top of page

ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА 

20201019_134304.jpg

Цивчик Дар'я Віталіївна, практичний психолог

Стаж роботи на посаді: 8років

Кваліфікаційна категорія (звання): ІІ категорія

Педагогічне кредо: Хочеш змінити світ на краще - почни з себе! 

Електронна пошта: 

20201019_133922.jpg

Єлісєєва Людмила Володимирівна, соціальний педагог

 

Стаж роботи на посаді: 4роки

Кваліфікаційна категорія (звання): ІІ категорія

Педагогічне кредо: Головне мати велике бажання, а можливості знайдуться.

Електронна пошта: 

НОВИНИ

Ми всі - дуже різні. Бачимо і сприймаємо світ по-різному. І дуже важливо поширювати цю інформацію у суспільстві - особливо доносити її дітям.
 
Сьогодні, у День поширення інформації про аутизм, закликаємо вас подивитися це чарівне відео всією родиною.
Поговорити про нашу різність та її силу, про нашу рівноправність!

Відео: Amazing Things Happen

167649701_2903148653342273_5795719067934

2 квітня - День поширення інформації про аутизм

Сьогодні у світі понад два мільйони людей з аутичними розладами, і ця цифра зростає. Ці люди живуть поряд з нами та ми називаємо їх «Дітьми дощу»

Що ми про них знаємо ?

Аутичні розлади виникають внаслідок порушеннь розвитку головного мозку. Та у кожному випадку це різний рівень порушень, від важких до зовсім незначних. Такі діти проявляють іноді просто геніальні здібності. У музиці, малюванні, математиці тощо.

Діти з аутизмом можуть бути надзвичайно талановиті, проте матимуть складнощі у повсякденному житті.

Якщо вчасно діагностувати прояви аутизму (1,5 - 2 роки), то дитині можна допомогти адаптуватися до соціального життя. До 6 років мозок активно засвоює інформацію, тому зусилля спеціалістів допоможуть підготувати таку дитину до життя в суспільстві.

На що батькам потрібно звернути увагу, аби вчасно виявити аутичні порушення:

⁃ дитина погано розмовляє

⁃ у дитини відсутній емоційний контакт з батьками

⁃ дитина усамітнюється (не любить контактів з іншими людьми)

⁃ дитина не має цікавості до іграшок

⁃ у дитини страх до змін, однотипність поведінки

 

Діти різні, але вони чудові, позитивні, добрі. До кожного можна знайти підхід, проявити максимум уваги та любові. Ми працюємо з вірою, що ці діти соціалізуються. Адже це залежить від нас, батьків та педагогів.

Багато дітей з аутичними порушеннями вже дорослі, і ми зустрічаємось та контактуємо з ними протягом життя.

Тож, давайте будемо надавати їм підтримку, проявляти розуміння, ставитися чуйно та з повагою.

Це те, що кожен з нас може і повинен робити для «людей дощу»

#початковашкола #аутизм

«Я маю право!»  під таким гаслом провела тренінг психологія Єлісєєва Л.В.

Треніг був для здобувачів освіти  7-А та 10 класу нашої школи 

 Під час тренінгу здобувачами освіти було розкрито питання реалізації та захисту прав, обов’язків людини і громадянина, які містяться в Конвенції ООН про права дитини, Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Наприкінці заходу присутні дійшли до висновку, що розуміти права людини можна як завгодно, проте втілення в життя цих прав залежить від правильних, а головне законних механізмів охорони, захисту та реалізації прав людини і основоположних свобод, які існують як в державі, так і поза ї межами. 

Окрім цього, школярі отримали змогу ознайомитися з буклетами про права громадян, боротьбу з домашнім насильством, отримання безоплатної вторинної правової допомоги.

14.jpg
12.jpg

Це розвиваюче заняття присвячені добру і щастю. Учасники навчилися розрізняти ці поняття й знаходити спільне.
   Милосердя й доброта — це ніби два крила, на яких тримається людство. І необов'язково це повинна бути матеріальна допомога, інколи достатньо теплого слова, моральної підтримки, душевної розмови.  
   Доброта, чуйність, уміння розуміти чужий біль, вчасно підтримати у важку хвилину, розрадити добрим словом та вчинками – ці складові характеру мають працівники та здобувачі освіти освіти нашої школи.
   Розвиваюче заняття закінчились  такими словами: « Будьте добрими, говоріть добрі слова один одному, робіть добрі справи, і добро буде завше у вашому домі, родині, а головне – у серці. Отже, ми бажаємо собі й вам усім щастя».

555.jpg
5.jpg
5554.jpg
55.jpg

Розвиваюче заняття «Вчимося бути толерантними»

Веселі та енергійні первачки разом з практичним психологом Єлісєєвою Людмилою Володимирівною поставили та добились мети на розвиваючому занятті «Вчимося бути толерантними», а головна мета була: сформувати в учнів чітке уявлення про толерантність; стимулювати уяву учнів у пошуках власного розуміння толерантності; розвивати навички спілкування з іншими людьми, взаємодії з ними на основі співчуття, співрозуміння, доброзичливості, виховувати спостережливість, уважність до інших людей; вчити встановлювати стосунки на доброзичливій основі; сприяти формуванню ціннісних установок на толерантне спілкування та навичок толерантної поведінки, звичок.

4.jpg
44.jpg

Засідання команда психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в умовах закладу загальної середньої освіти. (2 клас)
Головна мета засідання команди ознайомити батьків з індивідуальною програмою розвитку дитина ,а також ознайомити з планом роботи  та корекційним оснащенням практичного психолога Єлісєєвої.Л.В.

33.jpg
3.jpg

Тренінгове заняття «Ми - за гендерну рівність!»

МЕТА заняття розширити знання учнів про проблему гендерних взаємовідносин у суспільстві.

Практичний психолог  Єлісєєва Л.В разом з учнями поставили  пееееред початком заняття такі ЗАВДАННЯ:

  • розкрити поняття “гендер”, “гендерні стереотипи”;

  • розкрити негативне значення і снування будь-яких стереотипів, зокрема гендерних;

  • визначити поширеaння стереотипних уявлень про гендер серед учнів;

  • формувати неупереджене ставлення до представників обох статей;

  • розкрити прояви гендерної нерівності у різних сферах життя. Заняття вийшло цікавим та інформативним.

2.jpg
22.jpg

У Міжнародний день підтримки людей з ВІЛ в нашій школі соціальним педагогом Єлісєєвою Л.В  була проведена соціальна акція «Червона стрічка». Здобувачі освіти та педагоги прикріпили червоні стрічки до свого одягу. Ця стрічка як символ розуміння проблеми СНІДу була задумана навесні 1991 року. Її ідея належить художнику Франку Муру. Франку було призначено увійти до історії як “творцеві червоної стрічки”. Треба відзначити, що до цього він жив з ВІЛ-інфекцією більше 20 років. Проект “Червона стрічка” був офіційно початий влітку 2000 року.

    Дуже часто наші учні та їх батьки думають, що під час канікул учителі відпочивають! Але це зовсім не так! На канікулах наші вчителів працюють! Дуже приємно, коли є можливість не лише віддавати знання, а й отримувати їх!
    28 квітня 2019 року для наших вчителів психолог Єлісєєва.Л.В провела тренінг «Роль вчителя у профілактиці шкільного булінгу».
   Мета тренінга розвиток у педагогів професійного рівня психологічної компетентності з питань профілактики булінгу. Педагоги закладу розширили інформацію про причини, прояви та наслідки булінгу,виробили важливі навички міжособистісної взаємодії учасників освітнього процесу з профілактики насилля, склали  алгоритм психолого-педагогічних дій з протидії  булінгу.
       Всі отримали привід для серйозних висновків та роздумів.

19-04-19 (3).jpg
19-04-19 (1).jpg
19-04-19 (6).jpg
19-04-19 (2).jpg

     З метою відзначення Дня толерантності, сприяння інформованості учнів про зміст європейської цінності – толерантності, збільшення кількості людей, які її поділяють, удосконалення рівня розуміння терміну «толерантність» , заохочення дітей до відповідальної громадянської позиції, в Малокаховському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст-ДНЗ» відбувались яскраві та цікаві заходи.

    Здобувачі освіти початкової ланки переглядали мультфильми : «8 мультфільмів про толерантність», діти також брали активну участь у виставці малюнків на такі теми : «Толерантність до природи»; «Толерантність до тварин»; «Толерантність до людей». Здобувачі освіти 5 та 6 класів готували стінівки на тему: «Толерантне відношення до культур інших народів».

   Здобувачі освіти 1 та 2-А класу прослухали інформацію про толерантність у всьому світі та намалювали малюнки на тему: «Толерантність поряд з нами».

      8-Б клас прийняв участь у тренінгову занятті з елементами казкотерапії під назвою : «Казка про їжака , який хотів , щоб на нього звертали уваги».

 

Bолонтерським рухом «Відкрите серце» була підготовлена акція : «Безкоштовні обійми», на перервах звучав незвичний дзвоник після якого усі учасники освітнього процесу дарували один одному обійми.

 

16 листопада, у нашому освітньому закладі працював інформаційний стен, а також учнівським самоврядуванням разом з практичним психологом було розроблені пам’ятки «Умій володіти собою».

      До дня толерантності на перервах грала музика різних народів світу, з метою виховання у дітей толерантного відношення до культур інших народів , здобувачі освіти слухали музику та танцювали.

     Ще одним активним видом роботи був стенд з компліментами для друга , де здобувачі освіти писали один одному компліменти. Компліменти отримували усі: вчителі, класні колективи, діти, технічний персонал, також кожен учасник освітнього процесу мав змогу знайти для себе компліменти , які були розміщені на кожній двері навчальних кабінетів.

   Увесь тиждень був насичений різними заходами, проведення тижня толерантності дозволило здобувачам освіти, вчителям та батькам відчути себе єдиним, толерантним цілим.

Дякую усім за активну участь!

11-11 (3).jpg
11-11 (2).jpg

    У рамках тижня протидії торгівлі людьми у Малокаховському НВК з 16 жовтня по 18 жовтня було проведено ряд інформацівйно- просвітницьких заходів, головною метою яких було підвищення рівня поінформованості здобувачів освіти та вчителів з даного питання.
  У 7-11 класах пройшли виховні години спрямовані на усвідомлення дітьми знань про їх права, цінність життя та безпеки, актуалізація знань здобувачів освіти про сутність соціальної проблеми торгівлі людьми; сприянні усвідомлення соціальних ризиків таких дій, як поїздка за кордон з метою працевлаштування, навчання, шлюбу; розгляд можливих ризиків нелегального перебування в іншій країн. Теми уроків були підібрані згідно віку та інтересів дітей: «Експлуатація дитячої праці», «Рівні права, рівні можливості», «Причини розповсюдження торгівлі людьми», «Поїздка за кордон: За та Проти».
    Наступним кроком був перегляд фільму: «Правда про торгівлю людьми», учасниками перегляду були діти 9-11 класів. Після перегляду фільму здобувачі освіти мали змогу обсудити фільм та підвести підсумки з проведеного заходу.
    Учасники освітнього процесу пройшли анкетування «Що ти знаєш про торгівлю людьми?». Результаті анкетування показали високий рівень інформованості здобувачів освіти з даного питання. 
    4 клас прийняв участь у тренінгу «Порушення прав дітей. Праця та її експлуатація», здобувачі освіти разом з практичним психологом Єлісєєвою Л.В. змогли отримати нові знання ,сформувати розуміння важливості й необхідності дотримання прав дитини, ознайомити з поняттями «відповідальність » та «обов’язок», ознайомити з можливостями щодо захисту своїх прав.
19 жовтня у день Європейського дня боротьби з торгівлею людьми у нашому закладі освіти працювали 2 стенди з інформацією про торгівлю людьми, а також активісти 9го класу роздавали буклети «Торгівля людьми – сучасний прояв рабства».
    Усі здобувачі освіти брали активну участь у тижні протидії торгівлі людьми, активними учасниками стали і вчителі, які пройшли тренінги під назвою «Торгівля людьми, як порушення прав людей».
    Тиждень отримався насичений подіями, діти активно працювали, робили висновки, узагальнювали інформацію та приймали участь у всіх заходах.

44491727_2176546662669146_26409238120481
44424293_2176547499335729_44094608849093
44458582_2176547312669081_19794840480068
44513261_2176546672669145_33580703584805
44406459_2176547396002406_88064718106787
44315162_2176547302669082_66130411007623

«Шкільний волонтер - 2018»

За ініціативи громадської організації ВГС «Кордон» у закладах загальної середньої освіти району в рамках заходів до Дня захисника України проведено волонтерську акцію «Шкільний волонтер – 2018».
З метою підтримки українських військовослужбовців здобувачі освіти Малокаховського НВК прийняли активу участь у акції та зібрали необхідні речі, продукти харчування, ароматні лікарські трави й передали волонтерам ГО ВГС «Кордон» для 56 бригади та батальйону «Айдар».
Волонтерському загону "Відкрите серце" вдалось зібрати 40 кг різних круп, 27 кг макароних виробів, 5 кг муки, 2 кг цукерок, 9 банок консерв, 10 банок домашньої консервації, 1л рослиної олії, 10 пачок чаю, 5 пачок серветок, 5 пар шкаперток, 5 рулонів туалетного паперу. В літку були насушені лікарські трави,які також були передані нашим воїнам.
Бажаємо міцного здоров`я та мирного неба.
Слава Україні.

15111.jpg

Маршрут безпеки

   За ініціативою організацій, які займаються питаннями репродуктивного здоров’я 26 вересня 2007 року вперше відзначили Всесвітній День контрацепції. В цей день по всьому світу проходять різні заходи – освітні акції, благодійні концерти, флешмоби. 
   Фахівці відділення соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Каховського районного центру надання соціальних послуг разом з лікарем гінекологом та спеціалістом БО 100 відсотків життя. «Херсонський регіон» приєдналися до проведення заходу який пройшов в рамках діяльності Всеукраїнської Коаліції з репродуктивного здоров’я та планування сім’ї, за підтримки Благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї», провели для учнів старших класів Малокаховського НВК освітньо-профілактичну інтерактивну методику «Маршрут безпеки». Учасники побували на різних станціях: «Методи контрацепції», «Профілактика абортів», «Шляхи передачі ВІЛ-СНІД». Учні почерпнули багато цікавої, але головне цінної інформації, яка допоможе зберегти своє здоров’я, а також змінити ставлення до ВІЛ-позитивних людей. 
  Крім хорошого настрою, учні отримали буклети та листівки з достовірною інформацією про засоби контрацепції, хвороби, які передаються статевим шляхом.

44315204_2176574905999655_86475597687784
44356076_2176574909332988_11764047279239

 Всеукраїнська акція «Урок справедливості»

Малокаховський НВК виносить подяку за залучення школярів початкових класів до проведення Всеукраїнської акції «Урок справедливості». Заняття дало можливість учням ознайомитися з місією суду в суспільстві. Діти зрозуміли, що між людьми часто можуть виникати спори і суд покликаних їх вирішувати.

Під час уроку відбулася презентація нового мультфільму про суд.

Учні з цікавістю відповідали на питання професіоналів. Але найбільше запам’яталося учням те, що вони змогли уявити себе суддями і практично допомогти вирішити суперечку між героя мультфільму.

Діти на конкретному прикладі побачили, що можуть бути різні точки зору  на одну ситуацію і для вирішення спору потрібен суд.

bottom of page