top of page
knigi-na-prozrachnom-fone.png
knigi-na-prozrachnom-fone.png
knigi-na-prozrachnom-fone.png
knigi-na-prozrachnom-fone.png
knigi-na-prozrachnom-fone.png
knigi-na-prozrachnom-fone.png
knigi-na-prozrachnom-fone.png

БІБЛІОТЕКА-ІНФОТЕКА

25 лютого виповнюється 150 років з дня народження видатної української поетеси, драматургині, першої української модерністки та громадської діячки Лариси Косач-Квітки, відомої світові як Леся Українка. Людини, яку Іван Франко назвав «єдиним мужчиною в нашому письменстві».
Попри це, важко переоцінити вклад Лесі Українки в становлення саме жіночої української модерної літератури. Разом з Оленою Пчілкою, Наталею Кобринською, Ольгою Кобилянською та іншими письменницями стояла біля витоків феміністичної течії в українській літературі. Її жіночі образи – вільні у своєму виборі, самодостатні, горді і незалежні, що для того часу було абсолютним викликом, особливо на теренах Російської імперії. Показово, що під час поховання Лесі Українки на Байковому кладовищі труну з її тілом несли шестеро жінок.
Взагалі, родина Косачів належала до аристократії, але при цьому всіляко підкреслювала свою українськість. Усі змалечку розмовляли українською, діти носили народні строї. У Києві початку ХХ століття, коли після вбивства Олександра ІІ почався період реакції, таких родин лишилося тільки три на всю столицю: Лисенки, Старицькі і Косачі.
До речі, у 1903 році в Полтаві на відкритті пам'ятника Котляревському, де зібралися видатні письменники та громадські діячі, мама Лесі Українки, Олена Пчілка, проігнорувала заборону виступати українською і звернувся до присутніх рідною мовою.

154080714_1852690184885607_1305827579666

Сама Леся Українка отримала чудову освіту (спочатку – під керівництвом мами, потім – займаючись самоосвітою), знала біля десятка мов. Через хворобу (а точніше – через потребу постійного лікування) об’їздила всю Європу, довгий час жила в Італії та Єгипті. Любила бувати в театрі та опері (відвідала майже всі найкращі європейські театри), прекрасно розбиралася в європейському мистецтві, скрізь записувалася до найкращих бібліотек, цікавилась новинками літератури та науковими працями. Всіляко просувала європейські тенденції в українську культуру, стала однією з провісників модернізму в українській літературі.
А ще вона знала більше 500 народних пісень, прекрасно грала на роялі, малювала картини. Саме їй ми завдячуємо появі в українській мові слів «промінь» і «напровесні». Була «одержимою» в творчості – однойменну поему написала за одну ніч, перебуваючи біля ліжка помираючого Сергія Мержинського.
за матеріалами УІНП

Рисунок1.png

Передовий бібліотечний досвід ШБ Малокаховського ЗЗСО за 2020р.  представленийна шпальтах

Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В.О. Сухомлинського

Презентуємо Вашій увазі оновлену літературу національ-патріотичного спрямування видавництва «Мамине сонечко». Вони описують подвиги героїв України, які проявили себе в ході АТО. Оповідання у цих книжках – художні твори, але є великий збіг з реальними історіями справжніх українців, повага до них  і захоплення їхньою боротьбою.

Реформа бібліотечної справи України

З початком XXI століття інформація стала глобальним чинником світового прогресу. Тому нині маємо нагальне завдання: знайти місце і механізми її опрацювання, створити міцну інформаційну платформу. Так, 26.10.2018р. у м. Київ, на базі Українського Інституту інформативної інформації, було проведено Всеукраїнський семінар-тренінг для бібліотекарів України щодо впровадження в освітніх закладах пілотного проекту «Перетворення шкільної бібліотеки (ШБ) на шкільний бібліотечно-інформаційний центр (ШБІЦ)». 
   У роботі семінару прийняв участь Вітвіцький А.Г. - бібліотекар Малокаховського НВК, де було розглянуто питання технічного та комунікаційного оснащення ШБІЦ, умови запровадження нової посади керівника ШБІЦ – інформаційного адміністратора (яка прирівнюватиметься до категорії педагогічних працівників), практичного застосування активного випереджального інформаційного забезпечення та обслуговування освітнього процесу (АВІЗО) на основі автоматизованої бібліотечно-інформаційної системи (АБІС).
      Отож, шановні колеги, станьмо тими «агентами змін», про яких говорить сучасна реформа освіти.

bibl1 (3).jpg
bibl1 (1).jpg
bibl1 (4).jpg
bibl1 (2).jpg

Виставка «АТО. Хроніка війни»

Херсонський обласний краєзнавчий музей презентував широкому загалу області оновлену національно-патріотичну виставку, приурочену військовим подіям на сході України. Екскурсійна група учнів 7-10 класів Малокаховського НВК також відвідала дану виставку. Не одна сльоза котилася по скроням екскурсантів.

Віримо, герої – не вмирають.

Міжнародний день бібліотек «Країна знань і добра»

Посвята в читачі

bottom of page