top of page

ІСТОРІЯ ШКОЛИ

У другій половині 19 століття Дніпровський повіт Таврійської губернії, куди входило на той час село Малокаховка, був найменш заселений в Російській Імперії. У 60-их роках було проведено ряд прогресивних соціально-економічних реформ, які мали значний вплив і на галузь освіти. Після відміни кріпосного права з’явилось три типи початкових шкіл: міністерські, земські та церковно-приходські.

12 грудня 1840 року за клопотанням власника Каховки і Малокаховки Миколи Дмитровича Овсянніко-Куликовського Каховка отримала статус містечка, що сприяло її економічному та культурному розвитку, з’явились нові райони, школи, училища та недільні школи для бідних дітей при Каховській церкві.


У 1889 році Каховське земство при фінансовій допомозі власника Каховки і Малокаховки  Костянтина Матвійовича Панкеєва побудувало двокласну земську школу і в селі Малокаховка.До революції вона існувала на кошти земства та її власників:  Панкеєвих, а згодом італійця Альфреда Тработті, а в роки радянської влади на кошти Союзу робітників землі та лісу.

Початок історії освіти села Малокаховка сягає далекого 1890 року, коли на її території існувало народне училище, де працювали священник отець Олексій Бранцев, учитель – Микола Кирилович Золотарьов, який закінчив курс Преславської учительської семінарії.
В 1898 році населення села налічувало 1193 особи. Діти ходили навчатись до училища, де попечителем був К.Ф. Вурстер, який вніс пожертву 12 карбованців на ремонт училища. В 1902 році училище відвідували 62 учні, з якими працював 1 учитель.
Перші спогади про Малокаховську школу датуються 1907 роком, коли Постановою Дніпровського уїзного земського зібрання на утримання школи виділялося 686 карбованців 86 копійок, а саме вчителю Ярижкіну - оклад 450 карбованців +116,66 за вислугу років за 5 років, на опалення - 50 карбованців, на освітлення - 10 карбованців, на найм охорони - 60 карбованців.

З 1911 року учителем школи (початкової) працював Н.М. Гончаров. Після закінчення учні  продовжували навчання в селі Судаки, де до революції була трьохкласна школа, в якій один учитель навчав 72 дитини, 1 клас-38, 2 клас-20, 3 клас-9, 4 клас-5. Це була глинобитна будівля з двома класними кімнатами, з десятимісними партами.
В результаті краєзнавчих пошуків, знайдено щоденник однієї з перших вчителів Малокаховської школи МИРОНЕНКО ОЛЕКСАНДРИ ГЕОРГІЇВНИ (ЮРІЇВНИ), яка описує життя школи з 1916 року.

В 1916-17 навчальному році заняття проводились в одній кімнаті , викладали поряд з предметами і закон Божий. Школою керувала земська управа, яка знаходилась в Олешках (Цюрупинськ). Звідти приходили всі вказівки, інструкції та зарплата, яку один раз на місяць розвозив окремий чоловік по школах повіту.
Важкими були роки революції 1917-1918 років, громадянської війни, голоду 1921-1922 років.
Після голоду 1921-1922 років в Малокаховську школу прийшов працювати вчителем Терещенко Олексій Петрович, який вечорами проводив з дорослими ще й заняття драмгуртка.Було створено комітет по ліквідації безграмотності, лік без було відкрито і при Малокаховській школі.

Згідно зі звітом директора школи Цокутова (Цокотунова?) 1924 року в школі навчалось 35 осіб. У 1926-1928 роках річні звіти підписані вчителями А.Журман, М.Журман. У ті часи школа належала до Малокаховської Ради депутатів робітничих, селянських і червоноармійських депутатів Каховського району Одеської губернії. Контролював роботу школи райінспектор Запорожець.
З 1925 року директором школи була  Олександра Іванівна Дерябкіна, яка по спогадах старожилів була і вимогливою,  і людяною. На той час у школі вже було 11 парт, кожна на десять чоловік, стіл, шафа.
З 1925 року почала працювати німецька школа в селі Судаки, де була німецька колонія. Там навчали дітей на німецькій та російській мовах. Оскільки село Малокаховка заселене на початку ХІХст. російськомовними кріпосними з Орловської, Курської, Рязанської губерній, то і в школі викладали російською мовою.  
У  1929 року в с. Судаки з’явилась молода досвідчена вчителька історії – Попова Сицилія Аркадіївна. Відразу звернули увагу на її працелюбність і відповідальність, тому невдовзі вона стала директором школи.

14.07.1946 року будівельна бригада колгоспу «Соревнователь» (бригадир т. Литвинов) відремонтували приміщення початкової школи в селі Мала Каховка. Учні з вдячністю прийняли такий подарунок.В свою чергу по 20 чоловік в день збирали колоски на полях колгоспу. За короткий час силами учнів зібрано біля 3 центнерів колосків. Найкращими були учні: Назаров Анатолій, Михайленко Надія, Літвінов Анатолій. Вони назбирували щодня 7-8 кг колосків. Директором школи був Хохуля Іван Федорович.
У липні 1948 року в селі заснували СЕМИРІЧНУ ШКОЛУ. Підібрано відповідне приміщення, виділені кошти для обладнання. Директором школи призначений МАЛИЦЬКИЙ ОЛЕКСІЙ ІВАНОВИЧ, його заступником - гарна вчителька російської мови та літератури ЯРОВА МАРІЯ  СПИРИДОНІВНА.
При клубі села працювала лекційна група, в яку входили представники інтелігенції села. Директор семирічної  школи МАЛИЦЬКИЙ О.І. прочитав лекцію на тему: «Як людина переробляє природу рослин». 17 жовтня 1948 року вчителька Ярова М.С. виступила з лекцією про життя і творчість Пушкіна О.С. Поряд з ними учнів навчали такі вчителі, як Ляшенко Віра Іванівна, Бабич Валентина Іванівна, Жадан Марія Іллівна (Танцур), Коваленко Тамара Захарівна, Тализіни Ганна Дмитрівна та Віктор Дмитрович, Корецькі Михайло Прохорович та Ніна Іванівна,  Хохуля Олена Андріївна. Згодом прийшло молоде поповнення: Биков Петро Павлович, Мартюк Олена Василівна.
Кількість учнів зростала,школа стала затісною, тому в 1949 році методом народної будови була створена нова семирічна школа з 10–ти класних кімнат. При школі була  бібліотека, яка налічувала 3 тисячі книжок.

На початку 1951 року в школі працювало 15 вчителів, які навчали 315 дітей.
В кінці травня 1951 року прийнято рішення: Малокаховська семирічна школа стане середньою школою. Дбала про школу, її підготовку до нового 1951-52 навчального року Малокаховська сільська рада. Завдяки активній участі населення приміщення середньої школи привели в належний порядок, відремонтовано дах, підлогу, зроблено суцільну перетирку стін, їх штукатурку, зовнішню та внутрішню побілку, пофарбовано двері і віконні пройоми, зроблено вісім нових віконних рам, придбано 30 парт, кілька столів, шаф, стільців. Рішенням Каховської міськради від травня 1951  року на придбання  меблів та учбово-наочного приладдя для шкіл міста, Любимівської та Малокаховської шкіл виділено  30 тисяч карбованців. Така ж сума призначена для сільських бібліотек. Для цих же шкіл занаряджено 200 нових парт. На піклування старших учні відповіли сумлінною, наполегливою роботою, глибокими знаннями, які продемонстрували на екзаменах  у травні 1951 року. Так у 4 класі з 35 учнів всі одержали позитивну оцінку за екзаменаційний диктант, 25 з них мали  4 і 5. На відмінно написали роботи Юлія Колодій, Анна Чистякова (Тимофєєва). Переказ «Юні мічурінці» в 5  класах на відмінно написали Катерина Самодін, Лідія Петрушенко та інші.

1953 рік
Директор Попова Сицилія Аркадіївна. Завуч - Бабич Віра Іванівна.
Вчителями працювали Хохуля Олена Андріївна, Хохуля Іван Федорович, Тализіна Ганна Дмитріївна, Биков Петро Павлович - вчителі початкових класів, Коннова Єлизавета Олександрівна - учитель географії, Ярова Марія Спиридонівна - вчитель російської мови та літератури, Мендус Тамара Захарівна - вчитель української мови та літератури, Жадан(Танцур) Марія Іллівна - учитель російської мови та літератури. 1 клас налічував 25 дітей.
Правління колгоспу ім. Малєнкова виділило 1000 карбованців у фонд всеобучу для Малокаховської середньої школи. За рішенням батьківського комітету на ці гроші придбано одяг та взуття для дітей, батьки яких загинули на фронтах війни. У зв’язку з будівництвом Каховської гідроелектростанції село Малокаховка переноситься на нове нинішнє місце.
В цей час  для підвезення дітей  до школи з нового селища правління колгоспу виділило дві автомашини. Школи у новому селі ще не збудували.

В 3–ому класі викладалась Халецькою Єлизаветою Григорівною англійська мова. Існували  навчальні  кабінети: фізичний, відповідальний Корецький М.П., хімічний – Бабич В.І., природничо-географічний - Коннова Є .А., військово-фізкультурний – Биков П.П., Халецька Є.Г. Працювали гуртки: юних хіміків, натуралістів, техніків, фізиків, художників, літературний, історичний, військово-фізкультурний, хоровий, художнього слова - керівник Мендус Тамара Захарівна. Ботаніку заміняла Петрова В.І. Учитель німецької мови Клейман М.І. була переведена в місцевий відділ освіти. Бібліотекарем працювала Столєтова Ірина Петрівна, німецьку мову у 4-6 класах викладав Тализін Віктор Дмитрович, математику – Хитрова Н.А. Піонерськими вожатими працювали Петрова В.І., потім Халецька Є.Г.

З жовтня 1953 року вчителем ботаніки і завідуючим навчально-дослідницькою ділянкою призначено Несіна Андрія Сидоровича. З листопада 1953 приходить працювати вчителем німецької мови у 5-9 класах Шахова Олександра Олександрівна, учителем математики Квачьова Наталія Лук’янівна.  Заняття у школі проводились у 2 зміни. 7-9 класи – ІІ зміна.

 
1954 рік
Директор школи Попова Сицилія Аркадіївна.
Приступили до роботи нові вчителі: Шараєва Ольга Гаврилівна, Польова(Макарова) Олександра Самуїлівна, Макаров Микола Олександрович, Суховій (Туренко) Надія Петрівна, Грінберг Октябрина Марківна, Кисельова Людмила Василівна, бібліотекар - Хохуля Олена Андріївна, лаборант- Авраменко Марія Миколаївна.
При школі був свій бухгалтер - Коваленко Тамара Олександрівна, а з лютого 1954 її замінив діловиробник Хохуля Іван Федорович. З 30.01 по 10.02 1954 року навчання не проводилось у зв’язку з похолоданням до 25 градусів нижче нуля. Художнім керівником працював Каратай Тимофій Іванович. Відпустка у вчителів була 48 днів.
В 1954 році, в березні розпочато спорудження двоповерхового будинку для середньої школи, а в вересні роботи з будівництва завершувались, завдяки плідній співпраці дорослих та учнів, які не були осторонь. Так  учні 8-10 класів брали активну участь у будівництві фундаменту та даху школи.
І ось довгоочікувана подія. 20 ЛИСТОПАДА 1954 РОКУ в селі Мала Каховка відбулося відкриття нової середньої школи. На мітингу виступили голова виконкому райради депутатів трудящих т.Пуценко, секретар міськкому партії т.Балабай, голова колгоспу ім. Малєнкова т.Драксель та інші.
У  новій школі відкрито хімічний, фізичний та біологічний кабінети. Для них придбано обладнання і наочне приладдя на 119 тисяч карбованців. На честь відкриття школи силами педколективу та суспільства села вирішено створити альбом «Історія Мало -  Каховської середньої школи».
З віддачею працювали і вчителі, які любили , знали свою справу, добились високих показників у навчанні.Це такі , як Ярова Марія Спиридонівна, Корецький Михайло Прохорович.
22 листопада школа отримала зброю для вивчення військової справи з воєнним керівником Макаровим Миколою Олександровичем.
Проводилась в цьому році міська та районна спартакіада сільської молоді шкіл міста і району.
 
1955 рік
Директор школи Попова Сицилія Аркадіївна
До роботи вчителем німецької мови  приступила Гапоненко Марія Григорівна, математики - Фролова Т.А., історії - Постовіт Н.Я., російської мови – Жадан (Танцур) Марія Іллівна. Працювали кабінети: фізики, хіміко-біологічний, математики, історико-географічний, військово-фізкультурний, музикальний, яким керував Поляков Ф.Ф. Бібліотекарем призначено Ярову Марію Спиридонівну, старшою піонервожатою - Халецьку Є.Г., учителем географії - Мартинова Д.А.
В 1955 році у школі відзначена хороша навчальна і виховна робота вчителя Хохулі Олени Андріївни.
   Школярі працюють не тільки у школі, а й допомагають колгоспникам збирати врожай овочів, Так 14.09.1955 року вони зібрали 200 ящиків помідорів вагою до 6 тисяч кг. Очолювала школу Попова Сицилія Аркадіївна, її заступниками були Кисельова Людмила Василівна, Макаров Микола Олександрович.  
22 вересня 1955 року з лав школи пішов служити до армії учень Чумарін Геннадій. Учні 8-9 класів йшли зі школи працювати до колгоспу Ярова В., Гришко В., Грищенко Н., Баранов Д., Туржавська Л., Назарова Н.Г., на Херсонську текстильну фабрику - Литвинова В., Балакіна Л.В., до будівельно-монтажного управління і вечірньої школи – Цимбалова Р., десятикласниця, на курси шоферів – Туржавський Н., до вечірньої школи – Мартиненко, Г. Литвиненко.
Учні із с.Роздольне, Коробки, Мічуріно і інших сіл після 4 класу їздили здобувати подальшу освіту до Малокаховської десятирічної  школи. Для них було відкрито інтернат.
Випуск - 16 чоловік.  Перший  вчитель - Хохуля Олена Андріївна. Класний керівник - Грінберг Октябрина Макарівна.
 
1959-60 навчальний рік.
Директор – Попова Сицилія Аркадіївна. Завуч - Кисельова Людмила Василівна.
У школі навчалось 227 учнів, найбільші 2,3 класи по 34 учні.
Вчителі: Шевченко Лідія Тимофіївна - початкові класи, Салько Діна Олександрівна - хімія, Басс В.Є. - географія, Серблянський Петро Максимович – виробниче навчання, Передерій Михайло Олександрович – співи, Роздорожня Віра Іванівна - німецька мова, Ратушний Г. П. - трудове навчання, Саніна В.М. - домоводство, старша піонервожата – Лелеко В.І.. Пізніше Зубенко В.М. очолювали піонерську дружину імені Олега Кошового.
01.12.1959 року закрили інтернат, який працював при школі і учні з Кам’янської, Чорноморівської шкіл в кількості 16 чоловік були переведені до Любимівської та Н-Кам’янської шкіл.
В школі організовано роботу санітарних постів. Був перехідний вимпел школи першості в соціалістичному змаганні, кращих учнів преміювали грамотами і книгами. Під час літніх канікул  проводилась виробнича практика у 5-7 класах з 07.06. по 22.06., у 8 класі з 08.06. по 23.06.,9 – з 08.06 по 07.07.
Випуск- 11 чоловік. Перший учитель - Биков Петро Павлович, класний керівник - Корецький Михайло Прохорович.
Випускники школи разом з атестатами про середню освіту отримували свідоцтва виноградарів. Срібні медалістки випуску - Туржавська Тетяна Анатоліївна, Литвинова Надія Григорівна.
 
1960-61 навчальний рік
Директор – Попова Сицилія Аркадіївна. Завуч - Кисельова Людмила Василівна.
Наказом №2 від 31.08.1960 року доручено запалити традиційне вогнище, присвячене початку навчального року відміннику навчання 5 класу Чистякову Валерію Григоровичу. Вчителями працювали Котельников Сергій Іванович – математика, Проскурова П.М. – учитель малювання, Суховій Д.П.- старша піонервожата.
Діяли методичні об’єднання вчителів 1-4 класів, мовознавців - керівник Суховій Н.П., математичний – Кисельова Л.В., класних керівників - Попова С.А.
При школі знову працює інтернат в кількістю 45 учнів.Вихователем там працювала Нечитовська Лілія Іванівна.
Були організовані групи продовженого дня: 1 клас -29 учнів, 2-ий-21, 3-ій -29,5-6-ий 28 учнів, де вихователі Нікітіна Марія Гаврилівна, Авраменко (Філь) Марія Миколаївна, Суховій (Туренко)  Надія Петрівна.
За порушення Правил для учнів видавались накази по школі про зниження оцінки за поведінку.
Випуск- 7 чоловік.
 
1961-62 навчальний рік
Директор – Попова Сицилія Аркадіївна. Завуч - Кисельова Людмила Василівна.
Приступила до роботи вчителем географії Корецька Валентина Юхимівна, старшою піонервожатою Шепелева В.М., бібліотекарем Романова Л.І. Працювали Кравченко А.Т. - вчитель креслення, Фуклєва Олександра Юхимівна - вихователь інтернату, Трунова Л.І., Генслярова(Мороз) Зінаїда Борисівна - вихователями групи продовженого дня, Гулін М.П. - викладачем виробничого навчання.
Проводились шкільні олімпіади з фізики для учнів 6-10 класів, математики у 6-7, 8-10 класах.  
Учні здавали норми ГТО (готовий до труду і оборони) і БГТО, нагороджувались відповідними значками. В школі проводився конкурс на кращу піонерську кімнату, конкурс стіннівок. Кращих учнів школи відзначали на стенді «Наші маяки». Робота загонів висвітлювалась у куточках піонерської слави, інтернаціональному куточку. Піонери відправляли посилки до Палацу піонерів міста Златоуст.
 
1962-63 навчальний рік
Директор - Попова Сицилія Аркадіївна. Завуч - Кисельова Людмила Василівна.
Лінійка з нагоди початку навчального року проводилась о 18 годині з традиційним вогнищем. Заняття в школі починались о 8.30 годині. Працювало 2 зміни , перша для учнів 1-8 класів, друга -7,9, 10. Велика перерва була після третього уроку - 20 хвилин.
Приступила до роботи Котельникова Галина Миколаївна вихователем групи продовженого дня,  а з 1 листопада – завідуючою інтернатом з оплатою 15 рублів. Функціонувала теплиця,де керували роботою Серблянський П.М., Гулін М.П.

 
1963-64 навчальний рік
Директор - Попова Сицилія Аркадіївна. Завуч - Кисельова Людмила Василівна.
Стартував навчальний рік з кількістю учнів 362, з11 класним навчанням. В школі працював Хомяков Михайло Федорович інструктором з керування трактором,старша піонервожата - Тимофєєва Ганна Арсентіївна, випускниця школи, вихователь групи продовженого дня - Климович Євгенія Лук’янівна. З 15.08 1964 року почали свій шлях у нашій школі Близнюк (Гудзь) Олександра Андріївна - вихователь, Желтухіна Зоя Гнатівна, Нижник Ніна Микитівна - учителі математики, Дяченко Марія Кіндратівна - учитель біології та виробничого навчання.
При школі була організована робота санітарної дружини із 38 чоловік, куди входили Ігнатьєва Галина Іванівна-начальник, Стародубець Леся Андріївна - політичний керівник, Туржавський Володимир Анатолійович - зв’язківець, Шульга Людмила Василівна - командир 1 відділення, Ралко Петро Михайлович -2-ого, Михович Надія Дмитрівна - 3-ого, Глухих Галина Петрівна - 4-ого,Губарєв Микола Михайлович - 5-ого відділення. Відділення були по 5 чоловік.
Учнів за систематичне порушення правил для учнів виключали зі школи і направляли на роботу до колгоспу імені  ХХІ з’їзду КПРС, долучали до прибирання спальних кімнат в інтернаті, їдальні з підбілкою стін, виносили сувору догану за запізнення на лінійку, зарядку, уроки, знижували оцінку за поведінку до 4,3.
Учні здавали норми ГТО, отримували значки. Працювали в теплиці, де вирощували квіти, овочі під керівництвом Салько Д.О., Дяченко М.К., Серблянського П.М.
Випуск- 6 чоловік. Класний керівник - Ярова Марія Спиридонівна.
Золота медалістка - Тишковець Зінаїда Леонтіївна, срібною медаллю нагороджено Класа Володимира Єгоровича.
 
1964-65 навчальний рік
Директор - Попова Сицилія Аркадіївна. Завуч - Кисельова Людмила Василівна.
В школі 407 учнів, 29 вчителів. Литвиненко Валентина Леонтіївна очолювала позакласну роботу. В школі працював Фомін Володимир інструктором з керування трактором у 9-11 класах. В школі працювали гуртки: авіамодельний, політехнічний, кіно-демонстраційний, технічний, фото, де керували Балобон Віктор Ісаакович та Котельников С.І., юнатів - Серблянська В.Ф., юний хімік - Салько Д.І., іноземний - Роздорожня В.І., математичний - Нижник Ніна Микитівна, туристичний - Корецька В. Ю., літературний - Ярова М.С., драматичний - Близнюк О.А., спортивний - Макаров М.О., хоровий Передерій М.О., танцювальний - Тимофєєва Г.А.

Вчителі, учасники Другої Світової війни:

  1. Серблянський Петро Максимович

  2. Биков Петро Павлович,

  3. Тализін Віктор Дмитрович,

  4. Макаров Микола Олександрович,

  5. Стародубець Андрій Іванович,

  6. Хохуля Іван Федорович,

  7. Климович Євгенія Лук’янівна (партизанка)

Офіцери запасу: Котельников С.І., Желтухін Л. Т., Тимофєєва Г.А.

Організоване харчування дітей в групах продовженого дня, здійснювалось до 15.06 для учнів 5-8 класів у зв’язку з їх підготовкою до іспитів. Випуск - 17 чоловік. Перший вчитель - Биков Петро Павлович. Класні керівники - Корецька Валентина Юхимівна, Макаров Микола Олександрович. Золоті медалісти - Назарова Сіма Іванівна, Баканов Борис Петрович, срібну медаль отримала Макарова Любов Миколаївна

1965-66 навчальний рік
Директор - Попова Сицилія Аркадіївна. Завуч - Кисельова Людмила Василівна.
Навчальний рік розпочався традиційним святом Першого дзвоника, де Танцур Олександр, відмінник навчання, дав дзвоник.
16.10 1965 року закрили 11 клас  у зв’язку з малою наповнюваністю- 7 учнів.
З 06.10 до школи з посади директора Семенівської школи перевівся у нашу Стародубець Андрій Іванович, вихователем групи продовженого дня. Навчання у школі у дві зміни, в першу з 8.00 працювали 1,2,3,5-А,5-Б,6-А,6-Б,8,10 та група ПД у 4 класі, у другу зміну з 13.45 - 4,9,7-А,7-Б, група ПД 5,6-7, 2-3класів.
З 18 листопада організували семінар-практикум з вивчення технічних засобів навчання, керівником якого був Котельников С.І.
Проти учнів, які порушували дисципліну могли ініціювати їх відправку у спеціалізовану школу або передачу у сільську раду на суспільний осуд, виносились догани в особові справи.
З 17.02 1966 року в школі діють 3 експедиційні історико-краєзнавчі загони на чолі з керівниками: Желтухіним Л.Т., Роздорожньою В.І., Корецькою В.Ю. Командиром штабу експедиції був Кубарев Олександр, командирами загонів - Набока Алла, Клюєва Валентина.
В 5-10 класах працювали ремонтні бригади в складі 5-8 чоловік і загальношкільна - 12 чоловік, куди війшли учні 7-9 класів: Уткін, Долгий, Говорін А., Малишенко, Литвинов О., Дідик В., Абдулін, Назаров В., Тарасенко, Мельниченко, Коровін, Бутенко, бригадиром був Литвинов Олександр. Ремонт було закінчено до 25.06.1966 року.
Проводились зональні піонерські ігри районних змагань зі спорту, де наша школа посіла І місце завдяки учням, які отримали подяку: Макаров Олександр, Хохуля Віктор, Шульга Володимир, Завгородній Володимир, Онищенко Юрій, Шаля Віктор, І місце з ручного м’яча завдяки Кубареву Олександру, Назарову Володимиру, Ігнатьєву Миколі, Литвинову Федору, Балакіну Анатолію, Рассохі Федору, Полюченку Валерію, Бутенку Володимиру, Чистякову Михайлу, з легкої атлетики - Довбні Галині.
За незасвоєння програмного  матеріалу учнів залишали на повторний курс(другий рік) або призначали роботу на осінь. За уважне, чуйне ставлення до рідних і старших, за високу культуру поведінки на вулиці висловили подяку учню Лазаренку Валентину.
З 22.08.66 року Желтухін Л. Т. призначений завучем школи, Кошкін Опанас Кирилович керував методичним об’єднанням класних керівників, пізніше очолив школу, бібліотекарем працювала Туржавська Людмила Іванівна,  завгоспом - Забара Василь Мефодієвич, його замінила потім Забара Олександра Денисівна, учителем 2 класу - Комісарова Людмила Іллівна, медичною сестрою Скіпіна Зоя Михайлівна. Цього року організували огляд- конкурс на краще виконання військової і трудової пісні серед учнів 5-10 класів.
Випуск - 25 чоловік. Класний керівник: Тализін Віктор Дмитрович.
 
1966-67 навчальний рік
Директор - Кошкін Опанас Кирилович. Завуч - Горянська Валентина Миколаївна.
У лютому 1967 року вперше було організовано військово- спортивну гру «Зірниця», штабом гри керував Макаров Микола Олександрович. 19.02.67 року гра «Прапор над укріпленням» об’єднала 8 загонів. В проведенні гри допомагали батьки: Думчиков Ф.В., Гур’єв А.І., Каповський С., Наріжна М.І. за що отримали подяку від керівництва школи разом з учнями Демчуком Михайлом, Зібницьким Анатолієм, Авраменком Миколою, Федотовим Віктором. Був проведений недільник з очистки виноградників від лози.
14.05. туристична команда взяла участь у  районному зльоті туристів.
Випуск - 20 чоловік. Перший вчитель - Хохуля Олена Андріївна. Класний керівник - Роздорожня (Дундич) Віра Іванівна.
Закінчили школу зі срібними медалями Кубарев Олександр Іванович, Ралко Неля Михайлівна.

1967-68 навчальний рік
Директор - Кошкін Опанас Кирилович. Завуч - Горянська Валентина Миколаївна.
Кошкіна Марія Данилівна почала обіймати посаду учителя історії у 5 класі, бібліотекаря – Трифонова Олександра Олександрівна.
Навчальний рік розпочався з подяки від Управління експлуатації Північно-Кримського каналу і правління колгоспу ім. ХХІ з’їзду КПРС за активну участь у суспільно-корисній праці в період літніх канікул учням 9 класу Фуклєву Валерію, Шалі Віктору, Стародубцю Віктору, Грибкову Леоніду, Горячеву Володимиру, Гур’єву Валерію, Блищику Станіславу, Кубареву Віктору, Тарану Миколі, Корецькому Павлу, Назаровій Людмилі,Рассохі Наталії,Назаровій Катерині, Кубаревій Тетяні, Назаровій Тетяні, Кубаревій Людмилі, Дідик Любові.
Організатор позакласної роботи провела вечір відпочинку «Перекличка міст України».
15.01 проведено спортивно-тематичний вечір «Спорт-це здоров’я», при школі працювала ленінська кімната, де організовувались зустрічі з ветеранами революції, боїв та трудової слави, вступ до лав піонерської та комсомольської організацій, ленінські читання, усні журнали.
26.03 1968 року 105 учнів взяли участь у районній олімпіаді художньої самодіяльності на чолі з керівником Передерійом Михайлом Олександровичем, посіли І місце, найкращими були піонерський хор, ансамбль старшокласників, танцювальний колектив. Були відзначені Соляник, Кубарева В., Попій Єлизавета, Макаров Олександр,Онищенко Катерина, Нікітіна Любов, Назарова Тетяна, Власенко Надія.
Для участі у Всесоюзній грі «Зірниця» було сформовано батальйон «Орля», командиром якого був Макаров Микола Олександрович, заступником – Стародубець Андрій Іванович, начальником штабу - Тимофєєва Ганна Арсентіївна, командирами рот - Желтухін Леонід Тимофійович, Биков Петро Павлович. Цього року вона мала назву «Висота героїв». 288 учнів вибороли першість, отримали подяку, як командири загонів Гайдель Андрій, Кошкін Володимир, Шелест Володимир, Зібницький Анатолій, Бабич Сергій,Корецький Павло, Гришков Іван, Шаля Павло, Демчук Михайло, Попій Євген, Шульга Володимир, Назаров Віктор, так і юні армійці Думчикова Світлана, Нагорна Тетяна, Авраменко Микола, Назаров Станіслав, Кошкін Євгеній, Попій Єлизавета, Говорін Микола, Харін Микола, Матвієнко Валентина, Пилипенко Валентина, Макаров Олександр, Коваленко Олександр, Кубарев Віктор, Рассоха Наталія, Нікітіна Любов.
Гра «Зірниця» пройшла 08.05 1968 року. Кращі з кращих стали учасниками республіканського зльоту гри у місті Одеса з 24.06 по 04.07  1968 року: Коляда Валентина, Саніна Людмила, Бондарева Людмила, Матвієнко Валентина, Тарасенко Олександр, Ломаєв Ігор, Попій Євгеній, Філозоп Володимир, Кубарева Любов, Соляник Алла, Нагляк Лідія, Бабич Валентина і Борис, Думчикова Світлана, Кульбеда Людмила, Тимощук Михайло, Браточкіна Олександра, Кошкін Євгеній, Танцур Олександр і Наталія, Тислюк Леонід, Губарь Віктор, Клюєв Віктор, Ярова Тетяна, Зібницький Анатолій, Пилипенко Валентина, Терещенко Сергій, Пєшкін Анатолій, Чорна Валентина, Сорокін Володимир, Мудрицька Валентина - 31 учень.

Випуск - 19 чоловік. Перший вчитель - Шевченко Лідія Тимофіївна. Класні керівники: Котельников Сергій Іванович, Макарова Олександра Самуїлівна.                        
Золотою медаллю «За відмінні успіхи у навчанні, труді і за зразкову поведінку» нагороджена Нікітіна Любов Семенівна.

1968-69 навчальний рік
Директор - Кошкін Опанас Кирилович. Завуч - Котельников Сергій Іванович.
Мороз Зінаїда Борисівна, Комісарова Людмила Іллівна перейшли працювати вчителями початкових класів, Серблянський Петро Максимович - вчителем хімії. З 01.10.1968 року діловодом працювати почала  випускниця школи  Ярова(Дерябіна) Світлана Василівна.
З 16.01.1969 року Литвиненко Валентина Леонтіївна - учитель початкових класів.
Відзначена хороша робота піонерської дружини та піонерських загонів. Проводились піонерські спортивні ігри на честь 50-річчя комсомолу. Ввели вивчення предмету Громадянська оборона, наказом №50 по школі, викладали класні керівники.
Проводились олімпіади юних математиків, фізиків,географів,астрономів, хіміків серед учнів 8-10 класів. У районних олімпіадах перемогу здобули Онищенко Катерина, 10 клас ,з математики ІІ місце,Клюєва Валентина, 10 клас, з  математики ІІІ місце. В класах проводились політичні інформації.
Для участі в 24 обласній спартакіаді школярів в 1969 році була введена спеціалізація за видами спорту: волейбол - готував Макаров М.О., настільний теніс – Макаров Олександр Миколайович, шахи – Котельников С. І., Желтухін Леонід Тимофійович. Школа посіла ІІІ місце в області. Відзначили кращих волейболістів: Клюєву Валентину, Браточкіну Лідію, Онищенко Катерину, Хорищенко Лідію, Киришко Ніну, Клас Еріку, Мірошніченко Любов, Литвинову Тетяну, Говоріна Анатолія, Грибкова Леоніда, Гришкова Івана, Стародубця Віктора, Дронченка Володимира, Губаря Миколу, Блищика Станіслава; шахістів: Бабич Валентину,Туренко Аллу, Кошкіна Євгенія, Філозопа Володимира; тенісистів:Бабича Сергія, Плюща Анатолія, Захарову Ольгу, Говоріна Миколу, Лікворнік Тетяну.  
23-24 березня провели районну олімпіаду з художньої самодіяльності на честь 100-річчя з дня народження В.І. Леніна. Школа виборола ІІІ місце, кращими були піонерський хор і ансамбль, танцювальний колектив. Подяку отримали Соляник Любов, Козлова Людмила, Браточкіна Лідія,Барсукова Тетяна,Терещенко Віра, Корехова Людмила, Лазаренко Людмила, Пєшкіна Олена, Литвинова Людмила, Бєлєнький Павло, Туренко Алла, Мартинова Алла, Клас Еріка, Соляник Алла, Браточкіна Олександра, Кулініч Світлана, Карпенко Лідія, Туренко Людмила, Дундич Сергій, Думчикова Світлана, танцюристи: Литвинов Олег, Браточкіна Світлана, Фесик Віктор, Литвиненко Олена,Блищик Степан, Суптеля Наталія, Срібний Віктор, Литвинова Наталія, Горячева Наталія, Бондаренко Микола, Чуприна Людмила, Кошкін Володимир, Кубарева Тетяна, Саніна Людмила, Браточкіна Олександра.
За активну участь у спортивно-масовій роботі за навчальний рік наказом по школі подяку отримали Філозоп Володимир, Кошкін Євгеній, Сушинський Микола, Назарова Ольга, Литвинова Людмила, Хорищенко Людмила, Онищенко Катерина, Клас Еріка, Киришко Ніна, Фуклєв Валерій, Литвинова Тетяна, Клюєва Валентина, Мартинова Ганна, Гришков Іван, Грибков Леонід, Говорін Анатолій, Блищик Станіслав, Губарь Микола, Дронченко Володимир, Стародубець Віктор.
З 10.06.69 року була організована літня виробнича практика в 5-9 класах у бригадах садово-виноградній, яку очолила бригадир, учениця Власенко Надія, овочевій, де бригадою керувала Кубарева Н. Учні працювали і на навчально-дослідницькій ділянці.
Випуск - 22 чоловіки. Класний керівник - Танцур Марія Іллівна.
 
1969-1970 навчальний рік
Директор - Кошкін Опанас Кирилович. Завуч - Котельников Сергій Іванович.
Разпочала свою трудову діяльність учитель математики  Тишковець Зінаїда Леонтіївна. З 25.08 70 року бібліотекою завідувала Туржавська Ольга Миколаївна. З 13.09 по 14.09  1969 року кращий загін 4 класу (випуск 1975 року) в огляді піонерських загонів на чолі з класними керівниками Котельниковою Галиною Миколаївною та Танцур Марією Іллівною відправився у подорож до міста Одеси. 28.02.1970  року проводився огляд юних армійських загонів.
02.03 - конкурс на краще виконання віршів про Леніна, відзначені учні: Лукін Валерій, Гайдель Андрій, Попій Єлизавета, Шейко Людмила, Радіонов Сергій, Мацюта С., Шестаков Сергій, Литвинов Григорій, Браточкіна Світлана, Гудько Валентина, Вербовий Володимир, Мельник Петро, Кошкін Володимир.
23.03 1970 року відбувся районний огляд художньої самодіяльності, в якому взяли участь 160 учнів нашої школи на чолі з керівником Передерійом Михайлом Олександровичем, вибороли ІІІ місце. Кращими визнано ансамбль старшокласників, танцювальний колектив з постановкою «Легендарна тачанка» завдяки таким учням, як Бабич Валентина, Браточкіна Олександра, Думчикова Світлана, Захаропуло Надія, Кацяка Людмила, Кубарева Таісія, Литвинова Наталія, Мартинова Олександра, Саніна Людмила, Соляник Алла, Чорна Валентина, Гузь Валентина, Євсєєва Наталія, Карпенко Лідія, Колпакова Тетяна, Комісарова Любов, Корехова Людмила, Кулакова Ірина, Лазаренко Людмила, Литвинова Людмила, Оленіна Світлана, Пєшкіна Олена, Перелигіна Людмила, Туренко Людмила, Власенко Надія, Козлова Людмила, Уца Людмила, Соляник Любов, Лазаренко Надія, танцюристи: Срібний Віктор, Кошкін Євгеній, Дяденко Олександр, Шульга Володимир, Губарь Микола, Блищик Станіслав.
Всі активісти і учні школи наказом по школі за  №31 від 18.05. 1970 року нагороджені екскурсією до міста Києва пароплавом.
Функціонував табір праці та відпочинку, начальником якого був Желтухін Леонід Тимофійович.
Випуск - 24 чоловіки. Перший вчитель - Хохуля Іван Федорович. Класні керівники: Ярова Марія Спиридонівна, Корецька Валентина Юхимівна.                            
 
1970-71 навчальний рік
Директор - Кошкін Опанас Кирилович. Завуч - Котельников Сергій Іванович.
31 учитель. 
Серблянський Петро Максимович очолив учнівську виробничу бригаду.
З 30.11. 70 року в школі ввели ранкову фізичну зарядку і кожного тижня загальношкільну лінійку.
12.02.1971 року по школі виданий наказ за № 16 про преміювання екскурсією до міста Ленінград 23 учнів, майбутніх випускників, членів табору праці та відпочинку разом з керівниками Желтухіним Леонідом Тимофієвичем та Дяченко Марією Кіндратівною. На весняних канікулах було здійснено подорож до Ленінграду, де на той час було 12 градусів морозу і сніг.
Цього навчального року відзначились учні на обласних предметних олімпіадах: Танцур Олександр, 9 клас, математика, фізика; Захаропуло Надія, 9 клас, хімія, Оленіна Світлана, 10 клас, біологія.
20-21.02.1971року 231 учень 3-10 класів взяли участь у традиційній грі «Зірниця-5», для проведення якої виготовили 229 автоматів, 75 гранат, 140 кульок, 8 макетів танків.
І місце посів загін 6-Б класу (випуск 1975 року), класний керівник Котельникова Галина Миколаївна, командир - Фесик Віктор.
Школу закінчили 24 учні. Перший вчитель- Хохуля Олена Андріївна. Класний керівник - Дяченко Марія Кіндратівна.
Почесною грамотою за видатні успіхи у вивченні історії та суспільствознавства, мови та літератури і за зразкову поведінку нагороджено Туренко Людмилу Петрівну.
 
1971-72 навчальний рік
Директор - Кошкін Опанас Кирилович. Завуч - Котельников Сергій Іванович.
18.08 71 року розпочала роботу Литвиненко Людмила Вікторівна учителем початкових класів, Фролова Олександра Юхимівна в якості вчителя географії. Піонерська вожата школи - Сулим Олена Олександрівна. З 28.07.72 року в школі  Желуденко (Корецька) Євгенія Назарівна - вихователь групи продовженого дня. З 01 вересня в школі введена початкова військова підготовка. Танцур Олександр,майбутній випускник, учасник Республіканської олімпіади математиків.
30.01.1972 року мала місце районна олімпіада з художньої самодіяльності, присвячена 50-річчю піонерської організації. Відзначено ансамбль дівчат, танцювальний колектив, керівник - Литвиненко Валентина Леонтіївна.
20.02.1972 року 231 учень взяв участь у грі «Зірниця-6», виготовили 225 автоматів, 80 гранат, 150 кульок, 5 макетів танків. Переміг у грі загін 7-их класів (випуск 1975 року), класні керівники: Котельникова Галина Миколаївна, Танцур Марія Іллівна.
Піонери працювали за маршем «Завжди готовий!» Переможцями стали загони 7-А та 7-Б класів, керівники: Котельникова Галина Миколаївна, Танцур Марія Іллівна, голови ради загонів: Гайдель Андрій, Кубарева Наталія Миколаївна.
18.05 загони – переможці -  на районному зльоті правофлангових загонів,який проходив на стадіоні міста Каховки, потім  подорожували по Дніпру на теплоході, обідали у ресторані.
Наказом по школі №40, від 01.08.72 року учасники табору праці та відпочинку нагороджені екскурсією до міста Ленінград. Серед них Березовський Володимир, Назарова Людмила, Баран Григорій, Єремєєв Олексій, Коробко Віктор, Браточкіна Світлана, Мкртчян Клара, Філозоп Валентина (керівник Серблянська Валентина Федосіївна), Євсєєва Ірина, Котонович Олена, Дундич Сергій, Дедрєєва Ірина, Петренко Любов, Нагорна Тетяна, Назарова Валентина, Корехова Ірина, Полякова Галина( керівник Дундич Віра Іванівна), Мирненко Людмила, Шевченко Віталій, Литвинов Григорій, Антоненко Олена, Петренко Наталія, Серблянська Надія, Тельник Наталія, Ярова Світлана, Суптеля Наталія (керівник Серблянський Петро Максимович).
Навчальний рік закінчили 30 випускників. Класний керівник Серблянський Петро Максимович.
Танцур Олександр, нагороджений золотою медаллю «За відмінні успіхи у навчанні, труді і за зразкову поведінку ».
 
1972-73 навчальний рік
Директор - Кошкін Опанас Кирилович. Завуч - Котельников Сергій Іванович.
У школі навчалось 352 учня,працював 31 учитель, з 14.02. 73 року – Шевченко Марія Семенівна, з 01.03.73року вихователем групи продовженого дня - Ярова (Дерябіна) Світлана Василівна, діловодом Назарова Катерина Тихонівна.
Заняття проводились у ІІ зміни, І зміна-3-А,3-Б класи та групи продовженого дня 1,2-А,  2-Б,4, 5-А,5-Б,6 класів, решта у І зміну.
Учні охоплені гуртковою роботою: фізичний - Котельников С.І., хімічний - Серблянський П.М.,
математичний – Желтухін Л.Т., 8-10 класи, Тимофєєва Г.А. - 5 класи, історичний - Тализін В.Д., французький - Дундич В.І., естетичного виховання - Котельников С.І. літературний - Макарова О.С., художнього читання - Котельникова Г.М., «Юний натураліст» - Дяченко М.К., «Юний поет» - Стародубець А.І., «Юний художник- Биков П.П., танцювальний – Литвиненко В.Л., фотографічний, судномодельний, авіамодельний - Балобон В.І, хоровий, ансамбль старшокласників - Передерій О.М.; спортивні секції: легка атлетика, волейбол, баскетбол, футбол, гімнастика, настільний теніс, шахмати, стрілецький - під керівництвом Макарова О.М., туристичний - Фролова О.Ю.
У 1-6 класах працювали групи продовженого дня «продльонка», як називали діти. 1-3 класи з 12.00 до 16.30, 5-6 класи з 13.00 до 17.00. Були установлені єдині дні виховної роботи: понеділок-політичні інформації, вівторок-робота з жовтенятами, піонерами, середа-спортивні заходи, санітарно-гігієнічна освіта, четвер-бесіди з естетичного виховання, перегляд фільмів, п’ятниця-санітарний день, субота-екскурсії, походи, збори.
Наказом №63 від 04.11.72 року за відмінні успіхи у навчанні у І чверті і за зразкову поведінку отримали подяку Чистякова Ольга,, Літвіненко Олег, Попова Вікторія - 2А, Гудзь Олена - 2-Б, Шевченко Ольга - 4, Попій Павло, Кошкіна Олена, Котельникова Олена - 5Б, Браточкіна Світлана - 8Б, Гайдель Андрій - 8А. Відзначені учителі Грибкова Л.М., Комісарова Л.І., Дяченко М.К., Туренко Н.П., Танцур М.І., Кошкіна М.Д., Балобон В.І., Котельникова Г.М., Котельников С.І.,Макаров М.О., Літвіненко В.Л., Ярова М.С.
В школі вивчались основи радянського права.
Учні здавали нормативи «Готовий до труду і оборони» за віковими категоріями: І ступінь - діти 10-13років - «Сміливі і спритні», ІІ ступінь - 14-15 років - «Спортивна зміна » Золоті значки і посвідчення отримали Тельник Наталія, Яровий Володимир, Литвиненко Володимир, ІІІ ступінь -16-18 років - «Сила і мужність», золотий значок завоювали Терещенко Сергій, Петренко Любов.
Дієвими були санітарна дружина і санітарні пости.
Наказом №82 від 30.12.72 року за відмінні успіхи у навчанні і зразкову поведінку винесена подяка з занесенням на Дошку пошани школи учням Гудзю Вадиму, Грибковій Олені, Желтухіній Ірині - 1 кл., Чистяковій Ользі 2-А, Літвінову Олегу 2-А, Желуденку Володимиру 3-А,Гудзь Олені, Поповій Вікторії-2-Б, Попію Павлу, Котельниковій Олені, Кошкіній Олені 5-Бкл.,Бондареву Валерію 6 кл., Гайделю Андрію 8-А, Браточкіній Світлані 8-Б клас.
З метою збереження здоров’я і життя учнів було призначено відповідального за роботу з попередження дорожньо-транспортного травматизму – Балобона В.І.
Для попередження правопорушень серед учнів школи з 10.01.73 року створено групу нагляду на чолі з Балобоном В.І., та членами з числа  учителів: Тализін В.Д.,комсомольців Дундич Сергій,член батьківського комітету- Авраменко М.І.,пенсіонер-учитель Хохуля І.Ф..
Наказом №10 від 25.01.73 року в школі створено шкільне лісництво на базі Новокаховського у складі 12 учнів:  Думчиков Валерій, учень 8класу, - лісничий, Лазаренко Олександр 6 кл.- помічник лісничого,Баран Григорій, Кузнєцов Олександр, Гаврилов Валерій, Бондаренко Любов, Кубарев
Віктор,  Більтюков Дмитро, Демченко Олександр, Чистяков Григорій, Турова Тамара,Мальфанов Ігор-члени загону.
Працювала учнівська виробнича бригада у складі учнів 8-9 класів під керівництвом Серблянського П.М.
Велику роботу проводила лекторська група під керівництвом Тализіна В.Д. До її складу ввійшли учні:Антоненко Єлизавета,Шестаков Сергій, Браточкіна Світлана, Гайдель Андрій, Кошкін Володимир, Литвиненко Володимир, Литвинова Олена, Суптеля Наталія, Нагорна Тетяна, Серблянська Надія,Дундич Сергій.
05.02.73 року учні: Кошкіна Олена, Березовський Володимир, Шмига Василь, Лазаренко Олександр вибороли ІІ місце у районних змаганнях з шахів «Біла тура».
З 23.01 по 22.02 школа взяла участь у Всесоюзному місячнику оборонно-масової роботи та воєнно-патріотичного виховання. 231 учень відвідали Каховський історичний музей, провели зустрічі з учасниками громадянської та Великої Вітчизняної війни, вели переписку з військовими, бувшими випускниками школи, організували вікторини і огляди – конкурси, змагання з початкової військової підготовки.
Продовжила виховну роботу гра «Зірниця». 18.02. 73 року 211 учнів 4-8 класів боролися за звання кращих. Ними стали учні 6 класу. Подяку отримали, як учителі Макаров М.О., Котельников С.І., Биков П.П., Балобон В.І. Сулим О.О., так і командири загонів, учні: Димченко Олександр, Літвінов Олег, Шейко Володимир, Попій Олег.
З року в рік традиційно святкували «День зустрічі птахів», до якого готували годівниці, шпаківні, вірші та пісні про птахів.
Проводився «Тиждень дитячої та юнацької книги» з метою заохочення до читання. Головою організаційного комітету була Близнюк (Гудзь) Олександра Андріївна.
15.04.73 року майбутні випускники школи, 19 учнів, були присутні у селі Коробки на зльоті випускників Каховського району на чолі з Дундич Вірою Іванівною та Близнюк Олександрою Андріївною.
   12-13.05. 73 року пройшов районний зліт туристів та змагання сандружини, де посіли ІІ місце, керівник Фролова О.Ю.  Наказом по школі відзначено туристів: Якубу Володимира, Кошкіна Володимира,, Литвиненка Володимира, Фесика Віктора, Литвинова Олега, Мирненка Володимира, Лопатко Світлану,Тельник Наталію, Блищик Валентину, Петренко Наталію,Шевченка Віктора, Петренка Володимира, Мирошниченко Віру, Турову Тамару.
Правофланговий загін юних армійців 8 класу наказом по школі за № 45 від 30.06. 73 року на підставі рішення комітету комсомолу та батьківського комітету за активну участь у військово-патріотичній роботі , суспільно-корисній праці нагороджено путівкою у місто Волгоград. У подорож відправились Антоненко Олександр, Баран Григорій, Гайдель Андрій, Горячева Наталія, Бондарева Тетяна, Дяченко Наталія, Кубареви Наталія Миколаївна та Наталія Олександрівна, Комісарова Тетяна, Литвинов Олег, Лукін Валерій, Мирненко Володимир, Назаров Валерій, Петренко Володимир, Смоліна Наталія, Чистяков Микола, Фесик Віктор, Шаля Леонід, Шестаков Сергій, Котельникова Олена, Соляник Валентина, Перелигіна Наталія, Бельтюков Дмитро. Супроводжуючі  - Котельникова Г.М., Котельников С.І., Макаров М.О., Желтухін Л.Т.
Учнів виробничої бригади за сумлінну працю преміювали екскурсією,  до міста Москва, куди поїхали Антоненко Єлизавета, Блищик Валентина, Коваленко Людмила, Кошкін Володимир, Желуденко Володимир, Кайгородова Валентина, Суптеля Наталія, Якуба Володимир, Чистякова Інна, Димченко Олександр, Шейко Людмила, Федорович Любов, Кошкіна Олена, Литвинов Олександр, Литвиненко Володимир, Онищенко Володимир, Нечипоренко Олена, Петренко Наталія, Сидоров Петро, Стремська Любов, Помазнюк Тетяна, Тельник Наталія, Філозоп Валентина, Литвинова Олена, Башкірьов Михайло, Герасько Володимир. Супроводили групу вчителі: Дяченко М.К., Серблянська В.Ф., Корецька Є Н.. Близнюк (Гудзь) О.А.
Навчальний рік завершили 19 випускників. Класний керівник - Роздорожня(Дундич) Віра Іванівна.
З похвальними листами за успіхи у навчанні та зразкову поведінку випустились зі школи Дундич Сергій, Серблянська Надія, Нагорна Тетяна.
 
1973-74 навчальний рік
Директор - Кошкін Опанас Кирилович. Завуч - Котельников Сергій Іванович
Вони очолили колектив учителів із 26 чоловік, приступила до роботи Пантюшенко Лідія Григорівна вихователем групи продовженого дня, Самофалова Світлана Василівна – учителем фізики, потім організатором з виховної роботи, бібліотекарем Назарова К.Т., учителем природознавства та географії Завгородня Людмила Стефанівна, учителем географії Лячина Тамара Михайлівна, організатором позакласної та виховної роботи – Терзі Зоя Адамівна, учителем французької мови Оносова Зінаїда Михайлівна.

Працювали кабінети з завідувачами: кабінет фізики - Камбулова Людмила Андріївна, хімії - Серблянський П.М., біології - Дяченко М. К., майстернею завідував Балобон В.І, навчально-дослідницькою ділянкою - Дяченко М.К.
Свій професійний рівень вчителі підвищували в методичних об’єднаннях, якими керували Грибкова Л.М. - 1-3 класів, класних керівників – Терзі Зоя Адамівна,вихователів груп продовженого дня - Ярова М.С. Працювали предметні гуртки, художньо-естетичні: ансамбль народних інструментів, керівник Передерій М.О., ляльковий театр - Завгородня Леся Андріївна, політичний гурток «Наш ленінський комсомол» - Терзі З.А., музей бойової слави - Макаров М.О., юна добровільна пожежна дружина - Котельникова Г.М., Клуб інтернаціональної дружби – Сулим О.О., юні дружинники - Камбулова Л.А. Ввели факультативи з історії у 9 класі, учитель Кошкін А.К., української мови, 7 клас, учитель Туренко Надія Петрівна, радіооператорів, 8 клас, Балобон Віктор Ісаакович.
21.10. 73  року в районних змаганнях-естафеті юних пожежних Фесик Віктор - капітан команди, Литвинов Олег, Назаров Валерій, Гайдель Андрій під керівництвом Котельникової Г.М. Макарова М.О. вибороли ІІ місце, за що отримали подяку від керівників школи.
В школі працювали 8 груп продовженого дня з кількістю 260 учнів, учнівська виробнича бригада, де бригадир - Фесик Віктор, обліковець - Соляник Валентина, комсорг - Кубарева Наталія М., ланкові - Дяченко Наталія, Костенко Галина, Губарь Любов.
Радіонов Сергій, учень 7 клас зі своїм учителем Самофаловою С.В. став учасником обласної олімпіади з фізики у м. Херсоні, 8 учнів на чолі з Биковим П.П. взяли участь у районній олімпіаді з трудового навчання.
22.02.73 року проведено гру «Зірниця» для учнів 4-их класів.
Учні 1-10 класів взяли активну участь в операції «Урожай». Підготували під посів 100га землі, зібрали 5 тонн курячого посліду, почистили лісові смуги, виготовили та розвісили 250 шпаківень, обкопали фруктові дерева в саду на площі 25га.
Санітарна дружина посіла І місце в районному огляді - змаганнях.
18.05.74 року правофланговий загін 6-Б класу в кількості 30 учнів на чолі зі старшою піонервожатою Сулим Оленою Олександрівною стали  учасниками традиційного районного зльоту правофлангових загонів.
Наказом по школі № 37 від 30.05.74 року за активну участь у Всесоюзному марші «Завжди готовий!»загін 6-Б класу і активісти інших класів в кількості 33 чоловік були нагороджені екскурсією до міста Київ. Це Амеліна Ольга, Комісарова Ірина, Кошкіна Олена, Котельникова Олена, Кулик Тетяна, Леоненко В., Лущенко В., Нікітіна Олена, Помазнюк Віктор, Попій Тетяна, Ракша Віктор, Самойленко Сергій, Степаненко Валентина, Тельник Юрій, Шейко Володимир, Шевченко Олег, Шмига Микола, Ярова Лариса, Антоненко Єлизавета, Бондаренко Тетяна, Грибков Юрій, Довбня Віктор, Комісаров Віктор, Корехов Олександр, Кравченко Людмила, Лопатко Валентина, Мороз Сергій, Назарова Людмила, Петренко Тетяна, Рассоха Олена, Башкірьов Михайло, Бондарева Валентина, Гаврилов В., керівники - Туренко Надія Петрівна, Ярова Світлана Василівна, Дундич Віра Іванівна.
Випуск-21 учень. Перші вчителі: Хохуля Іван Федорович, Климович Євгенія Лук’янівна.
Нагороджені похвальними грамотами за успіхи у навчанні та зразкову поведінку Кошкін Володимир – російська література, математика, Тельник Наталія – українська та російська література, Онищенко Володимир - історія, українська література, Якуба Володимир українська література, хімія, біологія. 

1974-75 навчальний рік
Директор - Кошкін Опанас Кирилович. Завуч - Котельников Сергій Іванович.
Учителем хімії стала Корецька Євгенія Назарівна, перейшовши з вихователів, вихователем - медична сестра, випускниця нашої школи  Завгородня Леся Андріївна. Існувала кабінетна система: кабінет української мови та літератури (відповідальна Танцур М.І.), російської мови та літератури – Котельникова Г.М., іноземної мови – Дундич В.І., домоводства – Кошкіна М.Д., географії - Лячина Т.М., математики -Желтухін Л.Т., початкової військової підготовки – Макаров М.О., суспільствознавства – Кошкін О.К., початкових класів – Литвиненко В.Л., профорієнтації - Котельников С.І., зав. майстернею Биков П.П., зав. навчально-дослідницької ділянки – Дяченко М.К.
В школі працювали 25 гуртків та спортивних секцій, Клуб «У світі прекрасного», керівник Котельникова Г.М.
Проводились предметні олімпіади, здавались нормативи ГТО. Було створено санітарну дружину з громадянської оборони, командиром якої була Браточкіна Світлана.
30 учнів 8-9 класів , які входили до складу виробничої бригади, обробляли в колгоспі 22га землі, вирощували зернобобові культури на площі 15 га,томати - 1,5 га, кабачки - 3 га, доглядали за садом, двічі обробили 42га посівів, зібрали 40т томатів, 35т цибулі, салатного перцю та баклажан - 10т, буряка - 25 т.
На дослідницькій ділянці Дяченко Наталія з Дяченко М.К. досліджували вплив мікроелементів міді на збереження бутонів і урожайність томатів під час позакореневої підкормки в період бутонізації. Велись щоденники спостережень. Представники виробничої бригади виступали з концертами перед колгоспниками, здійснювали походи по рідному краю,відвідували міський історичний музей.
Під час літніх канікул працював табір праці та відпочинку. За сумлінну працю отримали винагороду-путівку в місто Ленінград. Висловлено подяку Серблянському П.М, класному керівнику Котельніковій Г.М., бригадиру - Фесику Віктору, комсоргам Антоненку Олександру, Кубаревій Наталії М., ланковим - Дяченко Наталії, Костенко Галині.
Наказом № 9 від 22.02 75 року правофланговий загін 6 класу нагороджений поїздкою до міста Київ.
Учасники ансамблю старшокласників «Юність»,керівник Передерій О.М., танцювального колективу, керівник Шамановський В.М. відзначені подякою за участь у районному конкурсі художньої самодіяльності.
09.04. 75 року для успішного вивчення автосправи школа отримала автомобіль ГАЗ-53, інструктором з автосправи призначено – Назарка Олександра Олександровича.
У обласному зональному фестивалі художньої самодіяльності, присвяченого 30-річчю Перемоги над фашистами, взяли участь піонерський хор в кількості 65 учнів з керівником Передерієм М.О., танцювальний колектив 16 чоловік, керівник Терзі З.А.
На традиційному зльоті випускників 27.04.75 року були присутні 18 майбутніх випускників на чолі з класним керівником, Відмінником освіти Котельниковою Г.М.
З 05.05 по 08.05 учень 10 класу Шестаков Сергій став учасником обласного зльоту юних техніків в місті Херсон.
08.05-09.05.75 року 24 учні школи відбули на районне військово-спортивне свято в м. Каховка.
18.05. 75 року  загін 6 класу на чолі з Желтухіною Зоєю Гнатівною, Сулим О.О. став учасником районного зльоту туристів в м. Каховка.
На базі колгоспу ім. ХХІ партз’їзду почав працювати табір праці та відпочинку, де залучені 60 учнів 8-9 класів. Начальник табору Терзі З.А. Наказом по школі  № 40 від 05.06.75 року за активну участь у туристично-країнознавчій роботі та досягнуті успіхи у туризмі учень Лазаренко Олександр нагороджений безкоштовною путівкою у Республіканський табір юних туристів.
Випуск 1974-75 навчального року 26 чоловік. Перші учителі: Хохуля Олена Андріївна, Літвіненко Валентина Леонтіївна. Класний керівник - Котельникова Галина Миколаївна.
Нагороджені похвальними грамотами за особливі успіхи у вивченні окремих предметів  Антоненко Олександр - біологія, хімія; Дяченко Наталія - російська мова та література, іноземна(німецька) мова, Кубарева Наталія Миколаївна - фізика, хімія, біологія; Шестаков Сергій – математика, історія, суспільствознавство, Баран Григорій - історія, суспільствознавство.
Золотою медаллю «За відмінні успіхи у навчанні, праці та за зразкову поведінку» відзначені випускники: Гайдель Андрій, Петренко Володимир.
 
1975-76 навчальний рік
Директор - Кошкін Опанас Кирилович. Завуч - Котельников Сергій Іванович.
Приступили до роботи учителі: учителем трудового навчання - Бірюков Георгій Михайлович,російської мови та літератури - Гінзбург (Виперайленко) Людмила Геннадіївна, початкових класів - Петренко Любов Гаврилівна, Бірюкова Лідія Іванівна; бухгалтер - Чуприна Людмила Іванівна, завідуюча буфетом - Саніна Валентина Максимівна, кухар - Клас Ельза Іванівна.
В школі функціонували 23 гуртки та спортивні секції, організовано за проханням батьків і дітей студію сценічного танцю для учнів 1-6 класів під керівництвом Шаманського Віталія Івановича.
Відзначена хороша робота виробничої бригади, силами якої було очищено 6км зрошувальної системи, 10км лісосмуг, зібрано 6т курячого посліду, виготовлено більше 200 шпаківень, оброблено від бур’яну 25га, зібрано помідорів 36т, солодкого перцю - 15т, баклажанів - 5т, відремонтовано 6 тисяч ящиків. Подяку отримали керівник бригади Дяченко М.К., начальник табору Терзі З.А., учителі: Тунцур.М.І., КорецькаЄ.Н., бригадири: Назарова Людмила, Шейко Людмила, Мкртчян Клара, Помазнюк Тетяна, Філозоп Валентина.
   Команда кращих учнів показала гарні результати на районних  предметних олімпіадах, посіли з фізики, хімії, біології - І місце, з математики – ІІ, з географії ІІІ командне місце. Персонально: з фізики Кошкіна Олена 8 клас І місце, Бондарев В. 9 кл. І місце, Радіонов Сергій 9 кл. ІІ місце;  з хімії Радіонова Ольга 7 кл. І місце, Латишова Світлана 7 кл. ІІ місце, Кошкіна Олена 8 кл. І місце, Лячина Ірина 8 кл. ІІ місце, Радіонов Сергій 9 кл.ІІ місце, Помазнюк Тетяна 10 кл. І місце, Казачок Василь 10 кл. ІІ місце, Назарова Людмила 10 кл. ІІІ місце, Бондарев В. 9 кл. ІІІ місце;    з біології Шевченко Олег,Мельник Тетяна 9 кл. ІІ місце,Панкєєва Наталія 9 кл. І місце, Сокол Емма 9кл. ІІІ місце, Мкртчян Клара 10 кл. І місце, Шейко Людмила 10 кл.ІІІ місце; з математики Лячина Ірина 8 кл. І місце, Лазаренко Олександр 9 кл. ІІ місце, Котельникова Олена 8 кл. ІІ, Панкєєва Наталія 9 кл. ІІІ, Сокол Емма 9 кл. ІІІ, Казачок Василь 10 кл. ІІІ  місце;    з географії Кошкіна Олена 8 кл. І місце, Лячина Ірина 8 кл. ІІ місце, Радіонов Сергій 9 кл. ІІІ місце. Подяку отримали учні та вчителі Котельников С.І., Самофалова С.В., Желтухін Л.Т., Корецька Є. Н., Дяченко М.К., Лячина Т.М.
Наказом № 13 від 15.03. 76 року учні взяли участь у першому районному і обласному конкурсі «Знай і виконуй правила дорожнього руху». 23.03.76  учні школи  учасники районного огляду художньої самодіяльності. Кращими, як завжди, визнано піонерський хор, ансамбль старшокласників, танцювальний колектив. Подяку оголошено керівникам та учням Передерію М. О., Шамановському В.М, Бірюкову Г.М., Бірюковій Л.І., Чистяковій Ользі 5 клас, Бірюкову Миколі 6 клас.
В зональному обласному фестивалі художньої самодіяльності 25.04. 75 року в м. Каховка честь школи і району відстояли 65 учнів піонерського хору, 25 старшокласників ансамблю, 10 чоловік ансамблю дівчат 7-8 класів, 12 хлопців ансамблю 5-7 класів, 8 представників танцювального колективу старшокласників, 12 - молодших школярів. 02-03.05.76 року футбольна команда  із 12 чоловік 7-8 класів на фінальних обласних змаганнях у м. Херсоні.
Випуск  14 чоловік. Класний керівник- Танцур Марія Іллівна.
 
1976-77 навчальний рік,
Директор - Кошкін Опанас Кирилович.иЗавуч - Котельников Сергій Іванович, 32 учителя.
Гудзь О.А. перейшла працювати учителем української мови та літератури,Мороз З.Б., Комісарова Л.І. - учителями початкових класів, Сулим О.О.- організатором позакласної роботи,пізніше знову старшою піонервожатою, приступили до роботи Дубєнцова Лідія Петрівна - учитель французької мови, Володін Василь Григорович – інструктор-викладач автосправи, Горленко Олександр Іванович - учитель праці і військовий керівник, Польова Таміла Григорівна - організатор позакласної роботи, завідуюча господарською частиною - Друзяк Ольга Іванівна. При школі активно діяв стрілецький тир, яким керував Макаров М.О.
З 01.05 по 01.07. 77 року працював табір праці та відпочинку, начальником був Желтухін Л.Т. Ввели факультатив  радіооператорів для учнів 7 класу, керівник Балобон В.І.
Зазначили дуже плідну працю шкільного лісництва, яке протягом року здійснило 8 рейдів по збереженню лісу від порубок та пожеж, працювали «зелений» та «блакитний» патруль по догляду за насадженнями та водною акваторією. Заготували 16кг насіння дикоростучих рослин для годівлі птахів, більше 500кг лікарських рослин, 30кг насіння хвойних дерев, виготовили 232 шпаківні, очистили 3га лісосмуг,обробили 10га розсаднику та шкілки. Дирекцією школи висловлено подяку класному керівнику Терзі З.А., вихователю Кошкіній М.Д., учням: Анісімовій Галині, Літвіненку Олегу, Кулику Володимиру, Долбоносову Миколі, Бузину Валерію, Кисловській Тетяні, Кубаревій Ользі, Ларченко Лідії, Ружицькій Емілії, Тарасенко Ірині, Чистяковій Ользі, Толмаченку Анатолію, Новаку Володимиру, Пазенко Наталії.
Випуск 30 чоловік. 
 
1977-78 навчальний рік 
Директор - Кошкін Опанас Кирилович. Завуч - Котельников Сергій Іванович, 27 учителів.
Бібліотекар – Дороган Любов Петрівна, старша піонервожата, випускниця школи - Зубатова Світлана Федорівна. Функціонували 8 груп продовженого дня. Учні - активні учасники районних предметних олімпіад, досягли таких успіхів: командне І місце з математики, учитель Желтухін Л.Т., фізики - Котельников С.І., Самофалова С.В., хімії - Корецька Є.Н., біології - Дяченко М.К.. Особиста першість: Попова Вікторія 7 кл. І місце з математики, фізики, хімії; Ружицька Емілія 7 кл. І місце з біології; Гудзь Олена 7 кл. ІІ місце з біології; Козуб Анатолій 8 кл. І місце з математики, ІІ місце з фізики; Компанієць Сергій 8 кл. ІІ місце з математики, хімії, ІІІ місце з фізики; Бабкіна 8 кл. ІІ місце з хімії; Лось Віктор 8 кл. ІІ місце з біології; Мальфанова Ірина 9 кл. ІІ місце з математики; Радіонова Ольга 9кл. ІІ місце з математики, фізики, ІІІ місце з хімії; Шевченко Ольга 9 кл. ІІІ місце з фізики; Фесик Тамара 9 кл. І місце з біології; Іванець Лариса 9 кл. ІІ місце з біології.
15.04.78 року відбувся традиційний зліт випускників в м. Каховка. 29 майбутніх випускників на чолі з класним керівником Дундич Вірою Іванівною стали його учасниками.
16.04 районні змагання зі спортивного орієнтування, на них були присутні: Луданий Микола 10 кл., Ракша Віктор 10 кл., Ратушна Раїса 10 кл., Литвинов Олег 9 кл, Гришин Юрій 9 кл., Іванець Лариса 9 кл.,Фесик Тамара 9 кл.,Чернова Валентина 8-А, Бєляєва Інна 8-А кл., Філозоп Валентина 8-А кл, Кулик Галина 8-Бкл., Кубарев Юрій 8-Б кл., Компанієць Сергій 8-Б, Друзяк Сергій 8-Б, Чистякова Ольга 7-А, Хімонін Сергій 7-Б клас.
13.05.78 року 15 учнів школи на чолі з Назарком Олександром Олександровичем стали учасниками обласного огляду юних інструкторів руху в м. Херсоні.
19.05 учні 7-Б класу присутні на районному зльоті правофлангових загонів в м. Каховка. З 05.06.78 року працював табір праці та відпочинку в кількості 60 учнів 8-9 класів на чолі з Дяченко М.К.
Випуск 29  чоловік. 
Золотими медалями нагороджено Котельникову Олену Сергіївну, Кошкіну Олену Опанасівну, Лячину Ірину Миколаївну.
 
1978-79 навчальний рік
Директор - Кошкін Опанас Кирилович. Завуч - Котельников Сергій Іванович.
29 учителів, прийшов працювати Федотов Іван Іванович – учитель фізкультури, Коваленко Катерина Миколаївна - завгосп школи, Самофалова Світлана Василівна - організатор по позакласній роботі.
З 02.04.79 року директором школи стала Корецька Євгенія Назарівна.

Працювали методичні об’єднання фахівців з керівниками: математиків – Терзі З.А., російської мови - Котельникова Г.М., вихователів групи продовженого дня - Дерябіна Світлана Василівна, учителів 1-4 класів-Грибкова Лідія Миколаївна. Художньою самодіяльністю керував Передерій М.О., туристсько-краєзнавчою роботою - Лячина Т.М., юними інспекторами дорожнього руху - Назарок О.О., юною добровільною пожежною дружиною - Котельникова Г.М.. юними лісівниками - Терзі З.А., ЮД - Виперайленко Л.Г.
14-15.10.78 року 20 учнів з Зубатовою С.Ф. та Федотовим І.І. на районних змаганнях «Старти надій» у Чорнянці.
30.12.78 року проведено огляд-конкурс на краще збереження підручників.
З 11.01.79 року заняття з автосправи учнів 9-10 класів переведено в учнівський комбінат с. Петропавлівка.
14-15.04.79 року 37 учнів на чолі з Федотовим І.І. учасники обласних зональних змагань «Старти надій».
Честь школи відстояли  на районних змаганнях члени санпосту: Лаптєва Олена, Мельник Людмила, Бабкіна Ольга, Ключко Ірина, Лаптєва Вікторія, Завгородня Наталія, Татаріна Валентина. Практикували військово-польові збори юнаків з 01  по 06.06.79 року.
В м. Каховка пройшов зліт юних лісівників, де взяли участь 16 учнів на чолі з організатором Самофаловою С.В.
Діяв табір праці та відпочинку, яким керувала Дяченко М.К. З 15.06. 79 року 18 учнів 5-9 класів, які в районному туристичному зльоті посіли І місце, стали учасниками обласного зльоту  в м. Гопри. Супроводжував учнів Федотов І.І.
За сумлінну працю і успіхи у навчанні наказом по школі №28 від 01.08.79 року учні школи премійовані поїздкою до м. Виборг. 17.08.79 року вирушили у подорож Бабкіна Ольга, Бєляєва Інна, Волкова Ольга, Гарасько Світлана, Довбня Валентина, Друзяк Сергій, Драксель Олег, Компанієць Сергій, Корецький Володимир, Козуб Анатолій, Онищенко Олександр, Філь Наталія, Шевченко Віталій, Береза Раїса, Баран Геннадій, Козуб Любов,Колпаков Микола, Курпійов Михайло, Кубарева Марина, Лаптєва Олена, Лось Віктор, Мельник Людмила, Панько Світлана, Мельниченко Віктор, Ярошенко Василь, Желтухіна Ірина, Ліліпов Олександр з класним керівником Дундич В.І.   
 Випуск 24 чоловіки. Класний керівник - Дяченко Марія Кіндратівна.
 
1979-80 навчальний рік
Директор -  Корецька Євгенія Назарівна. Завуч - Котельников Сергій Іванович.
У школі 352 учні, 1А - 25учнів, 1Б - 25, 2 - 43, 3 - 32, 4 - 33, 5 - 42, 6 - 39, 7 - 31, 8 - 36, 9 - 20, 10 - 26 учнів. Школа працювала  в одну зміну. З 01.09.79 року почали працювати у школі Голуб Ольга Василівна - учитель початкових класів, Лисиця Володимир Олександрович - військовий керівник, Каспряк Людмила Данилівна - старша піонерська вожата, Кошова Анастасія Сидорівна - вихователь групи продовженого дня, Мозговий Олександр Олексійович – завідувач технічними засобами навчання.
Наказом по школі №44 від 04.11.79 року учні 5 класу, як загін – переможець,  премійовані поїздкою до м. Асканія Нова. Відзначено переможців конкурсу плакатів. «Ні, нейтронній бомбі! Авраменко Юрій 5 кл., «Віддамо кулю земну дітям!» Маркіна Світлана 9 кл., «Ми з тобою, Кампучія!» Онищенко Олександр 10 клас. Учні почали вивчати факультативний курс «Етика», викладач Виперайленко Л.Г.
За плідну праці і результативність у навчанні дітей отримали подяку з занесенням до трудової книжки Дундич В.І., Танцур М.І., Тимофєєва А.А., Котельникова Г.М., Мороз З.Б., Комісарова Л.І. Літвіненко В.Л., Лячина Т.М., Завгородня Л.А., Грибкова  Л.М., Федотов І.І.,  діловод Назарова К.Т.
В школі Лячина Т.М. вміло керувала туристсько-краєзнавчою роботою за напрямком  «Моя Батьківщина - СРСР». Організовано проводились декади біології, історії, місячник правових знань. Дієва Ленінська зала з радою, яку очолила Кошова А.С., до складу увійшли учні: Лопатко Інна 8 клас - голова ради, Назарова Ірина, Маркіна Світлана, Котова Ганна - 6 клас, зала бойової та трудової слави.
16.03.80 року 15 учнів: Татаріна Валентина, Сурабко Світлана та Алла, Колеснік Світлана, Самодін Микола, Чистяков Володимир, Желтухіна Елла, Андрющенко Тетяна, Береза Тетяна, Чистякова Тетяна, Ярова Марина, Чистякова Олена, Граб Ірина, Довбня Віктор, Тихонова Інна  на чолі з Дяченко М.К. стали учасниками районного свята «День птахів».
Під час літніх канікул працював табір праці та відпочинку у ІІ зміни. І зміна з 01.06. по 15.06. 80 року - учні 6-7 класів, ІІ зміна з 15.06 по 01.07. 80 року - учні 8-9 класів. Начальник - Балобон В.І. Піонерський табір  із 60 учнів діяв з 25.05 по 25.06.80 року. Начальник - Кошова А.С. Існувала шкільна ремонтна бригада із 12 учнів під керівництвом Кошкіна О.К. На виконання наказу від 24.02.77 року за №1029 «Про перехід на безкоштовне користування підручниками учнями загальноосвітньої школи» був проведений І тур республіканського огляду - конкурсу на краще збереження підручників під девізом «Живи, книго!»
Проведено 6-ий традиційний туристичний зліт у нашому сосновому лісі. 15.05.80 року 26 випускників з класним керівником Дундич В.І. стали учасниками районного зльоту випускників.
Наказом по школі  №38 від 06.06. 80  року за активну участь  у військово-патріотичній роботі, укріплення матеріально-технічної бази з  початкової військової підготовки та досягнуті успіхи у навчанні колективи 9 класів з класними керівниками Котельниковою Г.М. та Терзі З.А. відзначені путівкою до м. Севастополь.
За сумлінне ставлення до вивчення військової справи, за успіхи у навчанні висловлено подяку учням Малих Василю, Гайдученку Сергію, Літвіненку Олегу, Кулику Володимиру, Кукліну Сергію, Туренку Олександру, Мкртчяну Юрію, Литвиновій, Онищенку Олександру, Назарову Сергію, Корецькому Володимиру, Мельниченку Віктору, Кубареву Юрію, Колпакову Миколі, Ратушному Л., Козубу Анатолію, Ярошенку Василю, Курпійову Михайлу, Компанійцю Сергію, Друзяку Сергію.
Випуск - 26 чоловік. Перший вчитель - Биков Петро Павлович. Класний керівник - Дундич Віра Іванівна.
    За досягнуті успіхи у вивченні окремих предметів грамотами нагородили Бабкіну Ольгу (російська мова, алгебра, геометрія), Корецького Володимира(алгебра, геометрія, російська мова та література, історія, суспільствознавство, українська література), Філь Наталію (російська мова та література, хімія), Мельник Людмилу (історія, суспільствознавство), Компанійця Сергія (історія, суспільствознавство, хімія), Мельниченка Віктора (хімія, біологія), Гарасько Світлану (російська мова та література, історія СРСР), Панько Світлану (алгебра, геометрія, історія, суспільствознавство), Курпійова Михайла (історія, суспільствознавство), Лося Віктора (історія, суспільствознавство,  хімія), Друзяка Сергія (історія, суспільствознавство, хімія).


1980-81 навчальний рік
Директор - Корецька Євгенія Назарівна. Завуч - Котельников Сергій Іванович.
   В школі навчалось 395 учнів, перші класи налічували по 30 дітей. 32 учителя. Розпочала свій учительський шлях  Соколова (Галушко) Людмила Михайлівна - учитель української мови та літератури,прийшли працювати Яроцький Альфред Францович – учитель французької мови,Вапняр ТаЇсія Миколаївна -  бібліотекар, Лопатіна Тетяна Петрівна – старша піонервожата.
   В школі організували заняття педагогічного всеобучу для батьків,головою ради якого був Котельников С .І. ІІІ п’ятниці кожного місяця.  
   20.10. 80 року пройшла виставка квітів «Каховському плацдарму-60». За цікаві композиції подяку отримали учні і вчителі Соколова (Галушко) Л.М., Котельникова Г.М., Виперайленко Л.Г.
   Учні 4-10 класів надали посильну допомогу радгоспу у зборі винограду та овочів. Вони зібрали 154 т винограду та 25т овочів. За самовіддану працю учні отримали подяку з занесенням в особові справи:Гудзь, Шейко, Малих, Попова, Маркіна, Назарова, Туржавська, Хімонін, Лисенко (10-Б),Бондарєва, Ларченко, Тарасенко, Літвіненко, Кисловська (10-А), Желтухіна, Галушка, Нетіпанова, Клас, Грибкова (9), Кулик, Забара, Усольцева, Коробко, Кучеренко, Мірошніченко, Кожевнікова(8), Мілько, Алєксєєва, Рожанський, Ключко (7), Тихонова, Граб, Башкірьова, Льовочкіна, Гадючко, Усенко, Бондаренко, Авраменко, Шейко (6-Б), Завгородня, Чистякова, Татаріна, Петренко, Колесник, Желтухіна, Шокарь, Сурабко, Андрющенко (6-А), Гордієвич, Мороз, Малих, Чистякова, Литвинова, Ігнатьєва І., Ігнатьєва О.(5), Патик, Саніна, Шевченко, Туржавський (4).
25.10.80 року учні 5-7 класів разом з Федотовим І.І. у Чорнянці на змаганнях «Старти надій». Відряджувальні - 60 копійок кожному.
Систематично, раз на місяць на засіданні учнівського комітету заслуховували учнів з незадовільними оцінками, організовували їм допомогу, відвідували вдома батьків.
З 20 по 25.10 – Гамзатовський літературний тиждень. Подяку отримали Попова Вікторія, Гудзь Олена, Шейко Іван, Чистякова Ольга, Назарова Ірина, Харченко Інна, Зубкова Марина, Кожевнікова Олена, Ружицька Емілія.
За учнями, які погано вчились, порушували дисципліну закріплювались громадські вихователі - учителі: Желтухін Л.Т – Смолін Сергій 8 клас, Корецька Є.Н. - Сорокін Володимир 10 клас, Котельников С.І. - Назаров Олександр 6-А клас, Кошова А.С. - Назарок Олександр - 7 клас, Кошкін О.К. - Онищенко Олександр 8 клас. Кожної неділі працював Клуб вихідного дня, де демонструвались кінофільми, організовувались танці, працювали гуртки за інтересами. В класах установили кодоскопи, модульні класи.
28.12.80 року був проведений новорічний бал для учнів 8-10 класів, для інших – святкові ранки.
В цьому році учителі Грибкова Лідія Миколаївна, Федотов Іван Іванович  отримали звання Відмінника Народної освіти УРСР. У лютому місяці пройшов місячник військово-патріотичної роботи, за підсумками якого дипломами оборонно-масової роботи нагороджені Мкртчян Юрій, Малих Василь, Кулик Володимир, Літвіненко Олег, Галушка Ігор, Жукова Наталія.
З 15.12 по 30.12.80 року проходили районні предметні олімпіади, в яких учні школи: Волощук Віталій, Желтухіна Ірина, Грибкова Олена, Попова Вікторія, Чистякова Ольга, Криштопа Єлизавета, Гришина Наталія, Помазнюк Віктор, Єлісеєв Олександр, Літвіненко Олег - вибороли командне ІІ місце з математики; з фізики, історії - І місце; з хімії - ІІІ. Учень 6-Б класу Волощук Віталій зайняв ІІ місце в обласній олімпіаді юних математиків.
04.03.81 року в школі створено Раду військово-патріотичного виховання на чолі з Лисицею В.О. - військовим керівником, 05.03. Раду музею бойової слави, до складу увійшли Гудзь Вадим, 9 клас, Граб Ірина 6А клас, Помазнюк Віктор 8 клас, старостою був обраний учень 7 класу Кет Анатолій. З 24 по 31.03.81 року учні 4-8 класів взяли активну участь у зборі насіння сосен та соснових бруньок.
В школі працювала шкільна радіостанція, роботою якої керував Балобон В.І  пізніше Лисиця В. О.
18.05.81.року кращі учні школи стали учасниками районного піонерського зльоту,
20.05.81 року – районної гри «Зірниця», 21-22.05 – туристичного зльоту.
З 26.05 по 26.06. 81 року працював піонерський табір на чолі з Тимофєєвою Г.А.
На базі радгоспу імені Будьоного організували роботу табору праці та відпочинку у 2 зміни. І зміна для учнів 6-7 класів з 01.06 по 15.06, у ІІ зміну працювали учні 8-9 класів з 15.06 по 01.07. 81 року. Начальником табору була Кошова А.С. Кращі учні 6 класу, які відзначились у роботі, були нагороджені поїздкою до міста Севастополь, куди вони відправились разом з Завгородньою Лесею Андріївною 21.07.81 року.     
Навчальний рік закінчили 37 випускників. Перші учителі: Комісарова Людмила Іллівна, Грибкова Лідія Миколаївна. Класні керівники: Котельникова Галина Миколаївна, ТЕРЗІ ЗОЯ АДАМІВНА.              
ПОПОВА ВІКТОРІЯ отримала атестат особливого зразка з врученням золотої медалі. Похвальні грамоти отримали Літвіненко Олег, Маркіна Світлана, Шейко Наталія,Кисловська Тетяна, Ружицька Емілія, Онисимова Галина, Туржавська Олена, Гудзь Олена, Митрофанова Тетяна, Чистякова Ольга, Малих Василь.
Випуск дав 5 майбутніх учителів нашої школи: Літвіненко Олег - учитель історії, Кисловська Тетяна – російської мови та літератури, Гудзь Олена – біології, Шейко Наталія – початкових класів, Чистякова Ольга – французької мови.
 
1981 – 82 навчальний рік.
Директор - Котельников Сергій Іванович. Завуч - Корецька Євгенія Назарівна.
У школі налічувалось 395 учнів. 1А - 26 учнів, 1Б-27. Свій трудовий шлях у рідній школі розпочали випускниці Дяченко Наталія Миколаївна, учитель французької мови, з 01.02.82 року - Митрофанова Тетяна  Миколаївна, старша піонервожата.
Були призначені керівниками художньої самодіяльності Яроцький А.Ф., шкільного лісництва - Дяченко М.К., туристично-краєзнавчої роботи - Виперайленко Л.Г.. юних дружинників - Кошова А.С., санітарної дружини - Ключко,Є Д.. Навчання проводилось за кабінетною системою. Керували кабінетами Гудзь О.А. (української мови), Самофалова С.В. (фізики), Корецька Є.Н. (хімії), Дяченко М.К (біології), Котельникова Г.М. (російської мови), Лячина Т.М. (географії), Терзі З. А. (математики), Дяченко (Соболєва) Н.М. (іноземної мови), Лисиця В.О (початкової військової підготовки), Лопатіна Т.П.(піонерською кімнатою).
04.10. 81 року в легкоатлетичному кросі в селі Коробки взяли участь Завгородня Катерина, Оксененко Павло, Чухрій Олена, Литвинов Олександр, Малих Ірина, Онищенко Світлана, Курпійов Олег, Єлісеєви Віктор та Володимир, Іванов Віктор, Онисимов Володимир, Друзяк Інна, Усольцева Віолета, Мазун Таміла, Харченко Інна, Заранчук Надія, Галушка Ігор, Мілько Анатолій та Світлана, Чупринюк Алла, Рожко Олександр, Литвинов Валерій, Алєксєєва Тетя, Лаптєва Вікторія, Гордієвич Вєра, Помазнюк Віктор, Луданий Олександр, Кучумов Олександр, Довбня Станіслав.
17.09.81 року провели конкурс малюнків на асфальті «Народам світу потрібен мир» серед учнів 1-6 класів. Переможцями стали Уджарова Жанна (5 клас), Гордієвич Галина, Чухрій Олена, Зеленяк Тетяна (6 клас), Пономаренко Тетяна (1клас), Терзі Віктор, Бондарев Микола, Король Олександр (4 клас).
   За організацію свята «День Учителя» подяку з занесенням в особові справи отримали Лопатко І., Забара І., Клас Г., Друзяк І., Коробко Т., Кожевнікова О., Шокарь С.,Татаріна В., Комісарова І., Граб Н.,Ярошенко Л., Калачова Ж., Саніна О., Федотова О., Туржавська Світлана Миколаївна.
Традиційною стала допомога радгоспу , руками учнів зібрано 94т винограду, 12т овочів, 7т фруктів. Подяку від адміністрації школи і клопотання перед дирекцією радгоспу про матеріальне нагородження отримали учні: Грибкова, Назарок, Сеферова, Гордієвич (8 клас), Шейко, Граб, Сурабко, Симоненко (7 клас), Клименко, Ярошенко (9 клас), Грибкова, Галушка (10 клас).
З 01.11.81 року в школі працював техніком з обслуговування технічних засобів навчання Кубарев Віктор Олександрович, наш випускник.
На честь 63 річниці з дня народження В.І.Леніна створено ленінську кімнату завдяки праці учнів: Гришиної Г., Чупринюк Алли, Лаптєвої Валентини, Мілько Світлани (8 клас), Ярошенко Любові, Кожевнікової Олени (9 клас), Клас Галини, Лопатко Інни (10 клас), які відзначені подякою із занесенням в особові справи. Наказом по школі №78 від 10.11.81 року створено кабінет педагогічного всеобучу батьків. Вперше районні предметні олімпіади провели на базі нашої школи, що стало традицією.
Організовано пройшли новорічні свята, ранки для учнів 1-6 класів, новорічний вечір старшокласників 29.12. з 18.00 до 23.00.
29.12.81 року Федотов І.І. з Оксененко Тетяною, Чухрій Оленою, Вапняром Сергієм, Луданим Александром, Довженко Лілією у м. Жданов на матчевій зустрічі з легкої атлетики відстояли честь школи і показали добрі результати.
З 06.01.82. по 11.01.82 року в районних предметних олімпіадах команда школи виборола першість. До складу команди ввійшли Гришина (8 клас), Чухрій (6), Желтухіна, Грибкова (10), Лаптєва (8), Шокарь, Граб, Бондарева (7), Друзяк, Помазнюк (9), Башкірьова, Клименко.  
17.01.82 року учні школи разом з старшою піонервожатою Лопатіной Т.П. стали учасниками районного огляду піонерських ритуалів в с. Коробки. За роботу предметних кабінетів отримали подяку від адміністрації школи Корецька Є.Н., Котельникова Г. М., Грибкова Л.М.
З 15.01 по 03.02 .82 року Зубатова Світлана Федорівна, випускниця школи, проходила педагогічну практику під керівництвом Дяченко М.К.
20.02.82 року традиційна гра «Зірниця» зібрала юних армійців позмагатись у вмінні вести умовний бій. Вдало пройшли районні змагання з багатоборства ГТО, де взяли участь учні 9-10 класів: Луданий, Литвинова, Рожко,Чистякова, Мілько, Литвинов, Чистяков О.
Волощук Віталій і Башкірьов Михайло з учителем Тимофєєвою Г.А. на відбірковому іспиті до математичної школи 24.02.82року.
З 24 по 30.03. 82 року учні стали учасниками матчевої зустрічі з легкої атлетики в м. Ялта, супроводжував їх учитель фізичного виховання Федотов І.І.
18.04.82 року 15 учнів на обласних змаганнях з легкої атлетики. 20.04.-01.05.82 року в школі Декада молодих учителів.
06.05.82 року учні 8-9 класів Луданий, Литвинова, Рожко, Чистякова, Мілько, Литвинов, Чистяков О., Авраменко, Помазнюк – учасники масового пробігу в м. Каховка. Учні 9 класу взяли участь у грі «Орля» в м. Каховка 12-13.05.82 року.
За пропуски уроків, грубу поведінку, нецензурну лексику учням оголошувалась сувора догана.
17.05.82 р. учні 7-Б класу удостоєні честі бути на районному зльоті правофлангових загонів. Класний керівник - Лячина Т.М.
Наказом № 44 від 15.05.82 р. при школі створено кролеферму (відповідальна Дяченко М.К.)   
Випуск -21 учень. Перший вчитель - Літвіненко Валентина Леонтіївна. Класний керівник - Виперайленко Людмила Геннадіївна.              Грибкова Олена не отримала золоту медаль за виправлення оцінки з фізичної культури.
 
1982-83 навчальний рік .
Директор - Котельников Сергій Іванович. Завуч - Корецька Євгенія Назарівна
386 учнів сіли за парти. 1 клас - 35 учнів. 29 учителів. Прийшли працювати Чиненко Катерина Іванівна – учитель української мови та літератури, випускниці: Стефанюк (Бесараб) Олена Сергіївна – учитель  математики, Чистякова (Мкртчян) Ольга Іванівна - піонервожата, завідувач технічними засобами навчання – Кубарев Віктор Іванович,наш випускник, старша піонервожата – Чиж (Шевченко) Ірина Іванівна, воєнний керівник, викладач початкової військової підготовки – Потєряйко Петро Євгенійович.
12.09.82 року учні 8 класу міськкомом ВЛКСМ нагороджені поїздкою до м. Херсон.
З 04 по 06.11.82 року учні взяли участь в обласних змаганнях з легкої атлетики в м. Херсоні разом з учителем Федотовим І.І.
За хороші показники у виховній роботі отримали подяку від адміністрації школи Котельникова Г.М., Дяченко Н.М., Грибкова Л.М., Корецька Є Н., Дерябіна С.В., Тимофєєва Г.А.
З 12 по 21.11.82 року успішно пройшов тиждень груп продовженого дня. Активно працював учнівський комітет, двічі на місяць проводили рейди-перевірки виконання домашніх завдань, виступали на засіданнях зі звітами про роботу.
Учні 4-8 класів - активні учасники експедиції «Моя Батьківщина - СРСР», працювали за 7 маршрутами: «Ленін і тепер живіший всіх живих», «Мистецтво належить народу», «В буднях великих будов», «До таємниць природи», «В боях відстояли Вітчизну свою», «Від ГТО – до туристичної майстерності», «Ім’я Леніна на прапорі нашім». Особливо постарались на маршруті «До таємниць природи».
Учні працювали в розсаднику лісництва, заготували 87кг соснових бруньок, 67кг насіння акації, доглядали шкілку на території 1,8га, прибрали 0,8га лісосмуг, пропололи 30га молодого лісу, своєю працею заробили 1238 карбованців.

Наказом по школі №98 від 30.11.82 року учні 8 класу взяли участь у районному зльоті учасників експедиції «Моя Батьківщина - СРСР» з керівниками Дяченко М.К., Чистяковою О.І. Подяку за роботу з занесенням у трудову книжку отримала учитель біології Дяченко М.К.
15.01.83 року Башкірьова Тетяна та Татаріна Валентина стали учасниками обласного зльоту шкільних  трудових об’єднань у м. Херсоні з Балобоном В.І.
20.01.83 року почав роботу хореографічний гурток, керівником якого була випускниця нашої школи Лукашова Тетяна Володимирівна.
Наказом по школі № 7 від 25.01.83 року в закладі створена ланка кролеводів, де працювали 12 учнів 7 класу на чолі з Терзі З.А., ланка виноградарів із учнів 6,9 класів в кількості 20 учнів обробляла 28га у бригаді №2, де бригадиром була Клюєва Тетяна Анатоліївна, відповідали за роботу Самофалова С. В.,Кошова А.С., Котельникова Г.М., ланка юних лісівників - учні 5 класу на чолі з Дяченко Н.М., ланка заготівельників сіна і кормів 7-8 класи з Балобоном В.І., Соколовою Л.М..
Влітку працював  на території винрадгоспу ім. Будьоного табір праці та відпочинку під керівництвом Кошової А.С. Учні 6-9 класів (60 чоловік) працювали у дві зміни: І зміна – учні 6 класу, ІІ-7-9 класів. Учні надали суттєву допомогу рідному радгоспу.
Піонерський табір оздоровив 60 учнів 1-3 класів з 01.06 по 29.06. 83 року. Начальник табору – Тимофєєва Г.А., вожата Чистякова О.І. Кухарі Клас Ельза Іванівна та Біленька Ганна Павлівна забезпечили дворазове харчування. Працювали гуртки різного плану, група продовженого дня. Учбова комісія учнівського комітету здійснювала рейди по перевірці ведення учнями щоденників.
За порушення дисципліни виносилась сувора догана, здійснювалась передача  до комісії по справах неповнолітніх при райкомі.
З 20.01 по 22.02.83 року в школі місячник оборонно-масової роботи. За успішне його проведення подяку від керівництва школи отримали Потєряйко П.Є., Федотов І.І., Котельникова Г.М., Чистякова О.І.
Кожного року навесні учні здійснювали походи по рідному краю. Школярі 8,9 класів, 30 чоловік на чолі з Котельниковою Г.М., Чистяковою О.І. 9-10.04.83 року вирушили по маршруту Малокаховка–Коробки–Малокаховка; Малокаховка–Нова Каховка–Берислав–Каховка–Малокаховка. Учні, жіночій ансамбль учителів взяли активну участь у традиційному районному огляді – конкурсі художньої самодіяльності.
З 14 по 24.04.83 року у школі декада молодих учителів.
Для запобігання нещасних випадків на дорозі,для вивчення правил дорожнього руху і проведення практичних занять Балобон В.І. розмітив на подвір’ї школи умовні автодороги та виготовив світлофори.
02.05.83 року учні Костенко, Самодін, Баран, отримали подяку за повідомлення про скоєння невідомими пограбування поштового відділення.
Учні школи брали участь у районному зльоті правофлангових загонів, туристичному, у районних змаганнях санітарних постів.
Здавались нормативи ГТО дітьми з 7 років, присвоювались розряди по спорту згідно виконаних норм: І ,ІІ, ІІІ юнацький по футболу,легкій атлетиці, шахах, шашках. Отримали звання юного інструктора по спорту учні: Усольцева Віолета, Шевченко Світлана, Чупринюк Алла, Кожевнікова Олена, Друзяк Інна, Рожко Олександр, Помазнюк Віктор, Мілько Світлана, Алєксєєва Тетяна, Завгородня Наталія, Луданий Олександр, Оксененко Тетяна, Вапняр Сергій, Литвинова Анжела, Малих Ірина, Бесарабчук Оксана, Чухрій Олена, Єлісєєв Володимир, Литвинов Володимир, Чистяков Володимир, Чистяков Олександр, Красавцев Андрій, Довбня Станіслав, Петренко Валентина.
Проводився огляд «Живи, книго!»
За активну, плідну роботу по проведенню предметних тижнів подяки отримали Котельникова Г.М.,Терзі З.А., Кошова А.С., Стефанюк О.С.
Учні школи успішно взяли участь у районних змаганнях з пожежної справи 27-30.06.83 року.
Випуск - 16 чоловік. Перший вчитель - Мороз Зінаїда Борисівна.                        
Похвальними грамотами за відмінне вивчення окремих предметів нагороджені Друзяк Інна – історія, суспільствознавство, російська література, Єлісєєв Володимир – історія України, Клименко Ганна - історія, суспільствознавство, українська література, Помазнюк Віктор – хімія, біологія, історія, Усольцева Віолета – фізична культура.
 
1983-84 навчальний рік.
Директор - Котельников Сергій Іванович. Завуч - Виперайленко Людмила Геннадіївна.
Навчалось 405 учнів. 1-ші класи – 50 чоловік. Розпочали трудову діяльність випускниця нашої школи Льовочкіна Наталія Іванівна, учителем початкових класів, Юрченко Сергій Семенович, учителем історії і суспільствознавства. Стала працювати учителем хімії Дерябіна Світлана Василівна, учителем початкових класів Чиж (Шевченко) Ірина Іванівна, організатором виховної роботи -Тимофєєва Г. А., Лукашова Т.В. замінила старшу вожату школи Митрофанову Тетяну Миколаївну.
Навчання проводилось по кабінетах, функціонував стрілецький тир, побудований силами учнів.
Створено профорієнтаційну комісію на чолі з Котельниковим С.І. За ідеологічний комплекс відповідала Тимофєєва Г.А. Працювали гуртки: туристсько-краєзнавчий – Лячина Т.М., історико-краєзнавчий - Юрченко С.С., музей бойової слави – Потєряйко П.Є., «Закон комсомольського життя» - Соколова Л.М., «Наш ленінський комсомол» - Терзі З.А., Політклуб Батьківщини, гурток політінформаторів – Юрченко С.С., Ленінська зала – Тимофєєва Г.А., «У світі прекрасного» - Котельникова Г.М., предметні гуртки: російська мова – Завгородня Л.А., математичний – Стефанюк О.С., хімічний – Дерябіна С.В., українська мова – Соколова Л.М., фізико-технічний – Самофалова С.В., виразного читання – Літвіненко В.Л., прикладного мистецтва - Терзі З.А., вокально-хоровий – Яроцький А.Ф.
Для молодих учителів організовано стажування під керівництвом старших учителів.
   При школі працював філіал університету педагогічного всеобучу батьків. За плідну працю подяку отримали учителі : Кошова А.С., Терзі З.А., Дяченко Н.М., Грибкова Л.М., Тимофєєва Г.А., Балобон В.І., Самофалова С.В., Котельникова Г.М.. Завгородня Л.А., Дерябіна С.В.
    Відповідальним за роботу виробничої бригади призначено Лазаренка Олександра Івановича, випускника нашої школи. Він організував ланки: виноградарів – Лазаренко О.І., кролеводів – Дяченко М.К., лісників – Дяченко Н.М.  Табір праці та відпочинку очолила Тимофєєва Г.А.Завдяки вдалому керівництву школярі надали відчутну допомогу рідному радгоспу,зібрано 350 т винограду. Відзначені учні 5 класу: Ротарь, Чистякова Т., Льовочкіна Л., Башкірьова Т., Авраменко Ю., Коробко С.; 10 класу: Ціомашко О., Мєдвєдєв Г., Ніконова Н., Алєксєєва Т., Мілько С.
З 07.01 по  10.01.84 року учні: Алєксєєва Т., Мілько С., Оксененко Т., Завгородня Н., Литвинова А., Варняр С.  на чолі з Федотовим І.І. їздили у м. Жданів на спортивні змагання, з 25.03 по 31.05.84 року у м. Ялту на зустріч з легкої атлетики.                                               У школі була організована атестація педпрацівників, для чого була створена атестаційна комісія.
22.04.84 року учні 8-10 класів, 60 комсомольців здійснили екскурсію у м. Херсон з учителями Терзі З.А., Дяченко М.К., Тимофєєвою Г.А., Бабкіна К., Волощук Л., Береза Н., Василенко С., Галабурда Н., Маслов Д., Блищик О. разом з медсестрою Ключко Є. Д. стали учасниками районного змагання санітарних постів.
21 учень 5-Б класу відстоювали честь школи на обласних змаганнях з легкої атлетики у м. Берислав. Загін юних лісників у кількості 19 учнів взяли участь у демонстрації у м. Каховка 25.04.84 року. 13 учнів стали учасниками змагань гри «Орля» у м. Каховка.
Учні 6-7 класів (60 чоловік) за хорошу роботу і навчання  нагороджені путівкою місцевого комітету  комсомолу до м. Херсон.
На традиційному зльоті правофлангових загонів у м. Каховка був присутній загін 6 класу, 24 учня з Дяченко Н.М., Лукашовою Т.В., Ключко Є. Д. На обіди виділили по 80 копійок на учня.
28 учнів 9 класу вперше в історії школи здійснили туристичний похід по маршруту Малокаховка–Новотроїцьке–Сиваш з 05.06 по 08.06.84  року. Їх супроводжували учителі: Дяченко М.К., Завгородня Л.А., Юрченко С.С.
У зв’язку з проведенням олімпійського літа, учні школи взяли участь у районних змаганнях «Хто ти, майбутній олімпієць?»
При незасвоєнні учнем шкільної програми, випускали зі школи із довідкою про прослуханий курс навчання, не допускали до іспитів.
Випуск 19 осіб. Перший вчитель - Грибкова Лідія Миколаївна. Класний керівник - Котельникова Г.М.

1984-85 навчальний рік
Директор - Котельников Сергій Іванович. Завуч – Виперайленко Людмила Геннадіївна.
455 учнів у школі. Почали працювати 0 – ові класи, куди набрали 43 дитини, які навчались в окремо побудованому корпусі з класними та спальними кімнатами. Працювали з підготовчими класами Гришкова Ірина Олексіївна, Галушка Тамара Михайлівна. Піонервожата у школі - Нестерова Ірина Миколаївна, потім її замінила Танкос Лілія Ібрагимівна.
01.11. 84 року 26 учнів  школи  взяли участь у районних змаганнях з шахів ті шашок у с. Любимівка з Федотовим І.І , Потєряйко П.Є.
З 19 по 29.11.84 року в школі декада математики. За активну участь і відмінні результати подяку та призи отримали Башкірьова Тетяна – 10 клас, Авраменко Сергій, Туржавський Володимир,  Федотова Оксана - 8 клас, Потапський Леонід, Терзі Віктор -7 клас, Павленко Наталія, Сторожук Надія, Галабурда Наталія, Клименко Світлана, Нестеренко Юрій, Біла Анжела, Котова Ганна, Шиян Олена, Чупринюк Інна, Василенко Світлана, Назарок Тетяна, Ротарь Сергій, Юдаєв Євген, Граб Наталія, Чухрій Олена, Онищенко Олександр, Колесник Світлана, Береза Тетяна, Усенко Алла, Довбня Станіслав.
З 29.11 по 10.01.85 року при школі працював піонерський табір (25 чоловік), начальником якого була Чиж(Шевченко) Ірина Іванівна.
Кошова А.С. організувала навчання активу органів самоврядування,які слідкували за чергуванням у школі, випускали стіннівки, де висвітлювали життя класних колективів , школи загалом. Впровадили проблемну тему: «Оптимізація самоврядування учнів».
З 20.12.85 року в школі провели декаду російської мови і літератури, за що Завгородня Л.А. отримала подяку з записом у трудову книжку. Плідно працював учком школи і класів, де були такі комісії: учбова, трудова, дисципліни і порядку, господарська, санітарно-гігієнічна. Цими шкільними комісіями  керували учителі.
10 учнів школи разом з Федотовим І.І. брали участь у Всесоюзному турнірі з легкої атлетики у м. Жданові 15.01.85 року. Учні школи не залишились осторонь змагань з кульової стрільби в м. Херсоні.
Працювали підготовчі класи до навчання у школі. З цього навчального року для четверокласників ввели залік з плавання, дітей розподіляли після медичного огляду за групами здоров’я.
З 26.03 по 01.04. 85 року учні 10 класу(27 осіб), які мали значки «Турист СРСР», за активну участь у суспільному житті школи і села  нагороджені поїздкою до Москви. Супроводили групу Дяченко М.К., Завгородня Л.А.
Спортивна команда школи з 23 по 27.03.85 року у м. Ялта на змаганнях з легкої атлетики з Федотовим І.І., 10.04.в м. Херсон на обласному кросі, 26-28.04.85 року кращі спортсмени школи на республіканських змаганнях.
16.05.85 року пройшов традиційний зліт правофлангових загонів, в якому взяли участь учні 6-Б класу з класним керівником Лячиною Т.М.. 20 учнів 7 класу – учасники гри  «Зірниця» 17-18.05.85 року у м. Каховка на стадіоні «Олімпійський».
З 01.06 по 30.06. 85 року діти оздоровлювались у піонерському таборі, начальником якого була Тимофєєва Г.А., учні 6, 7 класів - у таборі праці та відпочинку. І зміна-6 клас, ІІ - учні 7 класів.
У школі вивчали тракторну справу під керівництвом Лазаренка Олександра Івановича, випускника нашої школи.
Випуск 28 чоловік. Перші вчителі: Літвіненко В.Л.. Класні керівники: Лячина Тамара Михайлівна, Дяченко Марія Кіндратівна.
Похвальними грамотами за особливі досягнення у вивченні предметів нагороджені Авраменко Юрій (історія, суспільствознавство, трудове навчання), Башкірьова Тетяна (російська мова, французька мова, історія), Желтухіна Елла (російська мова, французька мова,біологія), Завгородня Наталія (російська мова, фізична культура), Кондрашова Людмила (історія, суспільствознавство,
російська мова), Льовочкіна Любов (історія, суспільствознавство, трудове навчання), Самодін Микола (фізична культура), Татаріна Валентина (французька мова, історія), Чистякова Тетяна (французька мова, історія, суспільствознавство), Ярова Лариса (французька мова, історія), Граб Ірина (російська мова, французька мова, історія).

1985-86 навчальний рік
Директор - Котельников Сергій Іванович. Завуч – Виперайленко Людмила Геннадіївна.
У школі 404 учня. Підготовчий клас А - 19 учнів, Б – 20. 1Аклас - 22, 1-Б - 21. З 20.08. кухар Гейко Валентина Степанівна замінила Біленьку Г.П., Клас Е.І, які пішли на заслужений відпочинок, їхні смачні пишки з яблучним повидлом пам’ятає не одне покоління школярів.
18.09.85 року 28 учнів за результативну роботу в таборі праці та відпочинку рішенням радгоспу премійовані поїздкою до м. Асканія Нова. Прикрий випадок в історії закладу: учні 7 класу разом з учнями м. Каховка побили шибки і забруднили стіни школи, за що отримали сувору догану. Школярі - активні учасники Республіканського огляду – конкурсу «Живи, книго», в рамках якого за збереження підручників виставлялись оцінки.
Наказом по школі  №74 від 07.10.85 року до Дня учителя подяку за самовіддану працю отримали Чиж (Шевченко)І.І., Тимофєєва Г.А., Котельникова Г.М., Соболєва Н.М., Дяченко М.К., Завгородня Л.А., Гудзь О.А.
20.10.85 року створено Клуб вихідного дня з 11.00 до 14.00. години. Відповідальна за його роботу Білоконь С.О.
Організували спеціальну дружину з педагогічної профілактики, в рамках якої її члени відвідували вечірні кіносеанси, дискотеки після 21.00., домівки важковихованих, місця проведення проводів до армії, весіль. Зарплату вчителі отримували у школі, куди з районного відділу привозив директор КотельниковС.І. Громадським інспектором з охорони дитинства була Желтухіна З.Г.. Створені спеціальні групи за станом здоров’я для занять фізичною культурою.
З 15.11.85 року Чиж (Шевченко)І.І. - старша піонервожата школи.
27.11. дев’ятикласники, 19 чоловік, здійснили екскурсію до м. Херсон.
З 15 по 25.12.85 року у школі декада фізкультурно-оздоровчої роботи.
1.01-02.02.86 року спортсмени школи на змаганнях з легкої атлетики у м. Миколаїв. На харчування виділено 2,50 карбованця.  В с. Роздольному відбулись змагання з баскетболу, де наші учні показали гарні результати, як і на змаганнях з легкої атлетики у м. Ялта.
25.03.86 року 148 учнів стали учасниками районного огляду художньої самодіяльності, де представили свої таланти в різних жанрах.
07.03.86 року 8 учнів на чолі з Кошовою А.С. у м. Каховка на районному зльоті випускників. Згідно Положення про заліки з фізкультури юнаки 8 класу здавали біг 2000 м, метання м’яча, підтягування, дівчата - біг 2000 м, метання м’яча, підтягування з положення лежачи; 10 клас, юнаки-біг 3000 м, метання гранати, підтягування, дівчата - біг 2000м, метання гранати, підтягування.
12.04.86 року учні 6-А класу у м. Каховка на змаганнях «Старти надій» з Федотовим І.І. При школі створені групи з навчання дітей плаванню. Учні 4 класу здавали залік з плавання. З 21.03.86 року триденні військово-польові збори юнаків 10 класу.
25-27.04.86 року учні 5 класу в м. Бердянськ відстояли честь школи на змаганнях з легкої атлетики. Учні здавали норми ГТО, отримали звання «Юний суддя по спорту» Оксененко Тетяна, Литвинова Анжела, Кучумов Олександр, Чухрій Олена, Патик Олександр, Кошеваров Геннадій, Літвіненко Вадим, Підопригора Віктор, Федотова Оксана, Зубков Кирило, Заря Андрій, Кубарева Людмила, Онищенко Світлана, Потапський Леонід, Нікерова Наталія, Петровська Валентина, Ротарь Сергій, Чистякова Олена, Самодін Світлана, Барсуков Андрій, Костенко Віталій, Осламенко Олександр, Усов Сергій, Цехова Оксана, Шуілиця Наталія.
Невстигаючи учні отримували роботу на осінь, з подальшою здачею вивченого матеріалу.
Влітку працював піонерський табір з 01по 30.06.86 року, в кількості 60 чоловік під керівництвом Літвіненко В.Л.
Організацією діяльності табору праці та відпочинку для учнів 7-9 класів з 01.06 по 28.06 та з 01.08 по 20.08.86 року опікувався начальник Балобон В.І.
Випуск 18 чоловік. Перший вчитель- Комісарова Людмила Іллівна. Класний керівник -Терзі Зоя Адамівна.                    

1986-87 навчальний рік                                                                                                                                                                                 Директор - Котельников Сергій Іванович. Завуч – Виперайленко Людмила Геннадіївна.
У закладі 407 учнів. 1А - 19 учнів, 1Б - 18. Школа поповнилась новими кадрами учителів: Кисла Ірина Іванівна, учитель фізики, випускник школи Літвіненко Олег Владиславович, учитель історії, Музика (Літвіненко) Алла Ярославівна, учитель історії і виробничого навчання, Осадча Лідія Володимирівна, організатор позакласної роботи, Мальченко (Ревякіна) Тетяна Володимирівна, старша піонервожата. Кухар - Носова Валентина Павлівна.
Особливий рік в історії школи, 1 вересня до занять приступило чотири перших класи. Два - шестирічного віку школярі, два - семирічного. З 01.09.86 року учні 9-10 класів почали вивчати початкову військову підготовку під керівництвом Потєряйка П.Є. та медико-санітарну підготовку - Ключко Є.Д. Учні 1-5 класів мали змогу відвідувати групу продовженого дня.
Вдало було організовано стажування молодих учителів Літвіненко Олег Владиславович переймав досвід Лячиної Тамари Михайлівни, Кисла Ірина Іванівна у Котельникова Сергія Івановича. Працювали методичні об’єднання вчителів 1-3 класів, керівник Чиж І.І., математики - Терзі З.А., російської мови - Завгородня Л.А., української мови Соколова (Галушко) Л.М., ГПД-Тимофєєва Г.А., діяв педвсеобуч батьків.
Наказом № 78 від  19.09.86 року вводиться чергування вчителів по школі з  метою підтримання дисципліни і порядку.
27.09.86 року 10 учнів 10 класу з Потєряйком П.Є. на змаганнях по ГТО у м. Каховка. Вивчався і обговорювався проєкт Устава школи.
Разом з Кошкіною М.Д. учні вивчали етику і психологію сімейного життя. З 01.01.87 року Друзяк Сергій Миколайович, майстер виробничого навчання, допомагав учням оволодівати майстерністю водити автомобіль.
25.04.87 року відбулось районне змагання санпостів. 18.05.87 року учні школи - учасники районного туристичного зльоту.
19.05.87 року на базі лісгоспу піонерія школи весело святкувала свій день.
Весна-чудова пора для походів, які здійснили учні школи. 6А клас в кількості 22 учні з Терзі З.А. з 29 по 31 05.87 року з ночівлею в польових умовах подорожували за маршрутом Малокаховка-Нова Каховка-Козацьке-Берислав-Зміївка-Червоний Маяк-Каховка-Малокаховка. 26-28.06.87 року 16 учнів 9 класу під керівництвом Дерябіної С.В., Терзі З.А. здійснили турпохід Малокаховка-Цюрупінськ.
Конкурс «Живи,книго!» завершився перемогою 9 класу, класний керівник Дерябіна С.В., ІІ місце посів 7-А клас, класний керівник Завгородня Л.А.  
В 4-10 класах була введена виробнича практика: 4-5 класи 3 дні у радгоспі, решту часу у школі, 7 класи з 01 по 24.06.87 року у радгоспі, 6,8,9 класи в учнівській виробничій бригаді при радгоспі.
Табором праці і відпочинку керувала Кошова А.С. Робота була у дві зміни. І зміна - 7 класи, 45 учнів, з 01 по 27.06.87 року з проживанням у школі,І І зміна - 8 класи,  45 чоловік з проживанням вдома.
Піонерський табір теж працював у дві зміни. І зміна 60 чоловік з 01.06.87 року під керівництвом Літвіненко В.Л., ІІ зміна , 40 чоловік, – з 01.08., керівник - Галушка Т.М.
З 01.06.87 року помічник директора по господарській частині - заступник директора по господарській частині.
Здавали норми ГТО, звання «Юний суддя по спорту» отримали Усов Сергій, Осламенко Олександр, Кошеваров Геннадій, Чупринюк Інна, Курпійов Олег, Нікерова Наталія, Шуілиця Наталія, Петровська Валентина, Чистякова Олена, Самодін Світлана, Зубков Кирило, Барсуков Андрій, Кривенко Вікторія, Обелець Людмила.
Випуск 21 особа. Перший вчитель - Грибкова Лідія Миколаївна. Класний керівник - Соколова(Галушко) Людмила Михайлівна.
Срібною медаллю «За успіхи у навчанні, труді та зразкову поведінку» нагороджено Федотову Оксану. Похвальні грамоти отримали Білан Світлана (російська мова, література, історія), Граб Наталія (російська мова, література, французька мова), Літвіненко Владислав (історія, суспільствознавство), Попова Оксана (історія, географія), Туржавська Світлана (російська література, історія, суспільствознавство).


1987-88 навчальний рік                                                                                                                                                                         Директор - Котельников Сергій Іванович. Завуч – Виперайленко Людмила Геннадіївна                                                                               У школі навчалось 438 учнів. 1-А клас-25 учнів, 1-Б-25.  28 учителів сіяли розумне, добре, вічне. Повернулись до рідної школи її випускники : Гудзь (Лукіна) Олена Анатоліївна - учитель біології, Бондарь (Портна) Надія Василівна – учитель початкових класів, Дундич Тетяна Миколаївна - учитель початкових класів. Старшою піонервожатою почала працювати випускниця школи Мкртчян Ольга Іванівна. Завідування майстернями, викладання трудового навчання і креслення взяв на себе після Балобона В. І.Скоробагатько Микола Петрович.

   Працювали 5 груп продовженого дня (1-4 класи), де з дітьми готувались домашні завдання, велась виховна робота.

   Велась планомірно наставницька робота. Дяченко Марія Кіндратівна передавала свою майстерність Гудзь (Лукіной) Олені Анатоліївні, Літвіненко Валентина Леонтіївна- Бондарь(Портной) Надії Василівні.

   Випускалась газета «Голос школи», де висвітлювались події шкільного життя.     Один з номерів розміщали в конторі радгоспу.

   Працювали методичні об’єднання вчителів 1-3 класів, керівник Гришкова Ірина Олексіївна, математики-Стефанюк (Бессараб) Олена Сергіївна,російської,української мови- Завгородня Л.А.,ГПД-Желтухіна Зоя Гнатівна,діяв педвсеобуч батьків.

   Велика увага приділялась виробничій праці.2-3 класи прибирали шкільний двір , приміщення, збирали макулатуру; 4-5 класи працювали на кролефермі, дослідницькій ділянці,у майстерні;6-8 класи – на фермі, в саду радгоспу, виконували санітарно-гігієнічні роботи; учні 9-10 класів працювали на тракторі, в радгоспній майстерні,  на фермі, виноградній бригаді.

   17.10.87 року кращі спортсмени на змаганнях у м. Херсон.

   Наказом №71 від 04.11.87 року за відмінну роботу на честь 70 річчя Великого жовтня подяку отримали учителі: Виперайленко Л.Г., Стефанюк (Бесараб) О.С.,    Мороз З.Б., Завгородня Л.А., Котельникова Г.М., Дерябіна С.В., Грибкова Л.М., Соболєва Н.М., кухар Носова В.П.; учні:Шевчук Ірина, Кривенко Вікторія, Дерябіна Наталія, Тищенко Геннадій.

   З цього навчального року ввели паспортизацію кабінетів з подальшою оплатою від 10 до 15 % від окладу.

   30-31.01.88.року 12 учнів у м. Херсон на зимовому багатоборстві ГТО.

    З 10 по 15.05.88 року учні 10 класу: Бондарев Микола, Борисенко Іван, Говорін Ростислав, Дороган Віктор,Жуков Ігор, Ігнатенко Ігор,Котов Олексій, Потапський Леонід,Терзі Віктор, Хмельов Костянтин, Литвинов Ігор на військових зборах на базі радгоспу ім. Будьоного.

   Здавали норми ГТО. Звання «Юний суддя по спорту» отримали Дороган Віктор, Жуков Ігор, Потапський Леонід,        Литвинов Ігор, Кубарева Людмила, Петровська Валентина, Нікерова Наталія, Чистякова Олена, Шуілиця Наталія, Литвиненко Лариса, Артеменко Віктор, Голіков Едуард, Оксененко Павло, Бабкіна Катерина, Галабурда Наталія,Чорна Світлана, Харченко Сергій, Мороз Ігор.

   Табір праці і відпочинку у складі 7,9  класів у кількості 45 чоловік функціонував з 01.06 по 27.06.88 року на чолі з Осадчою Л.В. Піонерським табором керувала Дундич Т.М.

   Випуск 26 чоловік. Перші вчителі                                   . Класний керівник- Дерябіна Світлана Василівна.

   Грамотами за особливі успіхи в навчанні нагородили Туржавську Ірину(французька мова), Терзі Віктора (математика, фізика).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  1988-89 навчальний рік                                                                                                                                                                         Директор - Котельников Сергій Іванович.

          Завуч – Виперайленко Людмила Геннадіївна                                                                            У школі навчалось 436 учнів,1-А клас -23 учнів,1-Б -24. працювали 32 учителя. Повернулись до рідної школи в якості учителів Комісарова (Раєнко)Ірина Валентинівна(учитель біології,займала посаду вихователя ГПД), Ключко(Комарова) Ірина Вікторівна-учитель географії.

   Працювало 5 груп продовженого дня по 31 учню, факультативи: з математики (Стефанюк О.С.), української мови та літератури (Соколова Л.М.), трудового навчання (Скоробагатько М.П.),Основ комуністичної моралі (Дерябіна С.В.),географії (Лячина Т.М.),туристичний (Літвіненко О.В.).

   Регулярно проводились радіопередачі  з рубрикою «Тебе, родитель».

   Організували роботу  нових цікавих для дітей гуртків : крою та шиття (Терзі З.А.), кролеводів (Гудзь О.А.).

   Як завжди учні школи - активні учасники  обробки виноградників та збору врожаю. Подяку і почесні грамоти отримали Бабкіна К., Блищик О., Бондарев Є., Британ О., Галабурда Н., Голіков Е., Грицай О., Шейко Н., Назарок Т., Нікерова Н., Петровська В., Самодін С., Чистяков Є., Кропова Т., Лукашова Л., Шиян О..                                                                                               

   Наказом №62 від 21.11.88 року учнів шестирічок перевели у приміщення  дитячого садка.

   З 04 по 20.02. 89 року проводились змагання з кульової стрільби.

   Декада молодих учителів пройшла з 01 по 10.03. 89 року.

   17.05.89 року 16 учнів на чолі з Мкртчян О.І. на районному зльоті піонерського активу в м. Каховка.

   5 учнів 9 класу з Потєряйком П.Є. 24-25.05.89 року – учасники обласних змагань з пожежно –прикладного спорту у м. Херсон.

   Учні 5 класу під керівництвом Соколової Л.М. 13-14.06. 89 року здійснили похід за маршрутом Малокаховка- Чорнянка.

   Учні школи здавали норми ГТО і БГТО.

   В кінці навчального року  складали іспити , учні 5 класу - диктант з російської мови,6 клас- з російської мови  (диктант),7 клас – з російської мови(переказ),з географії (усно),9 клас- з російської літератури (усно),геометрії(усно),10 клас- з хімії(усно).                                                                     Учні 1-4 класів мали змогу оздоровитись у піонерському таборі,начальником якого була Галушка Т.М,7-9 класів  з 01.06 по.27.06.89 року - в таборі праці та відпочинку під керівництвом Осадчої Л.В., І зміна- 20 учнів, ІІ зміна-20.

    З 19.06.по 21.06.89 року учні 9 класу: Артеменко В., Голіков Е., Гришков Г.,Грицай О., Коваленко В., Леунов В., Оксененко Т.,Пінаєв О., Сапожніков Д., Сугак С., Тищенко Г.,Ткаченко О., Шейко М., 10 класу: Барсуков А., Камінський В.,Супрун О.,Усов С.,Хижко В.,Юдаєв Є. перебували в районному обороно – спортивному оздоровчому таборі.

   Випуск 10 класу  19 чоловік. Перші вчителі                                   . Класний керівник – Бесараб Олена Сергіївна.

   Похвальними листами за особливі успіхи у вивченні окремих предметів нагороджені Галабурда Наталія (хімія),  Нікерова Наталія (фізична культура), Кривенко Вікторія (російська мова, література),Назарок Тетяна(російська мова, література).                                                                                                                                                                                           
 

1989-90 навчальний рік                                                                                                                                                                         Директор - Виперайленко Людмила Геннадіївна. Завуч – Дерябіна Світлана Василівна.

 438 учнів у школі, 1-А клас -25 учнів,1-Б -24. 33 учителя. Прийшли працювати випускниці школи: Завгородна (Троян)Наталія Миколаївна - учитель початкових класів, Грибкова Ольга Іванівна – лаборант; Лячин Анатолій Вікторович – учитель фізики,Пагуба Світлана Марківна - учитель  трудового навчання, Мустафаєва Людмила Леонідівна – майстер виробничого навчання, Сидоренко Наталія Іванівна – старша піонервожата, Скрипка Ольга Петрівна – учитель географії, Ратушна Людмила Олександрівна – учитель музики, Коваленко Катерина Миколаївна перейшла працювати секретарем, Чистякова Олена Миколаївна – завгосп, Мороз Любов Василівна, Драксиль Надія Олександрівна – кухарі.

   Навчання здійснювалось за кабінетною системою, функціонували кабінети хімії, фізики, біології, російської мови та літератури, географії, іноземної мови, історії та суспільствознавства,математики, НВП,української мови та літератури.     Учні мали змогу відвідувати гуртки: математичний (Тимофєєва Г.А.), «Рідне слово» (Соколова Л.М.),літературно – політичний (Завгородня Л.А.), «Захоплююча географія» (Комарова І.В.), гурток з історії (Літвіненко О.В.),французької мови (Соболєва Н.М.), «В світі тварин» (Гудзь О.А.), «В світі хімії» (Дерябіна С.В.), суспільно – політичні : «Юний політінформатор»(Літвіненко О.В.),Клуб інтернаціональної дружби (Сидоренко Н.І.),школа комсомольського активу (Осадча Л.В.), школа піонерського активу (Сидоренко Н.І.), технічної творчості (Скоробагатько М.П.), крою та шиття (Терзі З.А.),туристичний (Лячин А.В.),хор (Передерій О.М.); факультативи: історія, основи комуністичної моралі (Літвіненко А.Я.),фізика (Лячин А.В.),математика (Осадча Л.В.,Тимофєєва Г.А., Бесараб О С.). французька мова (Мкртчян О.І.),українська мова (Гудзь О.А.). На базі 8 класу (Авраменко Юрій)створили загін юних інспекторів дорожнього руху.

   Для учнів 1-4 класів організували 5 груп продовженого дня по 35 учнів        . Інспектор з охорони дитинства - Ключко (Комарова) Ірина Вікторівна.

   У школі працювали методичні об’єднання: учителів початкових класів (керівник Шевченко І.І),фізико-математичний цикл (Бесараб О.С.),учителів гуманітарного циклу (Завгородня Л.А.), природничо – біологічного (Гудзь О.А.), ГПД –Сугак Т.М., класних керівників (Виперайленко Л.Г.).

   Організовано наставництво: Дерябіна С.В. – Лячин А.В., Грибкова Л.М. – Завгорозня (Троян) Н.М.

   Здійснювався педвсеобуч батьків, для чого випускали газету «Голос школи» з рубрикою «Тебе, родитель». Ввели єдиний батьківський день по школі – субота, коли батьки могли прийти і отримати потрібну інформацію з питань, які їх турбують.

   З 02 по 11.11. 89 року учні 8- Б класу : Ковалик Ірина, Холодна Наталія,Кобицький Анатолій, Кобцева Лариса, Юдаєва Наталія, Шкурко Костянтин, Дубінін Віталій, Носаль Володимир, Савін Олексій, Тищенко Андрій, Дзюндзя Наталія, Британ Лілія, Малишенко Ганна, Литвинов Анатолій, Андрющенко Ольга, Ігнатьєва Марина, Малкауцан Любов, Баран Олег,Ткаченко Сергій Сивокобильська Світлана, Ракітська Олена, Косинський Олександр, Завада Олександр, супроводжували учителі: Літвіненко О.В., Літвіненко А.Я.,Завгородня Н.М., Троян Г.П.,батьки, передовики радгоспу: Завада Г.І., Британ З.П.; здійснили подорож по «Золотому кільцю». Це -нагорода директора радгоспу ім. Будьоного за добросовісну роботу на зборі винограду.                  Наказом № 1 від 02.01.90 року виконуючи закон Української РСР про мови, з урахуванням рішення батьків, починаючи з 1992-93 навчального року відкриють 1 клас з навчанням на українській мові.

З 08.01 по 11.01.90 року учні: Коваленко Віталій,Палій Марина,Носаль Володимир з Федотовим І.І в м. Маріуполі на спортивних змаганнях відстояли честь школи, району.

   За активну участь в олімпіаді присвяченій республікам СРСР подякою відзначені Сич Світлана, Гудій Тетяна, Зубатова Олена, Чернобай Ольга, Савченко Сергій, Гуменюк Оксана, Артеменко Світлана, Перелигіна Наталія, Яковлєв Олександр, Панкєєв Олександр, Череватенко Олександр, Яровий Віталій, Булан Артем, Леунова Наталія.

   Школа посіла І командне місце в районних олімпіадах з усіх предметів завдяки учителям: Дерябіній С.В., Лячину А.В., Котельниковій Г.М., Гудзь О.А., Літвіненку О.В. та учням:Артеменку Віктору, Шевчук Ірині, Кучеренко Ользі, Сивокобильській Світлані, Козловій Світлані, Ковалик Ірині, Коробку Олександру ,Кирєєву Станіславу, Сапожникову Денису, Шиян Олені, Булан Наталії, Дерябіній Наталії.

   За І місце в обласному огляді учительських агітбригад і участь у республіканському конкурсі отри мали подяку з занесенням до трудових книжок від дирекції школи Шевченко І.І., Дерябіна С.В., Соболєва Н.М., Мкртчян О.І.,Бондарь (Портна) Н.В., Виперайленко Л.Г., Скоробагатько М.П.

    Школярі здійснили турпохід по Кримській області (76 км) з Лячиним А.В. з 23 по 29.03.90 року, взяли активну участь в районному огляді художньої самодіяльності.

   Наказом №78 від 30.03. 90 року учні в кінці навчального року здавали іспити 6,7 класи -  диктант з російської мови, 8 клас- з  історії, геометрії, 9 клас – з російської мови переказ,української літератури, географії(усно),10 клас - з геометрії,російської літератури (усно),11 клас -          диктант з російської мови,з математики (письмово), з української літератури,біології(усно). Учитель 2 класу Панкова Валентина Іванівна оформила куточок з підготовки до іспитів.

   10.04.90 року в обласних змаганнях ДЮП взяли участь Тищенко Геннадій, Леунов Віталій, Шейко Микола,Пінаєв Олександр.

   Носаль Володимир, Бондарева Ірина, Артеменко Віктор, Оксененко Павло, Сугак Сергій з Федотовим І.І  стали учасниками обласних змагань з легкої атлетики в м. Нова Каховка.

   Учасниками районних змагань санпостів стали Міщанчук Лариса, Грибкова Наталія, Леоненко Наталія, Гоменюк Тетяна, Сазонова Наталія,Ревякіна Оксана, Жибер Ірина,Кузнєцова Ніна з медсестрою школи Ключко Є.Д.

   На районний турзліт 20.05. 90 року відправились захищати честь школи Кошеваров Дмитро, Башкірьов Юрій, Чумак Андрій, Мартиненко Юрій, Котов Олексій, Блищик Едуард, Завгородній Ігор, Костенко Ігор,  Заря Олександр, Коробко Олександр, Щербина Віталій.

   19.05.90 року святкували день піонерії у сосновому лісі зі спортивними змаганнями, іграми.

   Учні здавали норми ГТО і БГТО. Присвоювались розряди згідно Єдиної всесоюзної кваліфікації. Так звання інструктора і судді по спорту отримали Коваленко Віталій, Артеменко Віктор,Голіков Едуард, Лукашова Людмила,Котова Ганна,Гришков Геннадій, Леунов Віталій,Оксененко Павло, Сивокобильська Наталія, Туржавська Тетяна, Федотов Ігор, Ковалик Ірина,Сугак Сергій, Тищенко Геннадій,Шейко Микола, Харченко Сергій,Башкірьов Юрій, Коробко Олександр,Щербина Віталій,

Чумак Андрій,Палій Марина, Завгородній Ігор,Носаль Володимир,Косинський Олександр, Литвинов.

   На базі школи під час літніх канікул функціонували піонерський табір із 65 учнів 1-4 класів, начальник Осадча Л.В.,старша вожата Троян Н.М.,табір праці та відпочинку на базі радгоспу ім. Будьоного для учнів 8,10 класів, начальник -Мустафаєва Л.Л.

   Випуск  11 класу 22 особи. Перший вчитель –Грибкова Лідія Миколаївна. Класний керівник-Завгородня Леся Андріївна.                          

    Нагороджені почесними грамотами за особливі успіхи у вивченні предметів: Коваленко Віталій (біологія, фізична культура, російська література), Козлова Світлана (математика,фізика,біологія), КотоваГанна(математика,фізика,російськалітература),ЛукашоваЛюдмила(математика,російська література), Сапожников Денис (математика, хімія, російська література), Шиян Олена (математика, російська література, хімія).                                                                                                                                                                                                                                                

1990 - 91 навчальний рік                                                                                                                                                                       Директор - Виперайленко Людмила Геннадіївна. Завуч – Дерябіна Світлана Василівна.

 436 учнів у школі, 1-А клас -20 учнів,1-Б -21,  35 учителів. Дороган Любов Петрівна переходить працювати учителем української мови та літератури,повернувся до рідної школи учителем фізичної культури Кошеваров Геннадій Васильович, Туржавський Володимир Анатолійович – керівник хора, Глушак Наталія Вікторівна - учитель української мови та літератури, Дмитерко Юрій Олександрович – учитель трудового навчання, Чупринюк Римма Іванівна – учитель початкових класів.

   Працювали 5 груп продовженого дня для учнів 1-4 класів. Організована робота факультативів: Народознавство( керівник Потєряйко П.Є),російська мова (Завгородня Л.А.),французька мова (Соболєва Н.М.,Мкртчян о.І.),математика (Тимофєєва Г.А., Бесараб О.С.),історія (Літвіненко О.В та А.Я.),інформатика (Лячин А.В.),креслення (Скоробагатько М.П.),українська мова та література (Гудзь О.А.).

   Організатором суспільно-корисної праці призначено Літвіненка О.В.,інспектором з охорони дитинства Терзі З.А.

   На високому рівні працювали методичні об’єднання учителів: початкових класів (керівник Мороз З.Б.),гуманітарного циклу (Завгородня Л.А.),учителів математики (Тимофєєва Г.А.),вихователів ГПД(Желтухіна З.Г.).

   Була  створена творча спілка молодих учителів (керівник Літвіненко А.Я.), організовано музей школи (Бесараб О.С.).

   Наказом №90 від 21.09.90 року у зв’язку з Днем учителя грамотами нагородили Терзі З.А., Котельникову Г.М. , Гудзь О.А. , Дяченко М.К.,МорозЗ.Б.,СкрипкуО.П.,КомісаровуЛ.І.ЛітвіненкоВ.Л., Мустафаєву Л.Л..

   26 учнів на чолі з Виперайленко Л.Г. подорожували у м. Всеволожськ.

   27.10.90 року за активну участь у проведенні вечора Єсеніна подяку від адміністрації школи отримали  Дерябіна Лариса, Друзяк Катерина,Кучеренко Ольга, Коробко Галина,Лемешко Оксана, Обелець Людмила, Павленко Наталія, Сторожук Надія, Терзі Ірина, Фокіна Лідія, Чорна Світлана, Булан Наталія.

   Переможці районного огляду дитячої художньої самодіяльності 14.10.90 року відправились у подорож до Києва. До складу групи увійшли Яковлєв Олександр, Панкеєв Олександр, Чумак Андрій, Дороган Віктор, Савченко Сергій, Алямська Юлія, Туржавський Володимир,Зубатова Олена,Гудій Тетяна, Кулик Володимир, Павленко А., Чучко Юлія, Петренко Світлана, Дейнега Олександр.                           07.11.90 року загинув учитель, майстер своєї справи, чудова людина - Скоробагатько Микола Петрович.

   Вдало виступили на змаганнях з кульової стрільби в с. Кам’янка Мороз Олег, Харченко Сергій. Рожко Віталій, Кошеваров Дмитро, Башкірьов Юрій, Коробко Олександр, Верблюдов В., Чумак Андрій, Дейнега Сергій, Салабуда Віктор.

   За підсумками змагання згідно постанови профкому по школі учителі нагороджені преміями. Тимофєєва Г.А -40 карбованців, Бондарь Н.В. – 40, Комісарова Л.І. – 40, Мороз З.Б. -40, Літвіненко В.Л, - 40, Шевченко І.І  -40, Соболєва Н.М – 50, Осадча Л.В. -50, Дерябіна С.В. – 50, Грибкова Л.М. -40, Котельникова Г.М. -40, Бесараб О.С. -40, Завгородня Л.А.- 40, Сугак Т.М. -40, Галушко Л.М. – 40, Терзі З.А. – 40, Виперайленко Л.Г. -50 карбованців.

   З 04 по 06.01.91 року учні: Носаль Володимир, Пагуба Наталія, Сич Світлана, Федотов Ігор, Яровий Віталій з учителем Федотовим І.І  на республіканських змаганнях з легкої атлетики у м. Сімферопіль.

   У районних предметних олімпіадах команда школи посіла ІІ командне місце завдяки наполегливій праці, розуму таких учнів, як Шевчук Ірина, Сивокобильська Світлана, Сич Світлана, Пилипчук Наталія , Холодна Наталія, Касьяненко Тетяна. На область відправлені роботи Холодної Н., Шевчук І.-з географії,Шевчук І. –з української мови,Пилипчук Н., Касьненко Т. - з правознавства,Шевчук І., Сивокобильської С.,Сич С.- з хімії. І місце у районі команда завоювала з української літератури, основ держави і права,хімії, географії.

   Наказом № 24 від 26.03.91 року за участь в огляді художньої самодіяльності подяку від дирекції школи отримали учителі: Осадча Л.В,, Дороган Л. П., Соболєва Н.М., Літвіненко О.В.,Салько В.С., Туржавський В.А.; учні: Ігнатьєва Марина, Туржавський Володимир, Башкірьов Юрій, Коробко Олександр, Виперайленко Євген, Дейнега Сергій, Кошеваров Дмитро, Сивокобильські Наталія та  Світлана, Чумак Андрій, Чорна Світлана, Саламак Наталія, Шевчук Ірина, Малкауцан Любов.

   За перемогу в районному методичному ринзі подякою відзначені учителі:Дерябіна С.В., Дороган Л.П.,  Соболєва Н.М.,  Осадча Л.В., Літвіненко О.В., Мкртчян О.І., Шевченко І.І., Літвіненко В.Л., Сидоренко Н.І., Комісарова Л.І., Грибкова Л. М., Котельникова Г.М., за участь у художній самодіяльності – Шевченко І.І., Літвіненко О.В., Лячин А.В..

   На фінальних змаганнях «Шкіряний м’яч» 20.04.91 року у с. Любимівка честь школи відстояли Завгородній Ігор, Туржавський Володимир, Блищик Едуард, Компанієць Сергій, Цехов Віктор, Ігнатьєв В., Сиряпін Руслан, Яровий Віталій, Гришков Віталій, Пономаренко Сергій, Чистяков Олександр, Васильєв В., Ковальчук В., Решетняк Юрій ,Коробко Олександр.

   Відбувалась атестація учителів з присвоєнням категорій і ставок: «спеціаліст» -200 карбованців, учитель ІІ категорії-250, учитель І категорії – 280 карбованців.

   25.04.91 року група учнів у супроводі Лячина А.В.. здійснила похід до Кримської області на Ангарський перевал.

   До 200 річчя м. Каховка було організовано масовий забіг, у якому взяли участь  учні нашої школи.

   Наказом № 44 від 13.05. 91 року за створену «Книгу Пам’яті», за допомогу вдовам війни була висловлена подяка Курпійову Миколі,Федотову Ігору, Виперайленку Євгену,Киреєву Станіславу, Осадчому Володимиру, Мартиненку Юрію.

     В кінці навчального року учні підтверджували свої знання на іспитах. Учні 6 класу здавали диктант з української мови; 7 класу – алгебру письмово;8 класу – географію усно;9 класу- диктант з російської мови,алгебру письмово,українську літературу усно;10 класу – фізику, французьку мову усно; 11 класу – диктант з російської мови, російську літературу усно, математику письмово, українську літературу усно,історію усно, французьку мову усно.                                                  Навчально-виробнича практика учнів 5-10 класів проходила на базі школи, овочевої та виноградної бригади.

    Учні здавали норми ГТО і БГТО. Звання інструктора і судді по спорту отримали Пагуба Наталія,  Сич Світлана, Гудій Тетяна, Гришков Олександр, Дейнега Сергій , Коробко Олександр, Чумак Андрій, Башкірьов Юрій, Лимарева Світлана,  Сивокобильська Світлана, Тесленко Ірина, Чистяков Олександр, Палій Марина, Алямська Юлія, Бондарева Ірина, Міщанчук Лариса, Туржавський Володимир, Носаль Володимир, Яровий Віталій, Титаренко Марина.

12-14.06.91 року у районному туристичному зльоті у Василівській балці взяли участь Пагуба Наталія, Череватенко Олександр, Сич Світлана, Панкеєв Олександр, Гудій Тетяна, Гришков Олександр, Самохвалов Олег, Назарова Ірина, Кобицький Анатолій, Варваренко Сергій, Дейнега Сергій , Коробко Олександр, Чумак Андрій, Салабуда Віктор, Кошеваров Дмитро, Башкірьов Юрій, Лимарева Світлана, Кобицька Ірина, Сивокобильська Світлана, Ступка Тетяна.

   За відмінну підготовку випускників подяку від дирекції школи отримали учителі:Котельникова Г.М.,Дяченко М.К.,Дерябіна С.В.; за роботу з батьками – Тимофєєва Г.А., Котельникова Г.М.,Гудзь О.А., Соболєва Н.М.;за якісну підготовку учнів до іспитів - Тимофєєва Г.А., Котельникова Г.М., Глушак Н.В., Соболєва Н.М.

   Випуск 15 осіб. Перші вчителі: Мороз Зінаїда Борисівна, Літвіненко Валентина Леонтіївна.                                    Класний керівник- Котельникова Галина Миколаївна.   

   Золотою медаллю «За відмінні успіхи у навчанні, праці та за зразкову поведінку» відзначена випускниця - Дерябіна Наталія,

срібною медаллю «За успіхи у навчанні, труді та зразкову поведінку» були нагороджені Кучеренко Ольга,Чорна Світлана, Друзяк Інна, Булан Наталія.

 

1991 - 92 навчальний рік !!!                                                                                                                                                                Директор - Виперайленко Людмила Геннадіївна.

          Завуч – Дерябіна Світлана Василівна.

У школі навчалось 427 учнів, 1-А клас -25 учнів,1-Б -25, працювало 37 учителів. Поповнили учительську когорту Оробченко Володимир Володимирович – учитель музики і співів, Березинська Олена Олегівна – старша вожата.

   Організовано 5 груп продовженого дня для учнів 1-4 класів, стажування молодих учителів.

   Продуктивно працювали факультативи:англійська мова (Мкртчян О.І.), історія (Літвіненко О.В.), екологія (Дяченко М.К.), біологія (Раєнко І.В.), креслення (Дмитерко Ю.О.), українська мова (Гудзь О.А.).

   20-21.09.91 року відбувся районний комунарський збір, в якому взяли участь учні 9-А і 9-Б класів: Панкеєв Олександр, Череватенко Олександр, Самохвалов Максим, Савченко Сергій у супроводі Осадчої Л.В.

   19.10.91 року на районних змаганнях «Старти надій» у м. Каховка честь школи відстояли Говінчук Володимир, Гейко Сергій, Ігнатьєв Олексій, Сабов Василь, Салабуда Олександр, Павловський Сергій, Тищенки Володимир та Дмитро, Храпаль Олександр, Юрченко Ігор, Березовська Інна, Жибер Світлана, Загородних Любов, Зеленяк Юлія, Клопотовська Галина, Клюєва Наталія, Конівець Альона, Лимарева Олена, Новікова Тетяна, Павлова Олена, Сирота Олена, Туренко Юлія.

   В турпохід по Кримській області за маршрутом Малокаховка - Бахчисарай - с. Соколине вирушили 01.11.91 року Кошеваров Дмитро(11 кл.),Башкірьов Юрій (11 кл.), Самохвалов Максим (9 кл.),Яровий Віталій(8-А кл.). Подорожували з Лячиним А.В. до 09.11.91 року.

   За підсумками року подякою відзначені учителі: Котельникова Г.М.,Гудзь О.А.,Соболєва Н.М.,Терзі З.А.,Кошова А.С., Льовочкіна Н.І., за добросовісне ставлення до викладання предметів та досягнуті успіхи – Комісарова Л.І., Котельникова Г.М.,Завгородня Л.А..

   25-29.02.92 року в школі вперше вдало пройшов тиждень французької мови. Найактивніші учасники:Шевчук Ірина(11кл.), Сивокобильська Світлана, Юрченко Оксана (6 кл.), Сивокобильська

Наталія (7-Б кл.),Нікуліна Ірина (7-А кл.),Бурдюг Ірина,Кулик Ольга,Клюєва Світлана,Гуменюк Тетяна (8-Акл).

   Прикрий випадок в історії школи . Наказом №26 від 10.04.92 року 2 учні 11 класу, майбутні випускники,  за плечима яких багато гарних справ за жорстоке поводження з меншим учнем рішенням педагогічної ради виключені зі школи.(Башкірьов Юрій, Чумак Андрій)

   У квітні місяці група учнів здійснила похід по місцях козацької слави на Кардашинський лиман Цю рупінського району. Історію козацтва досліджували Самохвалов Максим, Панкеєв Олександр, Череватенко Олександр, Булан Артем (9-А кл.), Сич Світлана, Гудій Тетяна (9-Б кл.), Чистяков Руслан, Бондаренко Євген, Хрущ Ігор, Нікуліна Ірина, Походун Альбіна, Тропін Олександр, Кубарев Олег, Попій Євген (7-А кл.),Кобицький Л.(8-А кл.).

   Учні були активними збирачами металобрухту. Так ,08.05.92 року заробили соєю працею 6 тисяч карбованців, які вирішили направити на ремонт школи. Найкращими були Білявський Віталій, Кулик Іван, Чечин Андрій, Усенко Ірина, Гур’єва Юлія, Осадчий Олег, Попій Олександр, Шкурко Ганна, Романчук Оксана, Черкашин Юрій, Синько Любов, Назарова Олена, Стоякіна Юлія, Осипова Ірина, Шевчук Лариса, Успенська Зінаїда, Дрига Ігор, Починок Сергій, Гаврильченко Оксана, Шуілиця Андрій, Клопотовська Галина, Жибер Світлана, Сирота Олена, Тищенко Володимир, Салабуда Олександр, Храпаль Олександр, Юрченко Ігор, Палій Марина, Стешенко Олексій, Галабурда Геннадій, Дороган Віктор, Бондаренко, Грицуняк, Ревякіна Оксана, Тропін Олександр, Терлецький Володимир, Хрущ Ігор.

   З 18 по 23.05.92 року юнаки 11 класу: Дейнега С., Верблюдов В., Кошеваров Д., Салабуда В., Коробко О., Устименко О. взяли участь у навчально-польових зборах.

   25.05.92 року відбувся районний зліт туристят 4 класу, в якому взяли участь  наші школярі.

   Іспити складали учні 7-11 класів. Семикласники здавали диктант з російської мови,учні 8 класу – фізику (усно),9класу – диктант з російської мови, алгебру (письмово), українську літературу, геометрію (усно),10 класу – французьку мову (усно), диктант з російської мови, випускники -  диктант з російської мови, математику (письмово), російську літературу,історію,українську літературу,біологію, французьку мову (усно). Відмінники з фізики Пагуба Наталія, Гуменюк Тетяна, Клюєва Світлана, Кулик Ольга (8-а кл., ), з французької мови Стоякіна Юлія, Виперайленко Євген, Міщанчук Лариса, Тищенко Наталія, Ракітська Олена , Балакіна Олена, Британ Лілія, Олійник Ольга, Холодна Наталія були звільнені від перевідних іспитів.

   Випуск 22 чоловіки . Перші вчителі                                   . Класний керівник- Терзі Зоя Адамівна.

   Золотою медаллю «За відмінні успіхи у навчанні, праці та за зразкову поведінку» відзначені випускниці: Тимошенко Юлія,Шевчук Ірина,Челнокова Ганна, срібною медаллю «За успіхи у навчанні, труді та зразкову поведінку» була нагороджена Сивокобильська Світлана.

Випускний вечір відбувся 17.06.92 року у Будинку культури.

 

1992 - 93 навчальний рік

          Директор - Виперайленко Людмила Геннадіївна.

          Завуч – Дерябіна Світлана Василівна.

   У школі навчалось 411 учнів, 1-А клас -23 учня,1-Б -20, працювало 36 учителів. Сугак Т.М. стала працювати учителем історії, Зубатова С.Ф. – бібліотекарем школи. Організовано роботу 5 ГПД для учнів 1-4 класів.

   Учні – активні учасники руху «Моя земля – земля моїх батьків». За участь у русі та у святі села найкращими були Титаренко Марина, Полякова Світлана, Дороган Вікторія, Супрунова Наталія, Красна Надія, Юрченко Оксана, Пономарь Ірина, Ковальчук Віталій, Лозовий Андрій, Галабурда Геннадій, Дяченко Ірина, Кулик Ольга.

   11.09.92 року Рахнянський С., Прокопець О., Штурба В., Котов О., Курпійов Ю., Яцков М., Шуілиця А., Новіков М., Мушкет С., Грецький В., Сирота Я., Новікова Т., Глущенко В., Ярова О., Димченко Т., Матюшенков В., Дідик Я., Богуш Н., Філозоп О. стали учасниками районних змагань «Старти надій».

   24-26.11.92 року учні 6-9  класів: Кулик Ольга, Успенська Зінаїда, Дороган Віктор, Чечин Андрій, Осадчий Олег взяли участь у обласній конференції «Моя земля – земля моїх батьків». За участь у русі подяку отримали Пилипенко Сергій, Пилипчук Віктор, Варваренко Сергій, Пишта Олена, Пагуба Наталія, Гуменюк Тетяна, Клюєва Світлана, Кулик Ольга, Мелехіна Олена, Жевалюк Ольга, Ігнатьєв Олексій, Тесленко Наталія, Бурдюг Ірина.

   Наказом №5 від 28.01.93 року при школі відкрито фізиотерапевтичний кабінет , медсестрою якого була Вейсерт Ганна Генрихівна.

   За відповідальне ставлення до навчання подякою дирекції відзначені Хрущ Ігор,Бондаренко Євген,Німас Любов.

   Наказом № 12 від 26.02.93 року за участь у районному конкурсі «Учитель року» переможець (І місце) Шевченко Ірина Іванівна нагороджена премією 5.000 карбованців.

   09-13.03.93 року в школі пройшов тиждень української мови і літератури. Відзначені подякою учитель Дороган Л.П., учні: Харченко Р.,8 клас, Галабурда Г., Стешенко О.,7 клас,Сивокобильська С.,Титаренко М., Міщанчук О.,5-А клас,Стоякіна О., Сирота О.,Храпаль О., Сабов В.,6 клас.

   21 учень школи у супроводі Осадчої Л.В. стали учасниками районного огляду художньої самодіяльності. Серед них Сабова Тетяна, Сурмай Наталія, Маслова А., Петренко А., Мирошниченко Яна, Стеценко О., Дідик Яна, Сердюк Ірина, Супрунова Наталія, Мелехіна Світлана, Шевчук Лариса, Назарова Олена, Шкурко Ганна, Савченко Альона, Литвинова Тетяна, Конівець Альона, Жибер Світлана, Лимарева Олена, Зеленяк Юлія, Дриги Ігор та Олег.

   04.04.93 року висунуте до райвідділу освіти клопотання про присвоєння звання «Старший учитель» Глушак Н. В., Виперайленко Л. Г., Дерябіній С. В., Соболєвій Н. М.; «Учитель-методист» - Котельниковій Г. М., Федотову І. І.

   11.04.93 року відбувся учительський туристичний зліт, в якому взяли участь Лячин А.В., Вейсерт С.О., Оробченко В.В., Потєряйко П.Є.. Учасниками учнівського турзльоту були Гришков О., Череватенко О., Кобицький П., Савченко С., Варваренко С., Дудченко В., Сич С., Назарова М., Пагуба Н., Гуменюк Т., Кулик О., Клюєва О., Пишта О..

   З 14 по 19.05.93 року на військово-польові збори відправились Туржавський Володимир, Федотов Ігор,Чистяков Олександр, Виперайленко Євген, Мартиненко Юрій.

   Перевідні іспити проходили в 7,8,10 класах та випусні у 9,11. 7 клас –російська мова (диктант); 8 клас – українська мова(диктант),фізика (усно); 9 клас -  російська мова (диктант), алгебра (письмово), на вибір географія, біологія; 10 клас – російська література (усно), математика (письмово), на вибір фізика, хімія,українська література, біологія; 11 клас - російська мова (диктант), українська мова (диктант), математика (письмово).

   Виробнича практика була організована для учнів починаючи з 6 класу. Для молодших школярів працював оздоровчий табір з 01по15.06.93року,начальником якого призначили Осадчу Л.В.

Випускники 11 класу ,18 осіб, вперше здавали тести. Перші вчителі                             Класний керівник-Котельникова Галина Миколаївна.

Золотою медаллю «За відмінні успіхи у навчанні, праці та за зразкову поведінку» відзначена випускниця Стоякіна Юлія.

 

1993 - 94 навчальний рік                                                                                                        

   Директор - Виперайленко Людмила Геннадіївна.

   Завуч – Дерябіна Світлана Василівна.

412 учнів навчалось у школі. 1-А -26 учнів,1-Б-22, 33 учителя організували освітній процес. Прийшла працювати до школи  старшою піонервожатою випускниця школи Подавильникова (Терзі) Ірина Миколаївна.

    Організовано  5 ГПД для 1-4 класів,роботу гуртків та секцій, групи за місцем проживання для учнів 5-9 класів, вихователем якої була Желтухіна З.Г.

   Школа – активна учасниця пошукової операції «Перемозі -50», в рамках якої учні розшукували ветеранів війни, їх рідних, допомагали вдовам загиблих, доглядали могили полеглих героїв.

   На честь дня учителя за вірність педагогічній справі,чесність у роботі, відмінні результати подякою відзначені учителі - пенсіонери: Ярова М.С., Макарова О.С., Туренко Н.П., Лячина Т.М., Пантюшенко Л.Г., Шевченко М.С., Кошкіна М.Д., Афанасьєв В.П., Кузнєцова А.М., Шевченко Л.Т., Танцур М.І., Котельников С.І., Балобон В.І., Серблянська В.Ф., Серблянський П.М.; керівники методичних об’єднань учителів: Котельникова Г.М., Шевченко І.І.; за плідну роботу з батьками Дундич Т.М., Комісарова Л.І., Мороз З.Б., Соболєва Н.М..

    Організовано педвсеобуч батьків.

   Вдало пройшов тиждень читання в початкових класах.

   За підсумками року 21.11.93 року учителі отримали премії: Мустафаєва Л.Л.-32 тис. карбованців, Кошова А.С -55 тис., Скрипка О.П -40 тис., Дяченко М.К.-65 тис., Дороган Л.П.-40 тис., Комарова І.В. – 40 тис., Тимофєєва Г.А.-80 тис., Льовочкіна Н.І.-65 тис., Дундич Т.М.-40 тис., Комісарова Л.І.-70 тис., Мороз З.Б.-70 тис., Шевченко І.І .-90 тис., Терзі З А.-40 тис., Сугак Т.М.-55 тис., Завгородня Л.А.-53 тис., Котельникова Г.М.-70 тис., Осадча Л.В.-55 тис., Соболєва Н.М.-190 тис.,  Виперайленко Л.Г.-200 тис., Дерябіна С.В.-200 тис.карбованців.

   Учні школи – активні учасники експедиції «Краса і біль України», відроджували національну культуру, примножували історичну,культурну та природну спадщину.

   Зубатовою С.Ф велась робота по відродженню шкільного музею.

29.12.93 року дирекція школи подала клопотання про присвоєння звання «Старший учитель»

Тимофєєвій Г.А.

   05.04.94 року премійовані учителі:  Дерябіна С.В. -234 тис. карбованців,Кошова А.С.-234 тис., Тимофєєва Г.А.- 234 тис.,Комарова І.В.-234 тис., Дяченко М.К.-234 тис., Котельникова Г.М.-100 тис., Подавильникова І.М.-100 тис . карбованців.

   У військово-польових зборах з 11 по 13.05.94 року взяли участь Гришков Олксандр,Череватенко Олександр,Савченко Сергій,Шевченко Ярослав.

 Випуск 11 осіб.Перші вчителі                                   . Класний керівник -Тимофєєва Ганна Арсентіївна.   Здавали тести.

   Нагороджені почесними грамотами за особливі успіхи у вивченні предметів: Гуменюк Оксана (математика, хімія, історія),Зубатова Олена (географія, французька мова), Гришков Олександр (французька мова, математика),Назарова Марина (математика),Сич Світлана (математика, російська мова).

 

1994 - 95 навчальний рік                                                                                                                  

Директор - Виперайленко Людмила Геннадіївна.

   Завуч – Дерябіна Світлана Василівна.

412 учнів навчалось у школі. 1-А -19 учнів,1-Б-20, працювало 32 учителя.

    З 01.09.94 року розпочали свій трудовий шлях учитель фізики Іванів Віктор Дмитрович, учитель початкових класів-Смерека Валентина Миколаївна, учитель російської мови та літератури Шарфіна Людмила Сергіївна - бувша випускниця школи.

   Для учнів 1-4 класів організовано роботу 6 груп продовженого дня з денним сном.

   Плідно працювали методоб’єднання: учителів початкових класів, керівник Шевченко І.І.,природно-математичного циклу – Тимофєєва Г.А., гуманітарного – Котельникова Г.М., ГПД – Раєнко І.В.; предметні гуртки, гуртки художньо-естетичного розвитку.

   Невтомно працював педвсеобуч батьків, проводилась радіопередача «Тебе, родитель».

   Результативно впроваджувався диференційний підхід у навчанні.

   Учителі:Сугак Т.М., Дерябіна С.В., Іванів В.Д., Соболєва Н.М.,Комарова І.В. якісно використали 136 годин шкільного компоненту для поглиблення знань учнів з предметів.

   На районних предметних олімпіадах показали глибокі знання і вибороли призові місця Пагуба Наталія 11 кл.,Стоякіна Олена,Німас Любов-10 кл.,Дерябіна Лариса, Філозоп Тетяна -9 кл.,Чечин Андрій-8 клас.

   Школа стала активним учасником районного огляду - конкурсу на кращу постановку правового і антиалкогольного всеобучу.

   Цікаво організували і провели новорічні свята вчителі: Осадча Л.В., Шевченко І.І., Літвіненко А.Я.,Дундич Т.М. Льовочкіна Н.І.,Іванів В.Д., Смерека В.М.,Портна Н.В., Подавильникова І.М. та учні:Пилипенко Сергій,Гуменюк Тетяна,Ігнатьєв Олексій,Кулик Ольга,Губарь Оксана,Пишта Олена,Дудченко Віктор.

   Проводилось тестування учнів 4,9,11класів з фізичної культури.

   Організували похід за маршрутом Каховка-Козачі лагері – Раденськ - Подокалинівка-Каховка, в якому взяли участь Попій Олександр, Тищенко Дмитро, Осадчий Олег, Починок Сергій, Чечин Андрій, Храпаль Олександр, Кулик Іван, Плахотін Ігор, Балакін Андрій, Савченко Олена, Сінько Любов з Ткаченко С.П.

   За активну участь у ІІ етапі операції «Перемозі-50» подяку отримали учні 10 класу: Пишта Олена, Дудченко Віктор, Хрущ Ігор, Харін Руслан.

Випуск 17 осіб. Перші вчителі: Шевченко Ірина Іванівна, Кумінова Ірина Олексіївна.                                   Класний керівник-Дороган Любов Петрівна.

 

1995-96 навчальний рік

Директор - Виперайленко Людмила Геннадіївна.

   Завуч – Дерябіна Світлана Василівна.

      В школі  29 учителів навчали 411 учнів. Прийшла до рідної школи практичним психологом  Дерябіна Наталія Олексіївна,вихователем по місцю проживання Дідик Наталія Анатоліївна, діловодом  Коваленко Лариса Олександрівна. Поповнили ряди педагогів Глушак Наталя Вікторівна - учитель української мови і літератури, Галушка Наталія Володимирівна – учитель початкових класів, Ціомашко Світлана Дмитрівна – учитель географії, Коржова Надія Анатоліївна-учитель професійного навчання, Череватова Олена Дмитрівна- викладач курсу валеології, Парицька Надія Володимирівна - піонервожата.

   Для успішного навчання молодших школярів, учнів 1-4 класів, організовано роботу 5 груп продовженого дня.

   22.09. 95 року у спартакіаді допризовної молоді взяли участь Галушка Дмитро,Сирота Віталій,Тропін Олександр,Тищенко Дмитро,Аносов Максим,Салабуда Олександр, Плахотін Руслан.

   Припинено фінансування харчування учнів 1-4 класів, їх кількість скоротилась до 67учнів з повною оплатою 50 тисяч карбованців. Картоплю заготовляли самотужки у радгоспі «Україна», рідний радгосп допомагав овочами.

   12.10. 95 року відбулась обласна спартакіада з легкоатлетичного багатоборства з участю Бєдіна Максима 7-А кл., Кравченка Анатолія 8-А кл., Таран Наталії 7-Б кл., Назарової Валентини 8-А кл., Філозоп Ольги 8-А клас.

   З 15.01.96 року припинено газове опалення в школі. Учні 7-11 класів навчались у дві зміни, класи обігрівали масляними радіаторами. Було дуже холодно, але учні навчались, йшли до своєї мети.

   Працювала вечірня школа, де викладали майстри своєї справи: Чиненко Катерина Іванівна,Сугак Тетяна Миколаївна, Виперайленко Людмила Геннадіївна,Мкртчян Ольга Іванівна,Зубатова Світлана Федорівна, Бесараб Олена Сергіївна, Іванів Віктор Дмитрович.

   Силами учнів ремонтувались у школі шафи, стільці.

   Результативно пройшов  екологічний місячник  з 14.03 по 14.04. 96 року в рамках руху «Моя земля – земля моїх батьків».                              

   07.04.96 року переможці конкурсів були премійовані відвідуванням дитячого кафе у м. Каховка. Це  такі,як Сушков Олег, Дундич Сергій, Хомка Ольга,Білоус Олександр, Колпаков Роман, Осламенко Вікторія,Чистякова Тетяна,Юматов.                                                                                           12.04.96 року у зональному кросі були        учасниками Галушка Дмитро, Тропін Олександр, Другальов Євген, Тищенко Дмитро, Прокопець Олександр, Салабуда Олександр, Зеленяк Юлія, Таран Наталя, Гаврильченко Оксана, Березовська Інна, Назарова Олена з учителем Кошеваровим Г.В.

     У зональних обласних змаганнях з легкої атлетики 17.05.96 року боролись за звання кращих

  Салабуда Олександр, Другальов Євген, Тищенко Дмитро, Сабов Василь,Бондаренко Євген, Тропін Олександр,  Назарова Олена, Галушка Дмитро,       Аносов Максим, Ярова Олена, Шевчук Лариса, Зеленяк Юлія, Березовська Інна, Таран Наталя, Литвинова Марина.

З 15.03 по 20.06. 96 року учні школи – учасники обласної туристсько-краєзнавчої експедиції «Стежками Причорномор’я».

   23.05.96 року учасники художньої самодіяльності , учні 5-8 класів здійснили подорожі до м. Херсон, Асканія Нова.

    В умовах ліміту заробітної плати учителям було надано відпустки без оплати з 12.08 по 03.09.96 року.                                                                                                                                     Випуск 11- класників - 10 чоловік. 10 випускників вечірнього класу. Перші вчителі : Літвіненко Валентина Леонтіївна,Комісарова Людмилав Іллівна. Класний керівник- Літвіненко Алла Ярославівна.                                                                                                           

 

1996-97 навчальний рік

   Директор - Виперайленко Людмила Геннадіївна.

   Завуч – Дерябіна Світлана Василівна.

  437 учнів, 28 учителів розпочали навчальний рік, серед них Новікова Тетяна Сергіївна –учитель креслення та малювання, Євдокимов Микола Георгійович - учитель трудового навчання, Дерябіна Н.О. перейшла на посаду вчителя початкових класів, Дундич Т.М  - учителя російської мови та літератури.

   Навчання здійснювалось у дві зміни, у ІІ зміну навчались 2-А,Б; 3- А, Б.

   Ввели профільне навчання для учнів 8-11 класів: «Тракторна справа» для юнаків,учитель Євдокимов М.Г., «Основи швейного виробництва» для дівчат, учитель - Носенко А.В.

   У жовтні місяці в школі тиждень математики. Найактивнішими були учні 7-А класу:Лазаренко Ірина, Шейко Володимир,Загадерчук Ольга, Сердюк Ольга; 8-А класу:  Дідик Яна, Виперайленко Марина, Клюєва Юлія, Дяденко Олексій; 9-А класу:Череватов Андрій, Міщанчук Ольга, Димченко Тетяна, Богуш Наталія, Сердюк Ірина.

   Учні школи проводили утеплення класів-обклеювали вікна.

   Не залишились осторонь етнографічної експедиції «Народні скарби Херсонщини». За активну роботу подяку від дирекції отримали голова учкому Пономарь Ірина 11 кл., учні:Філозоп Тетяна 11 кл.,Димченко Тетяна 9-А кл., Говоріна Тетяна, 9-Б клас.

   Чарували своїм співом на святах і районних заходах ансамбль «Пролісок» у складі учениць 9-А класу: Сердюк І., Філозоп О.,Матюшенкової С.,Дуденко О.,Міщанчук О.; 8-А кл.-Любак Л.,Гостєвої Г.; 8-Б кл.-Дідик Я.,Сурмай Н. Керівник – Салько Валентина Сергіївна.

   Наказом по школі № 85 від 23.10.96 року створено громадський наркологічний пост, головою була Завгородня Л.А.

   З грудня місяця введено оплату за користування підручниками у розмірі 20 % вартості.

   При школі працювала вечірня школа.

   Школярі – активні учасники обласної операції «Згадаємо всіх поіменно» - створення рукописної Книги Пам’яті.

   Носов Олексій, Сабов Василь, Аносов Максим,Британ Іван, Череватов Андрій,Другальов Євген, Салабуда Олександр, Попій Олександр - учасники районної спартакіади ДПЮ.

   За сумлінне виконання роботи з благоустрою обеліску і пам’ятних місць висловили подяку Кравченку Анатолію, Кубареву Євгену-9-А кл., Швайку Віталію,Білану Вячеславу -10 кл.,Гостєвій Галині, Бунецькому Павлу -8-А клас.

   З 12 по 14.05.97 року у військово-польових зборах взяли участь Британ Іван, Носов Олексій .

   За вагомий внесок у справи школи нагороджені поїздкою  Одеса-Очаків учні: Любак Іван 9-А кл.,Матюшенкова Світлана -9-А, Обелець Сергій,Бунецький Павло,Любак Любов,Бєдін Максим-8-А, Баран Олександр 8-Б кл.,Осадчий Олег 10- клас.

   За рік багато зроблено, тому вчителі:Сугак Т.М., Соболєва Н.М., Кошеваров Г.В.,Терзі З.А.,Мкртчян О.І., Дундич Т.М.,Тимофєєва Г.А., Бесараб О.С.,Іванів В. Д., Шевченко І.І., Галушко Л.М.,Комісарова Л.І.,Салько В.С.,Осадча Л.В.,Глушак Н.В. отримали подяку від керівництва закладом,як і учні Пономарь Ірина, Бунецький Павло, Міщанчук Ольга, Дуденко Олена, Гостєва Галина, Загадерчук Ольга, Сурмай Наталя, Глоба Євген, Дуденко Олена, Сердюк Ірина за участь у художній самодіяльності.

   Учні 9 класу здавали випускні іспити з української мови (диктант),математики (письмово),історії України,за вибором географію, українську мову(усно) ;11 клас - математику (письмово),українську мову та літературу (твір),історію України, за вибором російську мову(диктант),хімію, фізику.

   10 – класники проходили практику на тракторній бригаді. Допомагали рідному радгоспу Аносов М., Балакін А.,Білан В.,Гаврильченко О.,Кулик І.,Сабов В., Чечин А.,Юрченко І., Осадчий О.,Березовська І., Жибер С.,Сирота О.,Усенко І.,Успенська З.,Назарова О.,Савченко О.,Шевчук Л.,Лимарєва О.

   10.06.97 року учасники художньої самодіяльності  за успішні виступи нагороджені поїздкою до м. Миколаєва з керівниками Бесараб О.С., Салько В.С..

 

Випуск 11 класу -12 осіб. Перший вчитель- Льовочкіна Наталія Іванівна. Класний керівник- Завгородня Леся Андріївна.        

                               

     Золотою медаллю «За відмінні успіхи у навчанні, праці та за зразкову поведінку» відзначені випускниці: Дороган Вікторія, Дерябіна Лариса, срібною -Пономарь Ірина.                                                                         

14 осіб закінчили вечірній клас.                                                                                                                                     

1997-98 навчальний рік

 

   Директор - Виперайленко Людмила Геннадіївна.

   Завуч – Глушак Наталя Вікторівна.

Учнів 437, учителів 29. Сугак Т.М – бібліотекар. Кухар шкільної їдальні -  Драксиль Надія Олександрівна. Режим роботи : п’ятиденка, з 8.00 до 15.50 у ІІ зміни.

   З 19.09. 97 року проводили тиждень профілактики дорожньо-транспортного травматизму.

   Відзначили  активну участь в обласній операції «Згадаємо всіх поіменно» Балакіної Ельміри, Жевалюк Ольги,Василашка Євгена 6-А клас,Касьяненко Галини, Черкашиної Тетяни 6-Б кл.,Малих, Литинської 7-Б кл.,Іванків,Ковалик,Чечиної, Філозоп,Хомки 7-А кл.,Долгополової, Загадерчук 8-А кл.,Ходоса, Мустафаєвої,Кузьми, Пюккеніної, 8-Б кл.,Бунецького, 8-А кл., Філозоп 10 кл., Осадчого О. 11 клас.

   З метою вивчення історії козацтва 11-13.10.97 року поїхали до Криму Сугак Роман, Бєдін Максим, Бунецький Павло, Обелець Сергій - учні 9-Акласу, Баран Олександр-9-Б, Любак Іван-10, Осадчий Олег-11 класу.

   Дієвою була програма з охорони праці і життя дітей «Діти України», кінолекторій «За здоровий спосіб життя».

   9-11.10.97 року у похід по рідним місцям вирушили Шиян Павло, Ящик Світлана, Березовська Тетяна,Челноков Іван,Хащивський Олег,Сабова Тетяна,Дрига Олег, Харін Олександр.

   За активну участь у районній панорамі уроків подяку з занесенням до трудової книжки отримали учителі: Дерябіна С.В., Кошеваров Г.В., Літвіненко А.Я.

   Школа брала участь в обласній акції « Підліток у скрутному становищі», районному та обласному огляді художньої самодіяльності «Юні таланти Херсонщини».

   Ввели курс «Охорона життя і здоров’я учнів»

   04.02.98 року в школі огляд кабінетів, за роботу подяка висловлена  Дерябіній С.В., Терзі З.А., Соболєвій Н.М.

   У районній першості з допризовної підготовки юнаки: Аносов М.,Білан В., Сабов В.,Другальов Є.,Череватов А.,Шиян П.,Дідорак В.,Поцелуєв О.,Бєдін М. завоювали І місце.

    До Дня перемоги  цікаві екскурсії в музеї села провели учні – екскурсоводи: Мкртчян Ярослав, Череватов Дмитро, Устименко Сергій, Грибков В., Обелець Н., Тропіна Юлія, Литвинова Анжела, Долбоносова Леся.

  Учасниками Вахти пам’яті були Гостєва Галина,Дідик Яна,Клюєва Олена,Губарь Ольга,Гурбич Ольга,Соболєв Олександр,Осадчий Олег.

   За підсумками рейтингу участі учителів у методичній роботі в школі переможцем визнали Літвіненко А.Я.

   Випуск 22 учня. Перші вчителі: Комісарова Людмила Іллівна,                                   . Класний керівник-Соболєва Наталія Миколаївна.

    Золотої медалі «За відмінні успіхи у навчанні, праці та за зразкову поведінку» удостоєна випускниця Конівець Альона.

                                                                                                                     

1998-99 навчальний рік

   Директор - Виперайленко Людмила Геннадіївна.

   Завуч – Глушак Наталя Вікторівна.

   В школі працювали 27 учителів. Приступили до роботи Альхімович Світлана Леонідівна-учитель української мови та літератури, Джулай Лілія Владиславівна-піонервожата.

Навчання за п’ятиденкою у дві  зміни. І зміна -1-А,2-Б,3-А,4-Б,5-11 класи; ІІ зміна-1-Б,2-А,3-Б,4-А.

   21,22.09.98 року учні 9-11 класів допомагали радгоспу – технікуму с. Коробки збирати помідори, рідному радгоспу – виноград.

   З 15.09 по 01.04.99 року школярі взяли активну участь в обласній етнологічно-краєзнавчий експедиції «Чуття єдиної родини», вивчали культурну спадщину різних національностей.

  На базі школи проводились регіональні семінари учителів хімії, біології (Дерябіна С.В.),початкових класів (Шевченко І.І.),філологів (Глушак Н.В.), історії і географії (Літвіненко А.Я.).

День відкритих дверей для учителів району вдало провели завдяки учителям:Дерябіній С.В.,Бесараб О.С., Шевченко І.І.,Портній Н.В., Соболєвій Н.М., Мкртчян О.І., Іваніву В.Д., Терзі З.А., Сугак Т.М., Літвіненко А.Я., Дундич Т.М., Галушці Л.М., Євдокимову М.Г., Кошеварову Г.В., Іванів Т.С..

   Не залишились учні осторонь акції «Передаймо нащадкам наш скарб-рідну мову»,«Пам’ять», де І етап - «Бойові ордени в твоїй сім’ї», ІІ – «Збережемо пам'ять про подвиг».

   На районній виставці дитячої творчості «Повір у себе» кращими було визнано роботи Хащивського Олега, Пінаєвої Людмили, Баликчихіної Валентини, Афанасьєвої Наталі,Галушки Євгенії, Проданця Павла, Ільницького Сергія, Барана Олександра,Богуш Наталії.

   Учні школи взяли участь у конкурсі «Я і мої права»,місячнику безпеки дорожнього руху, в акції «Живи, книго!».

   12.05.99 року спортивну честь школи на районних змаганнях відстояли Шиян Павло, Дідорак Валерій, Шейко В., Федіна В., Пороскун В., Зубатов Стас, Гостєва Галина, Дідик Яна, Ходос Юлія, Іванків Любов, Колпакова Марина.

   За підсумками рейтингу участі учителів у методичній роботі  школи у 1998-99 навчальному році переможцем визнали  Бесараб О.С.

   Як підсумок роботи з вивчення предметів – іспити. Учні 5 класу здавали українську мову , 6-математику, 7-російську мову, 8- математику,9-українську мову (диктант),математику (письмово), історію України, біологію,10-географію, 11-українську мову (переказ),математику (письмово), фізику,українську літературу,історію України, всесвітню історію, хімію.

   Випуск 22 особи. Перший вчитель-Шевченко Ірина Іванівна.Класні керівники: Кошова Анастасія Сидорівна, Бессараб Олена Сергіївна.

Золотою медаллю «За особливі успіхи у навчанні» відзначені Димченко Тетяна, Череватов Андрій.

1999-2000 навчальний рік

   Директор - Виперайленко Людмила Геннадіївна.

   Завуч – Глушак Наталя Вікторівна.

В школі працювали 22 учителя,влились в педколектив учитель української мови і літератури Антосюк Лариса Миколаївна,трудового навчання Мизь Олександр Костянтинович, учитель фізики Сухорослов Юрій Сергійович, початкових класів Педь Вікторія Михайлівна, старша піонервожата Тільняк Ольга Йосипівна, бувша випускниця, учитель математики Фоміна Світлана Василівна.

   Навчання проводилось у дві зміни.

   Школа – учасниця місячнику «Увага: на дорозі діти» з метою запобігання дорожньо-транспортних пригод.

  Для кращої адаптації молодих учителів організовано наставництво. Молоддю опікувались Альхімович С.Л,Глушак Н.В.,Бесараб О.С.,Шевченко І.І.,Дерябіна С.В.,Соболєва Н.М., Портна Н.В..

   Учні були активними помічниками рідного радгоспу у сільськогосподарських роботах.

   В рамках тижня пожежної безпеки допомагали лісництву у патрулюванні  лісу.

   15.10.99 року стартувала Всеукраїнська історико - географічна експедиція «Сто чудес України». Були здійснені походи у напрямку «Чарівний світ природи».

   Плакат Гайдученко Ганни – найкращий у Всеукраїнському конкурсі «Свій голос я віддаю на захист природи».

  З грудня 1999 року школа перейшла на індивідуальне газове опалення; завдяки коштам заробленим  наполегливою працею учнів на зборі винограду було збудовано автономну котельню.

   У районних предметних олімпіадах були задіяні 28 учнів, які вибороли командне І місце  по історії, учителі Сугак Т.М., Літвіненко А.Я.; ІІ місце з хімії, учитель Дерябіна С.В., математики , учитель Бесараб О.С.;ІІІ місце з української мови, учителі: Альхімович С.Л.,Антосюк Л.М., з біології, учитель Галушка Н.В.. Особиста першість Василашко Евген, 8 кл., І місце з  фізики, Баликчихіна Валентина,8 кл.,з укр.мови і літератури,Шейко В.,10 кл. з історії,хімії, Любак Любов,Дяденко Олексій 11кл.,з історії,Касьяненко Галина ,8 кл.,з математики, Попій Тетяна 8 кл.,з хімії. ІІ місця посіли Дундич Сергій 9 кл.,з фізики, Шестак Ганна , 10 кл.,з хімії. ІІІ місце у Клюєвої Юлії, 11кл.,з укр.мови і літератури, Тропіної Наталії 10 кл., з географії, Черкашиної Тетяни,8 кл., з математики, Васильєва Івана ,11 кл.,з математики, Мазур Т.,10 кл., з математики, Афанасьєвої Наталі,8 кл., Дундича Сергія, Дяденко Олени,9 кл., з хімії.

   З 24.01 по 28.01. 2000 року оголосили тиждень творчості класних керівників.

   В рамках акції «Наркоманія, СНІД - дорога в нікуди» учні писали твори, брали участь у вечорі питань і відповідей, оглянули виставку книжок за темою.

  У І етапі Всеукраїнського конкурсу творчих робіт «Село  моє, для мене ти єдине» кращими  визнано роботи Мкртчяна Ярослава, Шевченка Євгена,Літвіненка Євгена – 7 кл., Афанасьєвої Наталі, Баликчихіної Валентини, Василашка Євгена – 8-А кл., Черкашиної Тетяни – 8-Б кл., Сергієнко Юлії, Походун Олени, Ковалик Вікторії, Барцьось Юлії – 9-А кл.,Малих Вікторії, Литинської Н., Дяденко Олени -9-Б клас. Роботи Мкртчяна Ярослава, Баликчихіної Валентини, Малих Вікторії відправлені для участі у ІІ етапі (районному).

   На високому рівні було проведено святкування 55 річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Подяку отримали Сорокін Євген за координаційну роботу святкування, Соболєв Олександр за перемогу в районному конкурсі науково-дослідницьких робіт, юні екскурсоводи музею села: Череватов Дмитро, Куклін Роман, Шевченко Євген, Грибков Валерій, Гурбич Ганна, Корнєєва В., Федіна Наталія, Гостєва Галина.

   18.05.2000 року учні 6-Б класу вирушили у похід за маршрутом Малокаховка – Лук’янівка -Любимівка - Малокаховка з метою вивчення екологічного становища у регіоні.

   У шкільному огляді предметних кабінетів кращими стали кабінет французької мови (завідувач Соболєва Н.М.),обслуговуючої праці (Терзі З.А.), хімії (Дерябіна С.В.).

  За підсумками рейтингу участі учителів у методичній роботі  школи у 1999-2000 навчальному році переможець – Літвіненко А.Я. 

   За підсумками року за високі показники у навчанні подяку адміністрації школи отримали Троян Н.М.,Ключко А.І.,Портна Н.В.,Комісарова Л.І.,Кошова А.С.,Антосюк Л М.,Комарова І.В.,Літвіненко А.Я.

   Випуск 39 осіб. Перші вчителі: Комісарова Людмила Іллівна, Літвіненко Валентина Леонтіївна.                                    Класні керівники:Сугак Тетяна Миколаївна, Терзі Зоя Адамівна.

Золоту медаль «За особливі успіхи у навчанні» отримав Дяденко Олексій,срібну медаль «За успіхи у навчанні» - Васильєва Ірина.

2000 - 01 навчальний рік

 

   Директор - Виперайленко Людмила Геннадіївна.

   Завуч – Глушак Наталя Вікторівна.

   Педагогічний колектив-29 учителів. Почали працювати учитель музики Терезюк Геннадій Григорович, учитель малювання Дегтярьова Інна Вікторівна, учитель фізики Гриценко Ліна Миколаївна, учитель української мови, наша випускниця Дуденко Олена Володимирівна, педагог – організатор  Войтюк Н.І., учитель фізкультури Кучеренко Валерій Кимович, бібліотекар Глушак Лідія Миколаївна. Кухар – Бендеберя Олена Станіславівна.

   З 06 по 10.09 2000 року учні: 7-Б класу , Гур’єв Костянтин 7-А кл., Соболєв Олександр 10 кл., стали учасниками обласного семінару юних козаків України.

   Традиційною  стала декада педмайстерності учителів, які атестуються. Це - цікаві уроки, незабутні результативні виховні заходи, яскраві дидактичні матеріали.

   Учні взяли участь у районних змаганнях «Шкіряний м’яч», у тижні економії енергоносіїв.

   10.10. 2000 група учнів школи вирушила у подорож до м. Миколаїв з метою екологічного та естетичного виховання.

   І тур Міжнародного дитячого конкурсу знавців української мови закінчився перемогою таких учнів: Клопишко Денис 2 кл., Бендеберя Анастасія 3 кл.,Мігель Костянтин 5кл.,Мозкова Ольга 6 кл.,Гайдученко Ганна 7 кл., Літвіненко Євген 8 кл., Касьяненко Галина 9 кл., Малих Вікторія 10 кл., Шестак Ганна 11 клас.

   В цьому навчальному році перейшли на нові критерії оцінювання навчальних досягнень учнів (12-ти бальна система ). З 2001 року ввели навчання з шестирічного віку.

   Згідно Наказу Президента «Про гранти Президента України для обдарованої молоді» Гайдученко Ганна, учениця 7-Б класу за участь в конкурсах отримала подяку від Адміністрації Президента.

   30.10 школа – учасниця конкурсу «На краще подвір’я школи».

До ювілею Т.Г.Шевченка , 160 річчя першого видання «Кобзаря»,пройшла низка заходів: конференції, шевченківські уроки,години спілкування.

   Вдало пройшли День скорботи за жертвами голодоморів України, акція для дітей-інвалідів «Повір у себе», місячник народознавства.

   Успішно була представлена школа на районних предметних олімпіадах. 47 перемог, вибороли командне І місце з хімії, ІІ – з правознавства, ІІІ – з біології, історії. Малих Вікторія взяла участь у 5-ти олімпіадах, Шестак Ганна, Барцьось Юлія, Літвіненко Євген,Афанасьєва Наталя, Шейко Віталій – в трьох олімпіадах.  Шейко Віталій 11 кл.,І місце з хімії, ІІ – з правознавства, історії, Малих Вікторія 10 кл.,І місце з фізики,Дундич Сергій 10 кл., І місце з хімії,Голець Андрій 8-А кл., І місце з трудового навчання, ІІ місця заслужили Шестак Ганна 11 кл.,з української мови та літератури, Літвіненко Євген 8-А кл., з хімії, історії,Дяденко Олена 10 кл., з права, ІІІ місця посіли Кисловський Андрій 8-А ,Чистякова Тетяна, 9-А , Шестак Ганна ,11 кл., з географії, Сорокін Євген 9-А з права, Марцинкевич Алла ,11 кл.,з біології,Дяденко Олена ,10 кл., з хімії.

Подяка вчителям Дерябіній С.В.,Літвіненко А.Я.,Галушці Н.В.

   В рамках Всеукраїнської благодійної акції «Милосердя» в школі створили загони милосердя, які розпочали свою місію з 05.01.01 року.

   Активно діяв учком, організовано змагання на звання «Кращий клас року».

   Проводилась велика робота по виконанню Наказу Президента «Про невідкладні міри з попередження розповсюдження ВІЛ інфекції».

   На контролі закладу працевлаштування випускників школи.

   При потребі наказом школи учні переводились на індивідуальну форму навчання.

   На районних змаганнях з баскетболу честь школи відстояли Туренко Наталія,Борщевська Анастасія, Попій Валентина, Литвинова Марина, Концур Юлія, Посунько Олександр, Єлисєєва Надія, Ігнатенко Марія, Литовченко Олег, Туренко Інна, Лазаренко Аліна, Мороз Тетяна, Друзяк Катерина, Ющенко Світлана.

   В школі існував банк даних правопорушників, з метою постійної роботи з ними.

   На честь 10 річчя Незалежності України учні стали активними учасниками обласного конкурсу науково - дослідницьких робіт «В сім’ї вольній, новій». За участь у святі відзначені Федіна Наталія, Шевченко Євген, Череватов Дмитро,Літвіненко Євген, Ходос Вячеслав,Марцинкевич Алла, Туренко Інна, Павлова Катерина, Владимаренко Катерина 6-А кл., Кудряшова І. 5-А кл., Афанасьєва Наталя,9-Акл., кращі малюнки Гайдученко Ганни, Баєвої Діани, Мірошніченка Едуарда, Ходоса Олександра.

   В учителів свої конкурси. 02.03 .01 року районний конкурс педмайстерності класних керівників «Наш класний класний».

   З 20.02 по 31.03 в школі декада української мови та літератури: шевченківські читання, конкурси малюнків.

   Впроваджувалась «Програма роботи з обдарованою молоддю».

   Квітень-травень насичені спортивними змаганнями з першості по футболу, з легкої атлетики,ДПЮ.

   На змаганнях зі стрільби Білик Віталій, Ходос Вячеслав, Волощук Олександр,Мороз Андрій, Куклін Денис, Дяченко Антон, Мальфанов Денис, Шейко Віталій, Лихолат Максим демонстрували свою міткість.

   За вислугу років учителі отримали надбавку від 5 до 15 %.

   Вперше провели районне свято для обдарованої молоді «Крок до зірок», де були представники нашої школи.

   В рамках Всеукраїнської акції «Україна - дітям» до дня захисту дітей організовані культпоходи в кіно, диспути.

   У 9, 11 класах проводилась державна підсумкова атестація. 9 клас з алгебри (письмово), української мови (диктант),іноземної мови, біології, географії;  11 клас з української мови, математики (усно), іноземної мови, історії України,хімії.

   За рейтингом участі учителів у методичній роботі у 2000-2001 році переможцями стали Галушка Наталія Володимирівна, Троян Наталія Миколаївна.  Подяку отримали також Дерябіна С.В.,Літвіненко А.Я.,Льовочкіна Н.І. Фоміна С.В..

   Випуск 24 особи. Перші вчителі: Троян Наталія Миколаївна, Грибкова Лідія Миколаївна, Федотова(Безугла) Оксана Іванівна. Класний керівник- Галушко Людмила Михайлівна.

     

 

2001 - 02 навчальний рік

 

   Директор - Виперайленко Людмила Геннадіївна.

   Завуч – Глушак Наталя Вікторівна.

 В школі 26 учителів. Розпочала трудову діяльність учителя англійської мови наша випускниця Зубатова Олена Миколаївна.

   30.11.01 року в рамках екологічного місячника учні – активні учасники Всеукраїнського конкурсу «Парки-легені міст і сіл».

   Не залишились байдужими до ІІ туру Всеукраїнського конкурсу знавців української мови.

   Під час місячника народознавства Соболєва Н.М, зі своїм класом провела «Козацькі забави», які були відмічені адміністрацією школи. Хлопці довели, що вони - справжні козаки.

   19.02.02 Кучеренко В.К.- учитель фізичного виховання  супроводжував баскетболістів школи на районні змагання.

   Вдало виступила команда школи в районних предметних олімпіадах, посівши І місце.

Першість завоювали Попій Валентина,8-А кл.,з біології,Гайдученко Юлія 8-Б кл.,з хімії, Гайдученко Ганна 8-Б, з української мови і літератури,Голець Андрій 9-А кл.,з трудового навчання. ІІ місце у Лукашенка Миколи з математики, Сорокіна Євгена з правознавства,ІІІ місця посіли Дундич Сергій з хімії, історії, Дяденко Олена з хімії.

   З квітня місяця почали демонтаж старої опалювальної системи, попереду багато важкої клопітної роботи.

   До Дня Перемоги учні активізували свою роботу згідно програми «Ветеран» .

   З метою збереження підручників проводились рейди перевірки стану підручників згідно графіка.

   12.04.02 року Соболєва Н.М. удостоєна звання «Старший учитель» і нагороджена значком «Відмінник освіти України».

   Проводився ряд заходів з забезпечення реалізації стратегії подолання бідності, тиждень протипожежної безпеки.

   25.05.02 всі небайдужі працювали на суботнику з благоустрою села.

   В кінці навчального року учні 9, 11 класів здали державну підсумкову атестацію.9 клас -  з української  мови (диктант),біології,алгебри (письмово),географії, французької мови; 11 клас - з української мови (переказ),хімії, історії України, алгебри , літератури.

   Під час літніх канікул учні слідкували за чистотою і порядком на території школи.

   За підсумками рейтингу участі учителів у методичній роботі  школи у 2001-2002 навчальному році переможець – Соболєва Н.М. Подякою відзначені Мкртчян О.І.,Дундич Т.М.,Літвіненко А.Я.,Галушка Н.В.,Завгородня Л.А.

   Випуск 26 осіб. Перші вчителі: Мороз Зінаїда Борисівна ,                                 . Класний керівник-Дерябіна Світлана Василівна.

   Золотою медаллю «За високі досягнення у навчанні» нагороджені Барцьось Юлія, Дяденко Олена,Малих Вікторія.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2002 - 03 навчальний рік

 

   Директор - Виперайленко Людмила Геннадіївна.

   Завуч – Глушак Наталя Вікторівна.

   В школі 31 учитель. Приступили до роботи у нашій школі Свиридова Євгенія Львівна – учитель фізики, Середа Юлія Василівна - учитель російської мови і літератури, Фукс Ольга Анатоліївна – учитель української мови і літератури.

   Вчителі отримували доплати за класне керівництво, перевірку зошитів, за завідування майстернями, за організацію позакласної роботи з фізичного виховання.

   Продовжили наставницьку роботу з молодими учителями Глушак Н.В.,Дундич Т.М.

   Під керівництвом Галушки Н. В. учні: Борщевський Віталій, Баєва Діана, Редько Ілля, Лазаренко Аліна, Болебок Катерина, Кравчук Євгенія плідно працювали у групі «Юні екологи».

   Учні взяли участь у природоохоронній акції «Птах року-2002».

   В рамках Всеукраїнського конкурсу -  захисту моделі навчального закладу «Школа сприяння здоров’ю» створили умови  отримання повноцінного навчання дітей –інвалідів, вівся систематичний облік дітей , які постраждали в наслідок Чорнобильської аварії. Учні стали учасниками фінальної гри в м. Херсон.

   24 учні за активну , плідну роботу отримували премії Таврійського фонду.

В цьому навчальному році здійснено капітальний ремонт опалювальної системи на суму 27 тис. гривень, обладнано перший комп’ютерний клас.

   За участь у Всеукраїнськіій історико - географічній експедиція «Сто чудес України», за кращу роботу про урочище Малокаховського соснового бору Василашко Євген , учень 11 класу, отримав  приз від Каховського райвідділу освіти.

  Планомірно велась боротьба з табакокурінням.

   Дуденко Юлія і Галушка Євгенія , учениці 9-Б класу, були учасницями конкурсу «Суперкозачка 2002».

   З ІІ семестру 2002-2003 року наказом по школі ввели обов’язкові фізкультхвилинки на всіх уроках, про які сповіщав додатковий дзвінок.

   У районних предметних олімпіадах команда школи зайняла V місце. ІІ,ІІІ місця посіли Афанасьєва Наталя,11кл.-з математики, Череватов Дмитро,10 кл.- з історії, Сорокін Євген , 11 кл., Клишня Валерія , 10 кл.- з правознавства, Гайдученко Ганна,9-Б-з української мови і літератури, Васильєва Олена, 9-Акл.-з обслуговуючої праці, Щомак Олександр, 11 кл., Литвинова Анжела, 10кл., Єлісеєва Надія ,9-Б клас - з французької мови.

   Беручи участь в екологічній акції «Допоможемо зимуючим птахам», Баєва Діана, Заранчук Христина,Туренко Інна, Пишний Олександр,Мігель Костянтин виготовили найкращі годівнички.

За цікаві, змістовні інтерв’ю подяку отримали Редько Ілля,Мєшкова Ганна,Гайдученко Ганна, Борщевська Анастасія,Галушка Євгенія.

   До Дня захисника Вітчизни провели свято «Нумо, хлопці!».

    Низкою цікавих заходів пройшов День рідної мови 21.02.03 року, місячник профорієнтації.

   Глушак Н.В., Виперайленко Л.Г.,Шевченко І.І., Бесараб О.С. удостоєні звання «Старший учитель».

   17-21.03 .03 Свиридова Є.Л. вдало провела тиждень інформатики.

   Учні 9,11 класів здавали державну підсумкову атестацію у вигляді тестів.

   Проводилась акція «Ветеран», в рамках якої учні допомогали одиноким престарілим,вітали зі святом учасників Великої Вітчизняної війни,займались благоустроєм пам’ятників, брали участь у Вахті пам’яті.

   З метою профілактики безпритульності здійснювались рейди –перевірки «Діти вулиці», «Канікули». Школярі – активні учасники акцій «Старість необхідно поважати», «Турбота», «Подаруй дітям посмішку».  

   Виконуючи районну програму підтримки обдарованої молоді, в школі сформовано банк обдарованих, створені  умови для розвитку талантів. У районному фестивалі «Крок до зірок» взяли участь Череватенко Дмитро, Гайдученко Ганна, Юматова Ірина, Борщевський Віталій, Павловська Ірина, Балакіна Ельміра, Клишня Валерія, Єлісеева Н..

   Літнє оздоровлення дітей здійснювалось у спортивно-оздоровчому таборі на базі пансіонату «Арабатська стрілка».  Відпочивали Чистякова Аліна,Лазаренко Аліна,Кисловська Ганна,Мельничук Альона,Ямкова Юлія,Осламенко Юлія, Льовочкін Андрій, Самодін Анастасія, Туренко Інна, Гришина Ганна, Лукашенко Микола,Мірошник Роман, Пишний Олександр,Біловицький Максим,Чистяков Іван,Барков Олександр,Дундич Дмитро,КлючкоІгор,Самойленко Максим,Чистяков Олександр.  

   Вчителі отримували щорічну грошову допомогу на оздоровлення в розмірі 100% місячного посадового окладу у сумі від 161 до 242 гривень.

   Виконуючи районну Програму підтримки обдарованої молоді , в школі створюється банк обдарованих дітей, створюються умови для розвитку талантів. Кращі з кращіх беруть участьу районному фестивалі «Крок до зірок».

   Переможець рейтингу участі у методичній роботі визнано Бессараб О.С.

   Випуск-24 особи. Перші вчителі: Комісарова Людмила Іллівна,Лівіненко Валентина Леонтіївна, Льовочкіна Наталія Іванівна Класний керівник – Літвіненко Алла Ярославівна, Ціомашко Світлана Дмитрівна.

Золотою медаллю «За високі досягнення у навчанні » була удостоєна Афанасьєва Наталія, срібну медаль «За досягнення у навчанні» отримали Василашко Євгеній, Черкашина Тетяна.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2003 - 04 навчальний рік

 

   Директор - Виперайленко Людмила Геннадіївна, з грудня – Дерябіна С.В..

   Завуч – Глушак Наталя Вікторівна. В школі      учнів,  30 учителів.

Відкриті класи з українською мовою навчання 1-Б,2-Б,3-Б,5-Б,6-Б.На базі 8 класів –гімназійні класи з природничо-математичним циклом та гуманітарним.

   Працювали кабінети: хімії (Дерябіна С.В.),фізики (Свиридова Є.С),української мови ((Фукс О.А.),російської мови (Завгородня Л.А.),французької мови (Соболєва Н.М.),математики (Фоміна С.В.),біології (Галушка Н.В.),географії (Ціомашко С.Д.),історії (Літвіненко А.Я.).Здійснювались доплати за завідуванням кабінетом,класне керівництво, перевірку зошитів.

   Велась велика робота з охорони життя і здоров’я дітей, організовано чергування учнів та учителів по школі та території, створена комісії з трудових спорів, з розслідування нещасних випадків. На уроках проводились фізкультхвилинки, передбачено 2 перерви 20, 40 хвилин, на базі їдальні працював фітобар.

   Школа стала учасником Всеукраїнського конкурсу «Увага! Діти на дорозі»;  з пожежної безпеки проводились диктанти, роз’яснювальна робота,тренувальна евакуація.

   Учителі підвищували свій методичний рівень працюючи в методоб’єднаннях: учителів початкових класів (керівник Троян Н.М.), математики (Бесараб О.С.),гуманітарного циклу (Соболєва Н.М.),природничого (Дерябіна С.В.),історії (Літвіненко А.Я.),естетичного циклу (Салько В.С.),класних керівників (Мкртчян О.І).

   Наставницьку роботу з молодими учителями: Дуденко О.В., Фукс О.А., Парфьоновим І.В., Барановською Т.А. вели досвічені колеги: Глушак Н.В.,Завгородня Л.А.,Гавриленко О.М.

   Святкуючи 85-річчя В.О.Сухомлинського, проведені виховні тематичні години, усні журнали, виставки книг у бібліотеці,літературні читання, конкурс малюнків за творами педагога.

   22-30.09.03 року –тиждень туристсько-краєзнавчої роботи.Дітей чекали екскурсії до лісу,конкурс малюнків, експрес –гра «Мій рідний край»,усний журнал «Рослини-символи України».

   26.09.03 року  в рамках Дня здоров’я стартували спортивні змагання, екскурсія до музею села, виставка квітів.

   Пройшла низка заходів з формування здорового способу життя та заборони табакокуріння: тренінги, спортивні змагання,вечір старшокласників «Не засмічуй душі і тіла», ділова гра «Суд над цигаркою»,лекції, бесіди.

   Учні взяли участь в акції «Збережемо пам'ять про подвиг».

   10.03.04 року розпочали районну естафету «Слава визволителям» упорядкуванням пам’ятників,пошуковою роботою з вивчення історії Херсонщини, екскурсії в сільський музей,презентацію книги Танцура А.В. «У вирі війни».

   Організовано на базі школи заходи до 85-річчя ВЛКСМ: круглий стіл,спортивні змагання.

   У ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів учні школи посіли 5 командне місце. Концур Юлія, 9 кл., ІІІ місце з української мови та літератури,Кисловський Андрій , 11 кл.,ІІ місце з трудового навчання,  Литвинов Володимир,10 кл.,ІІІ місце з трудового навчання, Літвіненко Костянтин,8 кл. , ІІІ місце з хімії. Дундич Дмитро став учасником ІІІ туру Всеукраїнської олімпіади з фізики.

   В І етапі Всеукраїнської туристсько –краєзнавчої експедиції «Краса і біль України-2003» переможцями стали Мкртчян Артем ,5-Б клас, робота «Я-зернина моєї славної родини»,Шевченко Дар’я, 8-Г клас, «Другий Бабин Яр».

   В рамках районного етапу обласної акції «Допоможемо зимуючим птахам»учні складали щоденники спостережень, випускали екологічні бюлетені,писали реферати про птахів,брали участь у конкурсі малюнків, плакатів,виготовляли годівнички, заготовляли корми, виступали екологічні агітбригади.

 В міні-футбол серед юнаків району грали Усов О., Конєєв Д., Шевченко Г., Чистяков І., Король Д., Довбня Р., Порхун І.

    9 учнів стали учасниками  змагань з шахів на кубок народного депутата  М.Г.Баграєва в м. Скадовськ.

   13-14.02.04 року Крук К.,10 кл.,Харін В.,10 кл.,Тельник С.,8 кл.,Лазаренко А.,8 кл.- на обласній першості з легкої атлетики.

У районних змаганнях з шашок – Троян Р., Комаров М., Волощук А., Кравченко С., Кубарева Н., Литвинов О..

     Гайдученко Ганна,10 клас, стала учасником ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу -захисту науково-дослідницьких робіт членів МАН України у м. Херсон 24-27.02.04 року.

  Організовано пройшов тиждень біології, присвячений Міжнародному дню охорони водних ресурсів, з 02.02 по 06.02.04 року.

   Учні школи не залишились осторонь районного літературного конкурсу «У вінок Кобзареві»,заходів, присвячених 15-ій річниці виводу військ із Афганістану.

   Змістовно святкували День захисника Вітчизни:виставки робіт, виховні години,прибирання території пам’ятників загиблим,поздоровлення ветеранів війни, вечір старшокласників.

   18.03.04 року кращі спортсмени взяли участь у обласних змаганнях з легкої атлетики в м. Нова Каховка.

   Широко відсвяткували 190 річницюТ.Г Шевченка.Переможцями конкурсу малюнків стали Гришина Ганна , 8-Г клас, Бендеберя Анастасія,7-Б клас, Владимаренко Катерина, Ключко Ігор, Акунишников Максим,7-А клас, Хмельова Олена, Михайленко Віктор,5-Б клас, Барандич Богдана,5-А клас, Самодін Анастасія, Клименко Сніжана, Чистякова Аліна,6-Б клас; конкурсу ерудитів-Ключко Ігор, Кисловська Ганна,7-А клас; конкурсу читців – Витичак Дар’я,5-А клас, Хмельова Олена,5-Б клас, Литвинова Лілія,6-Б клас, Самодін Анастасія,6-А клас, Акунишников Максим,7-А клас, Вороніна Дар’я, Сухович Катерина, Бендеберя Анастасія,7-Б клас, Болебок Катерина,8-Б клас; конкурсу авторських творів-Мкртчян Артем,5-Б клас, Акунишников Максим,7-А клас, Бендеберя Анастасія,7-Б клас.

   Результативно пройшла акція «Допоможемо зимуючим птахам».Подякою за кращий проект і виготовлення годівнички відзначені Татарин Дмитро,9-Б клас, Єщенко Артем,11 клас,Федіна Тетяна, 11 клас, Луняка Валентин,6-Б клас,Шмаков Михайло,6-В клас,Ходос Олександр,Резніченко Ігор,7-А клас; за кращі художні твори про птахів-Михайленко Дар’я ,7-Б, вірш «Твори добро»,оповідання «Що таке добро?».

   Не залишились осторонь змагань і учителі. У районному конкурсі педмайстерності класних керівників «Наш класний класний» Дундич Тетяна Миколаївна виборола І місце,а учні 8-Г класу : Мигель Костянтин,Литвинов Олексій,Шевченко Дар’я,Туренко Інна,Борщевська Анастасія, Лудана Олена,Волощук Валентина,Гришина Ганна, Аброскіна Ольга,Малих Тетяна отримала подяку за участь у ньому.

   Учні школи стали активними учасниками природоохоронної акції «Птах року 2003». Подяку заслужили учитель Галушка Н.В.,учні: Галушка Євгенія,10 клас,Федіна Марія,5-Б клас за оповідання про солов’я західного, Літвіненко Костянтин,8-Б клас за оформлення фенологічного спостереження «Солов’їний годинник», «Солов’їний календар». В конкурсі малюнків «Солов’їний край»переможцями визнано Баєву Діану, 8-Б клас, Бендеберю Анастасію,7-Б клас,Гайдученко Ганну,10 клас,Юматову Ірину, 10 клас.

   В кінці року учні 9 класу здавали державну підсумкову атестацію з української мови, географії, алгебри,іноземної мови, біології, 11 класу – з української мови, алгебри, іноземної мови, біології, історії України,літератури.

  Спортсмени школи вдало виступили на першості району з футболу,на обласній першості з легкої атлетики у м. Скадовськ, на першості району з футболу «Шкіряний м’яч»,  у весняній районній спартакіаді допризовної молоді,на районних змаганнях «Старти надій».

   Змістовно пройшов тиждень дитячої та юнацької книги:бібліотечні уроки,конкурси малюнків, театралізовані виступи,акція «Подарунок шкільній бібліотеці».

   Учні 9-А класу продемонстрували свою вправність у районному огляді -конкурсі дружин юних пожежних.

   Юматова Ірина,11 клас, Гайдученко Ганна,10 клас стали переможцями районного конкурсу «Податки очима дітей».

   28.04.04 року учні взяли участь у районному конкурсі-огляді «Обираючи здоров’я,обираєш майбутнє».

   Масштабно пройшов місячник екології.Переможцями конкурсу рефератів «Пернаті гості» стали Михайленко Дар’я,Бондаренко Альбіна,Сухович Катерина, конкурсу пошуково-творчих робіт «Лелека- птах долі, провісник щастя, достатку» учні 6-Б класу, конкурсу віршів- Самодін Анастасія, 6-Б клас, «Краса рідної землі», «Після дощу»,Троян Тетяна,3-Б клас, «Ожидание весны», «Прилет птиц», конкурсу малюнків, пам’яток,плакатів- Самодін Анастасія,6-Б клас, пам’ятка «Збережемо природу», Владимаренко Катерина, 7-А клас «Птахи – наші друзі»,Троян Тетяна, 3-Б клас, «Весна йде»,Гришина Ганна 8-Г клас, «Лелека-птах долі»,учасники агітбригади «Ми – за здоровий спосіб життя»: Гришина Г., Шевченко Д.,Волощук В.,Заранчук Н.,Туренко І.,Шмаков М.,Лукашенко М.,Литвинова А.,Мигель К..

   Провели ряд заходів з попередження насильства у сім’ї:створено консультпункт, банк даних сімей з проявами насильства,класні години,заняття батьківського лекторію «Про психологічне насильство над дітьми. Актуальність проблеми».

   28.04.04 разом з учителями до м. Херсон на святкування Дня освіти Херсонщини поїхали учні 11 класу: Юматова І.,Тропіна Ю.,Якуба М.,Череватов Д.,Єщенко А.

   При школі створили кабінет фітодизайну.

   Учні школи – активні учасники Всеукраїнського інтерактивного конкурсу «Колосок», Міжнародного конкурсу «Кенгурятко».

   Учні 9,11 класів проходили державну підсумкову атестацію.

   З 01.06 по 18.06.04 року, ІІ зміна з 27.06 по 09.08.04 року було організовано під керівництвом Кучеренка В.К. та Гавриленко Ольги Михайлівни роботу оздоровчого табору.

   Переможець в рейтингу часті у методичній роботі – Дундич Т.М.

   Вчителі в кінці навчального року отримали кошти на оздоровлення в сумі від 236 до 328 гривень.

   Учень 9 класу Лукашенко Микола завершив навчанні у 9 класі зі свідоцтвом особливого зразку.

  Випуск-20 чоловік. Перші вчителі: Комісарова Людмила Іллівна,Літвіненко Валентина Леонтіївна, Льовочкіна Наталія Іванівна. Класний керівник –Завгородня Леся Андріївна.

   Золотою медаллю «За високі досягнення у навчанні» нагороджено Череватова Дмитра, срібною -«За досягнення у навчанні» - Клишню Валерію.

  

  

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2004 - 05 навчальний рік

 

   Директор – Дерябіна Світлана Василівна.

   Завуч – Глушак Наталя Вікторівна.

   В школі  32  вчителя. Прийшла працювати Барановська Тетяна Анатоліївна,учитель початкових класів, Скляднєва Алла Іванівна, вчитель математики,Шукрута Валентина Миколаївна, учитель трудового навчання. Заступник директора з виховної роботи – Мкртчян Ольга Іванівна.

   1-Б і 2-Б навчаються на українській мові з усіх предметів.10 клас здійснює навчання за філологічним профілем.Навчальний процес побудований за п’ятиденкою, велика перерва після 4 уроку 40 хвилин.

   Пільгова категорія дітей забезпечена безкоштовними обідами.

   Виданий наказ по школі про заборону табакокуріння у школі.

   Дієво працюють методичні об’єднання учителів: початкових класів, керівник Гавриленко Ольга Михайлівна, української мови-Альхімович Світлана Леонідівна,російської мови –Суворова Надія Вікторівна, природничо-математичного циклу-Галушка Наталія Володимирівна.Для молодих вчителів функціонував клуб «Педагогічні перспективи».

   Результативно пройшов місячник безпеки життя та здоров’я дітей, переможцями якого визнано Владимаренко Катерину,8-А кл.,І місце,Гришину Ганну,9-Г кл.,І місце,Троян Тетяну,4-Б кл.,І місце,Бердинську Кристину,Татаріну Аліну,9-Б кл.,ІІ місце,Редько Анастасію, Мєшкову Ганну.9-В кл.,ІІІ місце.

   28.09.04 року в Каховці пройшли районні змагання з державного тестування з фізичної підготовки. Його учасники:Назаренко А.,Бердинська К.,Концур Ю.,Попій В.,Говоріна Г.,Бєловицький М.,Пишний О.,Чистяков О.,Сердунь В.,Харін В.,Крук К.,Дундич Д.

   Колектив 6-Б класу 14.10.04 року їздив в м. Каховка на посвяту в козачата.

   21.10.04 року 14 учнів змагались на районному огляді танцювальних колективів в м. Каховка.

   Учениці Гайдученко Ганна,11 клас, Владимаренко Катерина,8-А клас, як переможці конкурсу малюнків, стали учасницями святкування Дня податкової служби і виставки дитячих малюнків в м. Нова Каховка.

   01.12.04 року успішно виступили на районному огляді-конкурсі агітбригад «Молодь проти СНІДу і наркоманії»Лукашенко Микола,10 кл.,Волощук Валентина,Туренко Інна,9-Г кл.,Шмаков Михайло,7-Б кл.,Михайленко Віктор,6-Б кл..

   Учениця 3 класу Міщанін Наталія стала учасницею ІІІ туру Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П.Яцика в м. Херсон.

   Кращі сортсмени школи:  Назаренко Аліна, Крук Кирило, Харін Віталій, Марцинкевич Денис, Бєловицький Максим, Літвіненко Олександр,Стремський Ігор,Ващеня Вадим,Концур Юлія стали учасниками першості області з легкої атлетики в м. Херсон.

   В кінці року вчителі отримали винагороду за нелегку працю від 150 до 300 гривень.

   04.01.05 року Чекін Євген їздив на святкування Нового року і Різдвяних свят у м. Херсон за розпорядженням  голови Каховської міської організації «За майбутнє України» Василенко О.К.

      У місячнику боротьби зі СНІДом найактивнішими були вчителі:Завгородня Л.А.,Соболєва Н.М., Салько В.С.

   Результативно  45 учнів школи  виступили на ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін (ІІ командне місце у районі). Персональні досягнення: Клопишко Денис 7-Б, ІІІ місце з математики, Гайдученко Юлія 11 кл.,ІІ місце з фізики, ІІІ місце з хімії; Гайдученко Ганна 11 кл.,І місце з української мови і літератури, Сухович Катерина 8-Б кл., ІІІ місце з хімії, Болебок Катерина 9-Б кл.,Єлісеєва Надія, Туренко Наталія,11 кл., І місце з французької мови, Володченко Олександра 7-А кл.,І місце,Кисловська Ганна,8-А кл.,І місце, Аброскіна Ольга, 9-Б кл., І місце,Борщевська Анастасія, 9-Г кл.,ІІ місце  з російської мови . Ці перемоги завдяки праці учителів: Альхімович С.Л.,Соболєвої Н.М., Мкртчян О.І., Дерябіної С.В., Бессараб О.С., Свиридової Є.Л., Суворової Н.В., Завгородньої Л.А., Дундич Т.М.

   28.01.05 року учні – учасники обласних змагань з легкої атлетики «Хто ти, майбутній олімпієць?»

   Клопишко Денис , учень 7 класу став учасником ІІІ етапу Всеукраїнської  олімпіади з математики з Бесараб О.С., Єлісеєва Надія- з іноземної мови з Соболєвою Н.М..

   У ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт з української мови Задерей О.А. з Гайдученко Ганною,11 кл., Лукашенком Миколою, 10 кл. з 01по 04.03.05 року в м. Херсон.

   15.03. 05 року учні-учасники районних змагань з шахів,  22.03. зі спортивного орієнтування з учителями Артеменком В.В., Панфьоровим І.В.

    Гавриленко Ольга Михайлівна за самовіддану працю отримала звання «Старший учитель».

   Дуже активно взяли участь у Всеукраїнській акціі «Живи, книго!» по збереженню підручників. За організацію роботи «Книжкиной  больницы» відзначена подякою Соболєва Н.М., за кращі вірші про книгу:Михайленко Дар’я, Троян Т.4-Б кл.,Міщанін Н.,3 кл.; за кращі закладинки для книг- Лукін В.,3 кл., Троян Т.,4-Б кл.,Міщанін Н.,3 кл; за активну участь у проведенні конкурсу - Самодін А.,Литвинова А. ,учні 7-А кл.

   19.04.05 року кращі футболісти грали на районних змаганнях «Шкіряний м’яч» .

   У спартакіаді допризовної молоді взяли участь Борщевський Віталій,Лукашенко Микола,10 кл.,Харін Віталій, Павлов Андрій, Чистяков Олександр 11 клас.

   Учні 6-7 класів- на районній спартакіаді «Старти надій»: Сердюкова Ю.,Федіна М.,Карімова С., Самодін А., Другальова М., Харченко Є., Шевчук А., Таран А., Чистякова А., Гуторова В., Мкртчян Я., Вітовщик О., Василець Я., Біловицький В., Супрунов І, Михайленко В., Клопишко Д.,Міщанін О., Бердинський І. з учителями Артеменком В.В., Панфьоровим І.В.

   З квітня місяця 2005 року  вся ділова документація школи почала вестись на українській мові.

   26.04.05 року честь школи на районних змаганнях з легкої атлетики відстояли Чистяков О., Борщевський В., Крук К., Кравченко О., Литвинов В., Мельничук С.,Стремський І., Харін В., Шевченко Г., Пишний О., Концур Ю., Осламенко Ю., Лазаренко А., Тельник С., Туренко І., Малих Т., Кубарева Н., Редько А., Мельничук О.,  Мельничук І..

   Обласні змагання зі спортивного орієнтування у м . Цюрупинськ 12-13.05.05 року зустріли

Лукашенка М., Борщевського В., Концур Ю., Чистякова О., Осламенко Ю.,Коняшину А.,Кисловську Г.,Тельник С., Туренко І., Стремського В., Шевченка Г., Літвіненка К..

   На районних туристичних змаганнях довели, що вони найкращі Троян Роман, Васильєв Іван, Портний Михайло, Сухович Катерина, Кисловська Ганна, Заря Юлія, Клюєв Максим, Шейко Володимир.

   Під час літніх канікул учнів 1-4 класів оздоровили в пришкільному таборі з 01 по 28.06.05 року . Начальник табору – Артеменко В.В.

   За підсумками рейтингу участі учителів у методичній роботі  школи у 2004-2005 навчальному році переможець – Гавриленко Ольга Михайлівна. Подякою відзначені Дундич Т.М.,Завгородня Л.А., Свиридова Є Л.,Соболєва Н.М. , Бессараб О.С.,Троян Н.М.

   За якісну підготовку учнів до підсумкової атестації – Сугак О.В.,Альхімович С.Л., Мкртчян О.І., Бессараб О.С., Фоміна С.В., Галушка Н.В.,Дерябіна С.В., Завгородня Л.А., Літвіненко А.Я.отримали подяку від адміністрації школи.

   Випуск  23 особи. Перші вчителі: Ключко Алла Іванівна,Портна Надія Василівна.                                    Класний керівник- Літвіненко Алла Ярославівна.

   Золотою медаллю «За високі досягнення у навчанні» відзначені Гайдученко Юлія, Гайдученко Ганна, срібною медаллю «За досягнення у навчанні» - Єлісеєва Надія.

 Грамоти за успіхи у вивченні французької мови отримала Туренко Наталія,російської мови – Васильєва Олена.

 

 

 

 

 

 

2005 - 06 навчальний рік

 

   Директор – Полегенько Вікторія Ігорівна.

   Завуч – Глушак Наталя Вікторівна.

   В школі 330 учнів,11-А-20 учнів, 11-Б-18 учнів,11-В-20 учнів, працювали 33 учителя.

    Почали роботу   Саламахіна Тетяна Миколаївна - учитель початкових класів, Касьяненко Галина Миколаївна-організатор виховної роботи - випускниці школи, Алмаєва Ольга Борисівна - учитель фізики, Пірог Світлана Вікторівна - учитель інформатики, Терехов Андрій Олександрович - учитель трудового навчання, Терехова Вікторія Вікторівна - учитель географії, Кравченко Ірина Олександрівна - учитель англійської мови, Василенко Жанна Миколаївна - викладач курсу «Рівний рівному».

З 09 по 11.09.05 року відбувся обласний фестиваль «Селянські зірочки» у с. Новонаталівка Чаплинського району , в якому взяли участь Бендеберя Анастасія , Бондаренко Альбіна, Вітовщик Світлана 9 кл.,Осламенко Юлія,11 кл.,Татаріна Ю.,10 кл.,Долбоносова Леся 5 клас.

   Відкрили класи з профільним навчанням: 10-А – українська та іноземна мови,10-Б хіміко – біологічний напрям.

   Учасники районних змагань з футболу Мустафаєв Буньямудин, Кушнаренко Олександр, Чистяков Олександр, Борщевський Віталій,Порхун Ігор, Шевченко Григорій, Тесленко Максим, Конєєв Дмитро, Сердюков Артем, Дундич Дмитро, Ульянов Олег, Чистяков Ігор, Мірошник Роман, Усов Олександр з Артеменком В.В.

   Цілий рік велась плідна робота в рамках моделі «Школа сприяння здоров’ю».

   Учні 10-11 класів подорожували до м. Сімферопіль.

   Організовано гаряче харчування учнів 1-4 класів, діти пільгових категорій безкоштовно.

   З 03.10.05 року за проханням батьків відкрили групу продовженого дня для учнів 1-2 класів, де вихователь Льовочкіна Н.І.

   З 01.09.05 року ввели Правила внутрішнього розпорядку, де прописані час роботи, режим дня, чергування вчителів по школі. Початок занять – 8.00, тривалість уроків -45 хвилин, у 1-их класах-35,у 2,3 класах-40 хвилин, дві великі перерви, після другого уроку 20 хвилин, після четвертого-40 . На кожному уроці проводились фізкультхвилинки.

   Організовано стажування молодих учителів. Касьяненко Г.М. опікувалась Мкртчян О.І., Шевчук І.О.- Соболєва Н.М.

   Наказом по школі №103 від 03.10.05 року заборонено носити мобільні телефони до школи та інші матеріальні цінності. За невиконання наказу  -догана з занесенням в особову справу.

   ІІ місце у районній екологічній акції «Допоможемо зимуючим птахам» школа зайняла завдяки Леоненко Юлії, Бесарабу Сергію.

   Кращі учні, переможці олімпіад отримували одноразові стипендії від благодійного Таврійського фонду.

   У школі приділялась велика увага адаптації учнів 1 та 5 класів до навчання.

   Існував банк «Обдарованість».

   17.11.05 року результативно пройшов у школі Тиждень української писемності.Листи подяки надіслані за І місце у номінації «Кращий мовний плакат» учениці Вдадимаренко Катерині,9-А клас; за і місце у номінації «Кращий декламатор» Троян Тетяні, 5-А клас, Бендебері Анастасії, 9-Б клас, Вєтровій Наталії,9-Б клас; за ІІ місце-Долбоносовій Лесі 5-А кл., Володченко Олександрі,8-А кл., Самодін Анастасії,8-А кл.,за ІІІ місце-Каюс Євгенії,9-А кл.,Сухович Катерині,9-Б кл.;у номінації «Авторське читання»- Болебок Катерині,10-А кл., «Висока грамотність» Безсчасній В.,5-А кл.,Троян Т.,5-А кл.,Лукашенку М. 11 кл.,Осламенко Ю.,11 кл.,Каськовичу Л.,10-Б кл.,Гришиній Г..10-Акл.,Аброскіній О.,10-Акл.,Волощук В.,10-А кл., Туренко І.. 10_А кл.; «Кращий кросворд»-Комарову М., 10-Б кл., «Кращі мовні жарти, загадки»- Глобі О.,9-А кл.,Трояну Р.,9-Б кл.,Сухович К.,9-Б кл.,Ключку І..9-А кл., «Краща мовна вікторина»-Болебок Катерині,Інденс К., 10-А клас. 

   26.11.05 року на ІІ етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика , який проходив у с. Любимівка свої знання продемонстрували Літвінов А. 3-Б клас,Кошеварова О., 3-Б клас,Міщанін Н., Кремень О.,Коняшина А.-4 клас,Троян Т., 5-А клас,Барандич Б.,7-А клас,Самодін А., 8-Б клас, Вєтрова Н., Бендеберя А., 9-Б клас. Гришина Г., Малих Т.,10-А клас. Призерами (І місце) стали Барандич Б.,7-А клас,Гришина Г.,10-А клас.

   В школі працювала Мала академія наук. Михайленко Дар’я, учениця  9-Б класу, з керівником Задерей О.А. досліджували мовні явища.

   З метою ознайомлення з іншими містами України організовано поїздку до м. Миколаїв. Подорожували Мкртчян А., Федіна М., 7-Б клас, Клопишко Д.,  Шмаков М., Луняка В.,8-Б клас, Чистяков І.,8-А клас, Ключко І., Шейко В.,9-А клас, Тельник С.,10-А клас, Чистякова О., Борщевський В., Марцинкевич Д., Лукашенко М.,11 клпас, Кудряшова І, 10-А клас, Бердинська Х., Марчук О ,10-В клас.

   Результативно завершився ІІ етап предметних олімпіад.24 учня з 11 класів посіли 24 призових місця. З математики переможцями стали Бесараб С.,8-Б клас І місце,Клопишко Д.,8-Б, ІІ місце,  Мєшкова О.,10-Б, ІІІ місце; з фізики - Троян Р., 9-Б, ІІІ місце; з хімії - Сухович К., 9-Б, ІІІ місце;                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                з французької мови- ВєтроваН.,9-Б , І місце, Концур Ю.,11 ,І місце, Болєбок К.,10-А,ІІІ місце; з англійської мови (вивчали самостійно)- Троян Р.,9-Б , ІІ місце, Комаров М.,10-Б, ІІ місце; з інформатики – Лукашенко М.,11 клас, Комаров М. ,Дундич Д.,10-Б ,ІІІ місце; з географії – Каськович Л.,10-Б, ІІ місце, Михайленко В., 7-Б, ІІІ місце; з біології-Акунишников М.,9-А клас ІІІ місце, Літвіненко К.,10-Б ,ІІ місце; з правознавства – Каськович Л.,10-Б, ІІІ місце; з основ економіки-Сердюков А.,10-Б,ІІІ місце; з історії- Каськович Л.,10-Б, ІІ місце; з російської мови-Володченко О.,8-А,І місце, Михайленко Д.,9-Б,ІІ місце, Дундич Д.,10-Б, ІІ місце, Осламенко Ю.,11 клас ІІ місце.

   Проводилась екстернатна форма навчання.

   03.01.06 року у Херсон на новорічну виставу відправились кращі  учні : Борщевська А.,Клюєва О.,Мельничук О., Туренко І.,10-А клас, Бесараб С.,8-Б клас ,Троян Р.,9-Б ,Троян Т.,5-А клас, Назаров І., Ніконова І., Голиков А., Міщанін Н., Немоляєв А., 4 клас,Носенко В., Лукашенко Л., Мартиненко А.,-3-Б клас, Кожевникова І.,5-Б клас, Самодін А.,8-А клас, Біловицький В.,7-А клас, Потапський М.,2-Б клас, Шейко В.,9-А клас.

   09.01-11.01.06 року до м. Києва поїхали підкорювати столицю Володченко О., Самодін А., ФедінаМ., Василець Я., Сердюкова Ю., Хмельова О., Чистякова О., Борщевська А., Лукашенко М., Марцинкевич Д., Сухович К., Літвінова Л..

   За підсумками року подяку оголошено учителям:Дерябіній Н.О.,Троян Н.М.,Задерей О.А.,Дундич Т.М.,Салько В.С..

   Грамотами школи нагородили переможців Всеукраїнської історико- географічної експедиції «Сто чудес України», Всеукраїнської туристсько-краєзнавчої експедиції «Краса і біль України» Супруна С.,Самодін А., Клименко С.. 

   29.01.06 року Каськович Л. , 10-Б клас взяв участь у ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з правознавства,25.02 – з географії.

   11-12.02.06 року Вєтрова Н.,9-Б, Концур Ю.,11  клас –на ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з французької мови у м. Херсон.

   В рамках місячника фізичної культури і спорту впроваджено фізкультурно-оздоровчий комплекс «Козацький гарт».

        Учні школи  активно взяли участь у Всеукраїнській акціі «Живи, книго!» по збереженню підручників.

   04.03.06 року Комаров Максим, Дундич Дмитро - учасники ІІІ  етапу Всеукраїнської олімпіади з інформатики.

   В цьому навчальному році Дундич Т.М. отримала звання «Старший учитель».

   26.03.06 року учні відстояли честь школи на районному огляді-конкурсі «Таврійський барвограй».

   В обласному кросі з легкої атлетики 21.04.06 року в Цюрупінську змагались Біловицький Віктор, Троян Роман,Концур Юлія,Самодін Амастасія. Супроводжував учитель Артеменко В..

   В рамках акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» учні школи 24-25.04 активно прибирали територію лісу.

   Результативно пройшов тиждень безпеки  з 10.05 по 12.05.06 року, День цивільної оборони 11.05.06 року.

   Учні 8-11 класів 12.05.06 року здійснили поїздку до м. Сімферопіль.

   15.05 юнаки на стрільбах у м. Нова Каховка.

18-19.05.06 року в м. Цюрупінск наші учні на змаганнях зі спортивного орієнтування.

22.05.06 року на районних змаганнях «Козацький гарт» свою мужність і силу демонстрували Пінаєва Д., Тітов О., Гриценко Є., Сніжко Я., Біловицький В., Березовська Л.,Сердюкова Ю., Бердинський І., Клопишко Д., Чистяков І.,Чистякова А., Самодін А., Шевченко Г.,Лазаренко А..

   За активну участь у методичній роботі висловлено подяку від дирекції школи учителям: Дундич Т.М., Дерябіній Н.О., Соболєвій Н.М., Троян Н.М., Бесараб О.С.,Фоміній С.В., Пірог С.В., Літвіненко А.Я., Артеменку В.В., Галушці Н.В., Суворовій Н.В., Тереховій В.В.

   Кращі спортсмени школи з 03.06 по 20.06.06 року перебували в дитячому оздоровчому таборі «Прибережний» в смт. Лазурне .

   Влітку організовано роботу спортивно-оздоровчого табору при  школі у ІІ зміни , І зміна з 01.06 по 14.06.06 року, ІІ зміна з 15.06 по 28.06.06 року.Начальником табору призначено Соболєву Н.М.

   Літню трудову практику перенесли на вересень з метою надання допомоги радгоспу у зборі винограду.

  Випуск  17 осіб. Перші вчителі                                   . Класний керівник-Галушка Наталія Володимирівна.

   Золотою медаллю «За високі досягнення у навчанні» відзначено Лукашенка Миколу.

Похвальні  грамоти за успіхи у вивченні французької мови отримала Концур Юлія,української літератури – Говоріна Юлія, французької мови, української літератури, літератури(інтегрований курс)- Осламенко Юлія.

                                                           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  2006 - 07 навчальний рік

   Директор – Шевченко Ірина Іванівна.

   Завуч – Глушак Наталя Вікторівна.  

          учнів, 36 учителів.

    До роботи приступили Шевченко Юлія Юріївна-шкільний психолог, Потапова Наталія Олександрівна-організатор виховної роботи, Липська Антоніна Петрівна, випускниця школи – соціальний педагог, Євтушенко Марина Миколаївна, випускниця школи – медична сестра.

   Відкриті профільні класи: 10-А клас – природничий , 10-Б – математичний. Для учнів 1-2 класів працювала ГПД , 30 учнів, вихователь- Тишковець С.О.

   Тривалість уроків 45 хвилин, в 1 класі-35, 2,3 класах-40 хвилин, після 4 уроку велика (50 хвилин) перерва. На кожному уроці проводилась фізкультхвилинка, з метою збереження здоров’я дітей.

   Організовано харчування дітей 1-4 класів, пільгові категорії-безкоштовно.

   08-11.09.06 року танцювальний колектив «Каприз» у складі Бендебері Анастасії, Бондаренко Альбіни,Вітовщик Світлани, Самодін Анастасії(10 клас), Татаріної Аліни,Тельник Сюзани у м. Генічеськ на обласному фестивалі «Селянські зірочки» став номінантом.

   В рамках Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом в школі проведено ряд заходів: вікторини,диктанти,систематичне вологе прибирання приміщень школи.

   22-23.09.06 року в обласних змаганнях зі спортивного орієнтування взяли участь Ходос О., Мелехін С.,Шейко В.,Заря Ю.(10-А клас), Лазаренко А.-11В, Сухович К. -10-Б ,Чистяков А.- 9-Б, Тесленко М.- 11-В,Самодін А.-9-А клас.

   27.09.06 року Самодін А.,9 клас, Лазаренко А.,11-В,Кузнєцова Ю.,Пінаєва Д.,Шокарь Я.,Тітова Я.,6 клас, Тесленко М., Дундич Д.11 клас, Біловицький В. 8, Бердінський І. 8 клас – учасники легкоатлетичного кросу у м. Каховка.

   В школі вперше проведено акцію «Милосердя» до святкування Міжнародного дня людей похилого віку, організовано виставку «Люди з планети «Старість».

   Для учителів, що атестувались провели методичний фестиваль ідей, було організовано огляд кабінетів, тижні географії, фізики, іноземної мови,української писемності.

   Вдало велась наставницька роботу.Стажування у досвічених учителів Троян Н.М., Мкртчян О.І. Соболєвої Н.М.проходили молоді учителі:Касьяненко Г.М.,Потапова Н.О.,Малих В.В.,Кравченко І О..

   Артеменко В.В призначений громадським інспектором охорони праці.

   02.10.06 року школа – учасниця районної краєзнавчої акції «Музей навчального закладу».

   19.10.06 року Тельник С.,Татаріна А., Бондаренко А.,Вітовщик С.,Бендеберя А.,Самодін А., Дундич Д. на районному конкурсі «Моя прекрасна леді».

   24.10 волонтерський загін у м.Таврійськ в інтернаті з концертом та традиційним печивом, виготовленим учнями власноруч.

   Учні школи активно відвідали Херсонський драмтеатр, подивились виставу «Фіалки Монмартру»,виставку воскових фігур у м. Каховка.

   Цікаво пройшла «Педагогічна майстерня» для вчителів початкових класів. Подяку з занесенням у трудову книжку отримали Касьненко Г.М., Гавриленко О.М.,Троян Н.М., Саламахіна Т.М.,Кравченко І.О.,Дерябіна Н.О.,Льовочкіна Н.І.

   У Херсоні на сесії МАН(Малої академії наук) з 06 по 07.12.06 року перебували Михайленко Д, 10-Б клас,Болебок К.,11-А клас,Аброскіна О.,11-А клас.

   Учні 3-А,3-Б,4-Б класу стали учасниками міськрайонного козацького свята до Дня Збройних сил України у м. Каховка.

   Переможцями ІІ етапу сьомого Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика стали Барандич Богдана ,8-Б клас,  Безсчасна Вікторія -6-А клас, Міщанін Наталія -5клас.

   Подякою відзначена Троян Н.М.за участь у заочному конкурсі –огляді «Галерея кімнатних рослин».

   В рамках місячника фізкультури і  спорту в школі впровадили фізкультурно-оздоровчий комплекс «Козацький гарт».

    Провели ряд заходів по боротьбі з пташиним грипом: бесіди, диктанти, роз’яснювальна робота.

   Взявши участь у культурно-мистецькій акції «Різдвяні подорожі для тебе» , 40 учнів школи відправились у м. Херсон.

   Не залишились осторонь Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Податки очима дітей».

   Проводилась на високому рівні гурткова робота, що теж вплинуло на результативність (І командне місце)  у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з предметів. Дипломами І ступеня нагороджені Вєтрова Наталія-10-Б,французька мова, Кисловська Ганна -10-А,російська мова, Володченко Олександра -9-А,російська мова, Гришина Ганна -11-А, російська мова; ІІ ступеня Каськович Леонід-11-Б,історія,географія, основи права, Фомін Андрій-8-Б,математика, хімія, Болебок К.-11-А,французька мова, Троян Р. -10-Б, англійська мова, Бесараб С.9-Б, французька мова, ІІІ ступеня Фомін Андрій-8-Б,біологія, Комаров Максим-11-Б клас, англійська мова, інформатика, Хмельова Олена,8-Б,російська мова, Самодін Анастасія-9-А, російська мова, Сердюков Артем-11-Б ,основи економіки.

   Наказом №8 від 16.01.07 року учні 8-11 класів взяли участь у благоустрої села, працювали на його території.

 За творчу роботу у Всеукраїнському інтерактивному природничому конкурсі «Колосок», подяку винесено учителям-організаторам: Тереховій В.В., Барановській Т.А., Гавриленко О.М.; учням: Троян Тетяні,6-А клас, Кременю Олександру , Помазнюк Дар’ї, Шокарь Яні,5 клас, Гришину Дмитру, Бондареву Сергію, 4-А клас, Бойку Володимиру, Літвіновій Анжелі , 4-Б клас.

   В школі успішно діяла соціальна служба на чолі з Липською А.П.

   Здійснювалась екстернатна форма навчання для певних учнів.

   23.03.07 року достроково проходив підсумкову атестацію Супрун Станіслав в зв’язку з призовом до лав Збройних Сил України.

   Шевченко Ірина Іванівна удостоєна звання «Старший учитель».

   Вперше ввели зовнішнє незалежне оцінювання, яке проходило в м.Херсон з української мови, історії.

   В обласному огляді-конкурсі «Таврійський барвограй» учасниками були хор, вокальний ансамбль, (5 клас),танцювальні колективи: «Фаворит», «Каприз», «Леа», група читців 10-11 класів.

   05.03.07 року  зворушливо пройшло свято «Ми матір називаємо святою».

   8.04.07 року в сосновому лісі пройшов День здоров’я.

   27.04.07 року у засіданні районної  Ради  старшокласників у Коробках працювали Самодін Анастасія, Шмаков Михайло (9-Б клас), Міщанин Наталія ( 5 клас),Фомін Андрій (8-Б клас).

   30.05.07 року в школі- День відкритих дверей, на гостей чекали відкриті уроки, виставки дитячої творчості, фотовиставки, концерт. 01.06.07 року пройшов районний фестиваль «Крок до зірок», гостями якого були наші кращі обдаровані  учні.

   Подяку отримала наш бібліотекар Сугак Т.М. за участь у районному етапі Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека-2007».

   На підтримку обдарової молоді була організована поіздка до м. Миколаїв.
  За рейтингом активності в методичній роботі за 2006-07 навчальний рік переможцями визнано Дундич Т.М., Тишковець С.О.

   26.06.07 року учні школи – учасники районного балу випускників « Майбутнє Каховщини».

Літнє оздоровлення здійснили у дитячому оздоровчому таборі з денним перебуванням «Олімпієць» з 01.06 по 18.06.07 року.Начальником табору була Потапова Н.О. 250 дітей 1-10 класів відпочили, набралися сил.

   Найбагатший випуск – 60 осіб. Перші вчителі: 11-Акл. Комісарова Людмила Іллівна,11-Б  кл.Шевченко Ірина Іванівна, 11-В кл.-Льовочкіна Наталія Іванівна. Класні керівники:                               -                                             , Бесараб Олена Сергіївна,        

 Золоті медалісти: Дундич Дмитро, Літвіненко Костянтин,Мєшкова Анна,Борщевська Анастасія; срібні медалі отримали Аброскіна Ольга,Гришина Ганна,Комаров Максим,Туренко Інна. Грамотами за особливі успіхи у вивченні предметів були нагороджені Аброскіна Ольга (українська мова та література,російська мова),Дундич Дмитро, Комаров Максим(інформатика), Літвіненко Костянтин,Шмига Олександр (хімія, біологія),Болебок Катерина (французька мова),Сердюков Артем (економіка),Каськович Леонід (історія, географія).

bottom of page